Jesień z Bergmanem w kinie Muranów

  • Film

Jesień z Bergmanem w kinie Muranów

Wtorek, 27 października 2020

18:00

od 0 zł
Kup biletundefinedGoing.

Bergman, mimo że autobiograficzny aż do granic ekshibicjonizmu, potrafi w swoich obrazach dotknąć filmowego absolutu. Tworzy kino totalne, które mierzy się z najpoważniejszymi problemami filozoficznymi, religijnymi i egzystencjalnymi.
Zapraszamy na pokazy filmów niekwestionowanego mistrza kina, Ingmara Bergmana!!
Harmonogram:
SIÓDMA PIECZĘĆ
21.10, godz. 18:00
31.10, godz. 16:00
1.11, godz. 16:00
Rycerz Antonius Block, który wraz ze swoim giermkiem wraca w rodzinne strony po odbytej krucjacie, jest aż nazbyt świadomy ulotności życia. Raz po raz odwiedza go odziany w czerń Posępny Żniwiarz, z którym gra w szachy, próbując odwlec moment, kiedy nieodwołalnie zapadnie ciemność. Siódma pieczęć Ingmara Bergmana jest baśnią o konfrontacji z perspektywą ostateczną. W napisanym po śmierci reżysera artykule amerykański krytyk J. Hoberman nazywa ten słynny film jawnie egzystencjalnym widowiskiem, kostiumową wersją Dżumy Camusa.
PERSONA
27.10, godz. 18:00
Młoda pielęgniarka Alma ma się zaopiekować słynną aktorką Elisabet Vogler, która znajduje się w stanie egzystencjalnego kryzysu. Pacjentka ucieka przed światem w bierność i milczenie. Kobiety wkrótce przenoszą się ze szpitala do domku nad morzem, gdzie ich relacja staje się coraz bardziej toksyczna.
-----
ENGLISH FRIENDLY | wszystkie seanse w ramach cyklu z polskimi i angielskimi napisami

miejsce

Kino Muranów

Warszawa, Ul. Generała Andersa 5