Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Klancyk gra Opowieść wigilijną feat. Paweł Szamburski

 • Stand-up i impro

Klancyk gra Opowieść wigilijną feat. Paweł Szamburski

Piątek, 20 grudnia 2019

19:00

od 30 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Opowieść o wigilijnych duchach opowiedziana improwizowanym wierszem w towarzystwie muzyki na żywo.

„Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.”
/Mariusz Szczygieł/

„Nie mają nawet kapelusza, a wyciągają rzeczy dużo lepsze niż króliki – potrafią zagrać wszystko: człowieka w każdym wieku, zwierzęta, warzywa korzeniowe, planetę Saturn czy też toster.”
/Agnieszka Drotkiewicz, „Wysokie obcasy”/

Zapraszamy na naszą wersję Opowieści wigilijnej, która połączy duchy Dickensa z formą improwizowanego poematu dygresyjnego. Będą więc historie złych ludzi opowiedziane wierszem powstającym na żywo, w głowach improwizatorów Klancyka. Duchy pomoże przywołać publiczność, a całość muzyką uatrakcyjni multiinstrumentalista Paweł Szamburski.

☞ Kiedy: PIĄTEK | 20.12 | 19:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1
☞ Bilety: 40/30 zł (ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)
Więcej na: http://www.klancyk.pl/
Facebook: http://www.facebook.com/Klaaancyk!

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie spektakle grupy, powstające na bieżąco, bez przygotowania i zainspirowane podpowiedzią publiczności, można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

miejsce

Klub Komediowy

Warszawa, Nowowiejska 1

Klub Komediowy, chociaż stosunkowo młody, bo powstały w 2014 roku, jest jednym z ciekawszych i wartych odwiedzenia punktów na kulturalnej, rozrywkowej i artystycznej mapie stolicy. Jak piszą jego Twórcy na swojej stronie internetowej: Klub Komediowy to (teatr) piwniczny plac zabaw dla dorosłych, gdzie amerykańska komedia flirtuje z polską kulturą. Prawdopodobnie to zdanie w najlepszy możliwy sposób określa i oddaje ducha Klubu, a może bardziej jednak teatru?  W repertuarze Klubu Komediowego zawarta jest szeroka oferta spektakli, w tym cieszących się dużą popularnością spektakli improwizowanych. Na tutejszych deskach występują między innymi znane teatry improwizowane, jak Klancyk, Humbuk, Hulaj, czy też Hofesinka. Odbywają się tutaj także skecze, na przykład ''Wszystko będzie dobrze'' oraz kabarety literackie, wśród których znajduje się seria ''Fabularny przewodnik po...''. Atutem Klubu Komediowego jest również posiadanie swojego własnego, autorskiego repertuaru, wśród którego wyróżnia się oryginalny ''Musical improwizowany'' , pełen szalonych dialogów, piosenek i śpiewów, tańców i innych elementów choreografii. Wśród artystów, których możemy spotkać na deskach Klubu znajdują się nazwiska bardziej i mniej znane, takie jak: Janusz Gajos, Jacek Federowicz, Mariusz Szczygieł, czy też popularny stand-up'owiec, Michał Kempa.  Wśród repertuaru zaplanowanego na najbliższy czas na uwagę zasługują spektakle: ''Miłość na ASAP-ie'' , ''Pod sennym szerszeniem - wegehorror muzyczny'', oraz andrzejkowe ''Pijane impro: Zdrowie Andrzeja - spektakl dla dorosłych''. Wbrew temu, co sugeruje tytuł ostatniego z wymienionych spektaklów, Klub Komediowy posiada także propozycje dla najmłodszych, na przykład widowisko ''Nikt nic nie wie''. Oprócz stałego, a czasem zaskakującego repertuaru Klub Komediowy posiada specjalną ofertę przeznaczoną dla firm. Należą do niej eventy i spektakle dedykowane w trakcie których istnieje możliwość zaprezentowania spektaklu dopasowanego do charakteru firmy oraz okoliczności. Z kolei opcja “Warsztaty impro” z pewnością zintegruje zespół rozwijając jego kreatywność i komunikację. 

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Hofesinka gra...

  Czwartek, 4 lutego 2016

  Warszawa

  Będziemy improwizować kodując binarnie członków Hofesinki, czyli będziemy grać w tzw. naturalnym systemie dwójkowym, czyli po prostu będziemy improwizować sceny w duetach.Z ciekawostek: Kodowania binarnego używał już John Napier w XVI wieku, a późniejszym jego entuzjastą był również Gottfried Wilhelm Leibniz.Poprosimy Was o słowo inspiracji i przez ponad godzinę, rozmawiając i improwizując sceny, pokażemy, jak bardzo tego słowa nie zrozumieliśmy! Dwójkami. Podczas spektaklu pojawią się na pewno: rzeczy śmieszne i dziwne, ścieżki skojarzeń będą: sztampowe i wyświechtane albo niepospolite i przyprawiające o zawrót głowy. W każdym razie improwizowane! Dwójkami.

 • Humbuk

  Czwartek, 11 lutego 2016

  Warszawa

  Karol Mroziński, papież internetu, król fejsbuka, najgorętszy pisarz sezonu ? takie rzeczy można o nim usłyszeć. Kim jest? Wizjonerem? A może zwyczajnym efekciarzem? Dla nas jest przede wszystkim? oszustem, człowiekiem, który udaje, że ma coś do powiedzenia, a tak na prawdę sprzedaje nam odgrzewane kotlety w postaci historyjek z Pragi. Właśnie dlatego doskonale pasuje on do Humbuka, który, jak wiecie, ma w składzie samych smutnych, spłukanych lamerów. Tak więc zapraszamy Was serdecznie na wspólną podróż, nie tylko zresztą po Pradze! Chodźcie obejrzeć tę porażkę! Już 11 lutego będziemy grać spektakl zainspirowany twórczością Karola Mrozińskiego.W skład grupy wchodzą: Kinga Kosik, Karolina Norkiewicz, Maciek Adamczyk, Michał Kempa, Hubert Skrzyński, Sławek Sztejmiec

 • Rozmowa o pracę

  Środa, 1 stycznia 2020

  Warszawa

  Imię, nazwisko – to proste. Dalej. Wykształcenie – jest. Doświadczenie zawodowe – hmm… bezpłatne praktyki też się liczą? Mocne strony, dodatkowe umiejętności, zainteresowania, no i zdjęcie… Koszmar pisania curriculum vitae przechodził chyba każdy z nas. Ale po nim idzie gorsze: faktyczna konfrontacja z działem HR-u w firmie, w której w zasadzie nie do końca chcemy pracować, ale Deloitte i Google milczą…Zapraszamy na spektakl, w którym odtworzymy realia najgorszych, najtrudniejszych i najbardziej zaskakujących rozmów kwalifikacyjnych. Z archiwów wyciągniemy najgorsze CV-ki i listy motywacyjne, i zrekonstruujemy formularz najbardziej nietypowych pytań rekrutacyjnych. Spektakl będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany a vista na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych postaci. Po tym wieczorze nie będzie Ci straszna żadna rozmowa o pracę!Bilety: 35/25 złBILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

 • Szopka noworoczna: Najlepszy rok w historii Polski | NOWOŚĆ

  Sobota, 8 lutego 2020

  Warszawa

  Spektakl, który nawiązuje do formuły szopki noworocznej, zachowując niepublicystycznego ducha Klubu Komediowego.Za pomocą wierszy, scenek, piosenek i skeczy, komentujących i zainspirowanych rokiem Anno Domini 2019, postaramy się podsumować mijające 365 dni w typowy dla siebie, niezbyt zborny i precyzyjny sposób. Zagrają i zaśpiewają zaproszeni krewni i znajomi sceny przy placu Zbawiciela.Bilety: 35/25 złBILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)Bilety na spektakl można kupić:online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUPw kasie Klubu w siedzibie na Nowowiejskiej – w dni, w które gramy spektakle, od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)