Kasia Bielska. Ciała nieułożone | Oprowadzania

  • Sztuka

Kasia Bielska. Ciała nieułożone | Oprowadzania

Jutro

13:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Kasia Bielska. Ciała nieułożone / Bodies unaligned

Oprowadzania z udziałem autorki i kuratora:
• 25 lipca, godz. 13.00,
• 22 sierpnia, godz. 13.00,
• 12 września o godz. 13.00.
Liczba miejsc na oprowadzania jest ograniczona, obowiązują bilety, które można kupić na stronie https://sklep-iff.pl/pl/c/Bilety/16
Cena biletu w dniach 25.07.2020 – 13.09.2020: 7 zł

W związku z pandemią w galerii obowiazują następujące zasady:
• wszyscy goście proszeni są o założenie masek i dezynfekcję rąk przed wejściem do galerii,
• jednocześnie w galerii może przebywać maksymalnie 30 osób,
• prosimy o zachowanie dwumetrowej odległości od innych zwiedzających,
W trakcie wernisażu nie będzie oficjalnego otwarcia ani przemówienia, ale zapraszamy do rozmów indywidualnych z artystką i kuratorem.

Czas trwania wystawy: 25.07.2020 - 13.09.2020
Kurator wystawy: Krzysztof Miękus

Wernisaż: 24 lipca 2020 (piątek), godz. 16:00-21:00
Galeria IFF (Fundacja Instytut Fotografii Fort), Fort Mokotów, ul. Racławicka 99, Warszawa

Godziny otwarcia: środa-piątek 14:00-18:00, sobota-niedziela 12:00-18:00

Mecenasi Fundacji IFF: Fort Mokotów, White Stone Development
Partnerzy: Studio 99, Artibo, G’rls ROOM, HolyArt

///

Mam na dłoni linię przerywaną, która przechodzi przez wszystkie czubki palców i zagłębienia między nimi. Jakby szlaki wędrówek na mapach gór. To szew, którym się skleiłam. Najpierw go zrobiłam, potem dopiero nadałam mu znaczenie. Gest nie był planowany.

W pracy metodą Lowena moje ciało jest poddane ciągłej obserwacji. Kluczowe jest nie to, co mówię, lecz to, co robię ze swoim ciałem. Moje gesty i ukryte w nich emocje.

Ufam ciału. Ono nie daje się oszukać.

Uzmysłowiłam sobie niedawno tę paralelę między mną – fotografką, która obserwuje ciało fotografowane, a mną – poddaną terapii, w której sama jestem obserwowana, a zakodowane w moim ciele emocje są analizowane.

Dałam ogłoszenie na Instagramie. Postawiłam w nim dwa warunki: po pierwsze, oczekiwałam surowej szczerości, a po drugie – wykluczyłam modeli i modelki. Bo to odbiera prawdziwość.
W zdjęciach szukałam momentów, w których ciało jest zawieszone między gestami, nieułożone, bo już wyszło z jednej pozy, ale nie zdążyło jeszcze przybrać następnej. W takich momentach ciało jest piękne w swojej bezbronności.

Zdjęcie z ręką ojca – to ostatnie zdjęcie, jakie mu zrobiłam. Nie mam pojęcia, czy jest dobre, czy złe, ale to nie ma znaczenia.

///

Instytut Fotografii Fort zaprasza również na warsztaty fotografii modowej z Kasią Bielską przygotowane we współpracy z Fashion Designer Awards. Wyłonieni w czasie rekrutacji uczestnicy warsztatów oraz finaliści Fashion Designer Awards zostaną dobrani w dziesięć dwuosobowych zespołów fotograf/projektant by przez blisko dwa tygodnie opracowywać koncepcję sesji modowej, którą zrealizują pod okiem Kasi Bielskiej. Fotografie, które powstaną w trakcie warsztatów zostaną pokazane na wystawie w czasie finału konkursu FDA 9 października 2020 r.
Zgłoszenia przyjmowane będą od 27 lipca do 23 sierpnia 2020 r. Wszystkie informacje dotyczące warsztatów będę dostępne na profilu facebookowym https://www.facebook.com/instytutfotografiifort/ oraz na stronie internetowej http://instytutfotografiifort.org.pl/warsztaty

///

Kasia Bielska jest absolwentką Wydziału Operatorskiego w Szkole Filmowej w Łodzi. Urodziła się w Warszawie, aktualnie tam mieszka i tworzy. Po studiach swoim dyplomem wygrała kilka konkursów fotograficznych w tym, jako jedyna polka prestiżowy Sony World Photography Awards w kategorii „Contemporary Issue”. Była finalistką światowego konkursu Adobe Design Achievement Awards, czy Viva Photo Awards w kategorii beauty. Trzy razy, w latach: 2014, 2015, 2018 zdobywała Golden Sward w reklamowym konkursie KTR.
Będąc finalistką New York Photo Awards spędziła rok w Nowym Jorku, gdzie fotografowała dla Pratt Institute, Lab Magazine, Nylon, Founders & Followers, Gods Magazine, IMG Models i wielu innych. Prace Kasi Bielskiej można było obejrzeć w ramach prestiżowego World Photography Festival w Londynie czy Riga Photomonth.
Oszczędna forma prac oraz niedosłowny sposób, w jaki Kasia porusza się w obszarze mody, płynnie przenosi jej prace w obszar sztuki.

///

Kurator: Krzysztof Miękus
Identyfikacja wizualna wystawy i projekt katalogu: Joanna Skiba
Korekta katalogu: Dominik Wódz
Tłumaczenia: Agnes Monod-Gayraud
Produkcja wystawy: HolyArt

Współpraca przy sesjach zdjęciowych:
Scenografia: Natalia Mleczak
Make up: Ola Łęcka
Stylizacje: Sara Milczarek
Włosy: Gor Duryan
Studio fotograficzne: Studio99