Jozef Van Wissem

  • Koncert

Jozef Van Wissem

Niedziela, 16 lutego 2020

19:00

35/40 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Piranha Music zaprasza na wyjątkowy koncert holenderskiego lutnisty jozef van wissem! Artysta, znany przede wszystkim z rewelacyjnego soundtracku do filmu "Tylko Kochankowie Przeżyją" Jima Jarmusha, wystąpi 16 lutego w toruńskim NRD Klub.

"Jozef van Wissem jest jednocześnie awangardowym kompozytorem i barokowym lutnistą; nieobce mu pojęcie dychotomii." - The New York Times

SZCZEGÓŁY:
Data: 16 lutego 2020, godz. 19:00
Miejsce: Klub NRD - ul. Browarna 6, Toruń
Bilety:
35 PLN - przedsprzedaż*,
40 PLN - w dniu koncertu.

JOZEF VAN WISSEM (dark folk, lute / Holandia)
https://www.jozefvanwissem.com/
https://jozefvanwissem.bandcamp.com/
Muzyka van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow's Parties czy Primavera Sound. Van Wissem studiował w Nowym Jorku, a także wykłada przedmiot o interesującej nazwie "Wyzwolenie lutni". Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie "soundtracku" do obrazu "Ambasadorowie" Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją". Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus. Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie; te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.

Zaprasza Piranha Music.
https://www.facebook.com/piranhamusicpl/
https://www.instagram.com/piranha.music/

* bilety kolekconerskie dostępne od 17.01 w barze NRD, codziennie w godzinach otwarcia lokalu.
Rezerwacja mailowa: należy wysłać maila na adres
piranha.tourbooking@gmail.com
tytuł: "Bilety Van Wissem"
treść: [imię i nazwisko, na które będzie rezerwacja oraz ilość biletów]
W mailu zwrotnym dostaniecie dane do przelewu i info jak odebrać bilety na bramce w dniu koncertu.