Online - Kinga Głyk, Wojtek Pilichowski, Bartek Królik - Wygramy Muzyką!

  • Koncert
  • Online
  • Jazz
  • Pop
  • Polskie
  • Pod dachem

Online - Kinga Głyk, Wojtek Pilichowski, Bartek Królik - Wygramy Muzyką!

Niedziela, 18 kwietnia 2021

18:00

od 25 

„Wygramy Muzyką” w 2021 przemówi basem!

18 kwietnia 2021 na scenie warszawskiej „Progresji” w ramach cyklu koncertów „Wygramy Muzyką” pojawią się trzy pokolenia gitary basowej. Wojtek Pilichowski jest legendą polskiej „basówki”, jego uczeń, Bartek Królik to założyciel zespołu Sistars, znany również ze współpracy z Agnieszką Chylińską, Natalią Kukulską, Edytą Górniak i wieloma innymi gwiazdami. Kinga Głyk jest obecna na scenie od niedawna, ale miała już okazję zagrać u boku samego Marcusa Millera.
Każdy z instrumentalistów zagra swój występ na scenie warszawskiego klubu „Progresja” dla dopuszczalnej liczby 150 widzów a pozostali chętni będą mogli obserwować wydarzenie dzięki streamingowi z kilku kamer, dostępnemu na platformie https://ppv.wygramymuzyka.pl/. Pomiędzy występami będzie można zobaczyć wywiady z każdym z artystów, prowadzone przez red. Piotra Metza. Całość wydarzenia zostanie zarejestrowana i udostępniona zarejestrowanym użytkownikom.
Cykl koncertów w ramach projektu „Wygramy Muzyką” to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce.
- Jego wyjątkowość polega na tym, że to widz może zmieniać kanały w trakcie koncertu tak, by podejrzeć grę poszczególnych instrumentalistów. Jeśli ktoś gra na gitarze i fascynuje go styl gry gitarzysty, miał możliwość przez cały koncert oglądać właśnie jego. Dla każdego fana muzyki to wartościowa obserwacja. - wyjaśnia Michał Sadanowicz, pomysłodawca projektu.
Tym razem na scenie spotykają się mistrzowie gitary basowej. Niewielu wie, że ten instrument w pewnym sensie jest „polską specjalnością” a lutnicy z Podhala tworzą „basówki”, które w sklepach muzycznych w Tokio i Nowym Jorku zajmują półki premium. Drugi, ważniejszy powód to klasa naszych instrumentalistów, wielokrotnie docenianych przez największe światowe gwiazdy. Wojtek Pilichowski, znany z unikatowej techniki i eksperymentów brzmieniowych, współpracował między innymi z Simon Phillipsem z Toto, Nicko McBrianem z Iron Maiden czy Chrisem de Burgh. Bartek Królik ma na koncie imponującą liczbę występów z czołówką polskich muzyków, w tym z Agnieszką Chylińską, Sistars, Łąki Łan oraz współpracę z, Edytą Górniak, Natalią Kukulską czy Krzysztofem Zalewskim, niedawno wydał pierwszy solowy album, który łączy w sobie pop, neosoul, r&b, funk i elementy jazzu. Nowa w tym towarzystwie Kinga Głyk została już okrzyknięta największym talentem młodego pokolenia polskich muzyków, podbijała publiczności festiwali jazzowych od Stuttgartu po Jakartę a jej wersja ‘Tears in Heaven’ Erica Claptona doczekała się ponad 20 milionów wyświetleń na Facebooku. Na nowej płycie można ją usłyszeć między innymi w towarzystwie Bretta Williamsa z zespołu Marcusa Millera, z którym zresztą miała okazję wystąpić na jednej scenie podczas Dni Jazzu w Leverkusen w 2017.

O projekcie
Z wiary w siłę muzyki i koncertowej pasji powstał wyjątkowy projekt – „Wygramy Muzyką”. Tym, co dzisiaj doskwiera muzykom i fanom najbardziej, to brak kontaktu, brak spotkań na żywo, brak interakcji. Projekt jest odpowiedzią na tą potrzebę. W serii koncertów pod szyldem „Wygramy Muzyką” wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia do organizacji streamingowych koncertów na 7 kamer, w ramach których widzowie wybierają punkt widzenia i muzyka, którego obserwują. Dodatkowo dostępny jest miks realizatorski. Widzowie dowolnie zmieniają kanały podczas koncertu i sami 'komponują' widowisko, w którym uczestniczą.
O stronę wizualną dba mistrz plakatów, znany ilustrator, grafik i muzyk – Dawid Ryski.
Informacje o projekcie i koncertach: www.wygramymuzyka.pl

miejsce

Online

Internet

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.