Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

JAZZtochowa. Igor Zakus Trio feat. Piotr Schmidt

 • Koncert

JAZZtochowa. Igor Zakus Trio feat. Piotr Schmidt

Poniedziałek, 20 czerwca 2022

19:00

od 40 zł
Kup bilet
informacja organizatora

W ramach cyklu koncertów JAZZtochowa w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie wystąpią muzycy z Ukrainy ‒ Igor Zakus Trio ze specjalnym udziałem Piotra Schmidta. Koncert odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca 2022 o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest biletowany – 40 złotych. Część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz ukraińskiej armii. Bilety są dostępne stacjonarnie w OPK lub w sprzedaży online w serwisie Going.


▶︎ Igor Zakus Trio feat. Piotr Schmidt Muzyka skomponowana przez Zakusa i Bekirova to prawdziwy jazz nasycony elementami etnicznymi i ukraińską ludową nutą. Jest pełna emocji wywołanych przez brutalną wojenną rzeczywistość. Dlatego część dochodu z koncertu zostanie przeznaczona na finansowanie Armii Ukraińskiej. Igor Zakus to basista, kompozytor, autor symfonii na kwintet jazzowy i orkiestrę filharmoniczną, współzałożyciel cyklu koncertów i projektu Jazz KOLO. Jest jednym z najlepszych na Ukrainie i cenionym w Europie wirtuozem gitary basowej, występował w Polsce m.in. jako gwiazda Bass & Beat Festival, a ostatnio w cyklu „Cały ten JAZZ!”. Ma na koncie kilkanaście autorskich płyt. Urodził i wychował się koło Lwowa. Ukończył College Muzyczny i Akademię Muzyczną we Lwowie jako oboista, ale cały czas dużo ćwiczył i rozwijał się jako gitarzysta basowy. To doprowadziło go do zainteresowania takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, fusion, funk itd. Obok niego na scenie pojawi się jeszcze Usein Bekirov ‒ krymski Tatar, kompozytor, pianista oraz lider własnych zespołów. W swoich kompozycjach wykorzystuje melodie ludowe Tatarów Krymskich, Ukraińców, Azerów i ludów Bałkanów. Ukończył Narodową Akademię Muzyczną im. Czajkowskiego w Kijowie, stara się o stopień doktora w Narodowej Akademii Zarządzania Kulturą i Sztuką w Kijowie. Wsytępował podczas wielu europejskich festiwali jazzowych, współpracował m.in. z takimi artystami jak Bogdan Gumenyuk, Dennis Adu, Nikolay Kistenev, Alla Kudlai, Barry Brenhard. Z kolei Piotr Schmidt jest trębaczem jazzowym, producentem muzycznym, wydawcą, adiunktem na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie oraz wykładowcą na wydziale Jazzu AM w Katowicach. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, na której w 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Jest stypendystą University of Louisville w Kentucky, a w okresie debiutanckim, w latach 2006-2010, zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix. Ma na swoim koncie czternaście autorskich płyt. Od 2011 roku jest regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz czy Wojciech Karolak. Trio wystąpi w składzie: Igor Zakus (gitara basowa), Usein Bekirov (fortepian), Piotr Schmidt (trąbka). – – – fot. materiały prasowe Wydarzenie na stronie Ośrodka: https://gaudemater.pl/ Bilety online w serwisie Going.: https://goingapp.pl/.../osrodek-promocji-kultury-gaude-mater

miejsce
podobne wydarzenia
 • Koncert
  Classics

  Wtorek, 20 września 2022, 18:30

  Hala Sportowa Częstochowa, Częstochowa, od 100 zł

  [BLACK WEEKEND! -30% Z KODEM: VIVABW]PINK FLOYD HISTORY : po wielkim sukcesie trasy koncertowej w Polsce w roku 2020, PFH powraca do naszego kraju chcąc ponownie spotkać się z polską publicznością. To dla nas wielka radość, gdyż jesteśmy przekonani, że zainteresowanie koncertami tej grupy będzie nawet większe od poprzedniego. Jeżeli nie znacie zespołu, zapytajcie o wrażenia z koncertów tych, którzy już na nich byli.PINK FLOYD HISTORY to głęboko poruszające show, przenoszące publiczność w magiczną podróż w czasie: w wędrówkę przez ponad 50 lat historii jednego z najwybitniejszych zespołów w dziejach rocka – Pink Floyd.Koncert Pink Floyd History odtwarza muzyczną drogę legendarnego zespołu: od psychodelicznych brzmień z początków kariery aż po utwory z nurtu rocka progresywnego. Dźwiękom nieodłącznie towarzyszy niesamowita oprawa wizualna, potęgująca wyjątkową atmosferę muzyki Pink Floydów. Składają się na nią porywająca gra świateł, hipnotyzujące projekcje i mapping, a całość ilustruje artystyczne idee, jakie przyświecały różnym etapom twórczości zespołu.Pink Floyd History, okrzyknięty jednym z najlepszych tribute bandów, już niebawem po raz pierwszy zagości w Polsce, prezentując pełne emocji wydarzenie, które z pewnością nie tylko warto zobaczyć i usłyszeć, ale którego też przede wszystkim warto doświadczyć.

 • Koncert

  Sobota, 11 lutego 2023, 18:00

  Hala Sportowa Częstochowa, Częstochowa, od 90 zł

  Queen Machine – jeden z najlepszych tribute bandów w Europie – niebawem po raz drugi wystąpi w Polsce.Napisać, że trasa w Polsce w marcu 2020 roku była udana, to nic nie napisać. To było istne szaleństwo na scenie i widowni. Nie wierzysz? Zapytaj tych, którzy już ten koncert widzieli. Ty razem nie czekaj z zakupem biletu. W tym wydarzeniu trzeba uczestniczyć.Queen Machine to prawdziwa rockowa machina o światowej już renomie, wciągająca z ogromną siłą w świat gigantów muzyki XX wieku – zespołu QUEEN. Od momentu powstania w 2008 roku Queen Machine zebrał ogromną rzeszę fanów i nie bez powodu został okrzyknięty jednym z najlepszych europejskich tribute bandów oraz… jednym z najpopularniejszych zespołów w Danii. Muzycy mają na swoim koncie zarówno wyprzedane trasy indywidualne, jak i koncerty w ramach gromadzących wielotysięczne tłumy festiwali, między innymi w USA, Szwecji, Norwegii czy Niemczech. Ponadto zespół regularnie współtworzy unikalne i prestiżowe projekty muzyczne, występując z udziałem The National Symphony Orchestra of London oraz śpiewaczką operową Louise Fribo czy Kerry Ellis – odtwórczynią jednej z głównych ról w musicalu „We will rock you”, regularnie koncertującą też z Brianem Mayem. W trakcie olśniewająco barwnego widowiska wcielający się w postać Freddiego Mercury’ego lider bandu wyjątkowo autentycznie oddaje energię, magnetyzm i sceniczną charyzmę legendarnego wokalisty, a towarzyszący mu muzycy z wirtuozerią i precyzją odtwarzają brzmienie gitary Briana Maya, basu Johna Deacona i perkusji Rogera Taylora. Każdy z koncertów Queen Machine to pełne rozmachu show, porywające do doskonałej zabawy w rytm rockowych hitów jak „I want to break free”, ale też oddające hołd legendzie QUEEN za sprawą poruszających interpretacji ballad czy monumentalnych kompozycji: „Love of my Life”, „Bohemian Rhapsody” i wielu innych niezapomnianych utworów.