Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

KLIMAKTERIUM i już... | Gdańsk, g. 17:00

  • Teatr

KLIMAKTERIUM i już... | Gdańsk, g. 17:00

Środa, 27 października 2021

17:00

od 70 zł
Kup bilet

KLIMAKTERIUM i już... | Gdańsk, g. 17:00

Spektakl Klimakterium...i już! zdobył tak wielką popularność, że ponownie się odbędzie na specjalne życzenie widzów w Gdańsku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina 27 października o godz. 17:00. To doskonały hit komediowy, w którym cztery świetne polskie aktorki opowiadają o trudnym okresie w życiu kobiety, jakim jest menopauza. Opowieści żartobliwe, wyśpiewane głosem doświadczonych przez życie kobiet zrobiły na żeńskiej części publiczności niesłychane wrażenie. Kobieta zawsze zrozumie kobietę – bez względu na to, kim ona jest - aktorką czy urzędnikiem, gospodynią domową czy nauczycielką. Klimakterium dopadnie przecież kiedyś każdą kobietę! Spektakl kruszy tabu, temat wstydliwy przestaje nim być, a między aktorkami i widownią pojawia się nić porozumienia. Spektakl jest twórczym połączeniem elementów kabaretu, farsy, musicalu, a przede wszystkim stanowi dobrą zabawę aktorek na scenie i publiczności na widowni. W sposób dowcipny i pełen humoru można opowiedzieć o rzeczach i sprawach trudnych i wstydliwych. Aktorki robią to perfekcyjnie! Na scenie usłyszymy stare polskie szlagiery, jak Być kobietą, być kobietą…czy Kolorowe jarmarki. Zapraszamy na spektakl niezwykły w mistrzowskiej obsadzie!

informacja organizatora

"KLIMAKTERIUM... i już" - stare problemy, nowa rzczywistość!

Na specjalne życzenie widzów ponownie w Gdańsku

miejsce

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku

Gdańsk, ul. Ołowianka 1

Filharmonia Bałtycka w Gdańsku to miejsce jest absolutnie wyjątkowe. Po wielu latach błądzenia po Gdańsku w 2007 roku Polska Filharmonia Bałtycka osiadła na prawym brzegu Motławy, naprzeciw słynnego Żurawia. Specjalnie dla jej potrzeb zrewitalizowano kompleks starej elektrociepłowni z XIX wieku na wyspie Ołowianka. Dzięki temu powstał ważny punkt na kulturalnej mapie Polski - nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej. Filharmonia Bałtycka korzysta z kilku budynków postindustrialnych w stylu neogotyckim, choć świetnie przystosowanych do obsługi gości. Oprócz głównej sali koncertowej na 1000 osób, z jedną z najlepszych akustyk w Polsce, w skład kompleksu wchodzą również sala jazzowa na 200 osób, sale konferencyjne, duże foyer, a nawet hotel. Z korytarzy przy wielkiej sali roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na Motławę i gdańską Starówkę. Jako mekka melomanów to miejsce przyciąga słuchaczy nie tylko z północy kraju. Jednym z najważniejszych cyklicznych wydarzeń na Ołowiance jest Gdańska Jesień Pianistyczna, która gościła już takich wirtuozów fortepianu jak Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Rafał Blechacz, Qi Xu, Pietro de Maria czy Leszek Możdżer. W PFB zawsze pojawia się duże prawdopodobieństwo trafienia na wyjątkowej sławy kompozytora, dyrygenta czy solistę w klasowym repertuarze. Występowali tu m.in. sir Neville Mariner, Riccardo Chaily, Herbert Blomstedt, Krzysztof Penderecki, Ann Murray, Jan Krenz, Carlo Zecchi, Felix Carrasco, Helen Bickers, Juozas Domarkas, Paavo Järvi, Krystian Zimerman, Cyprien Katsaris, Nigel Kennedy, Shlomo Mintz czy Konstanty Andrzej Kulka. Filharmonię z Gdańska wyróżnia też świetny zespół, którego dyrektorem artystycznym i głównym dyrygentem jest aktualnie George Tchitchinadze. W przeszłości symfonicy znad Motławy towarzyszyli podczas słynnych gdańskich koncertów takim artystom jak Jean Michel Jarre czy Dawid Gilmour. W siedzibie Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku nieustannie odbywają się rozmaite akcje popularyzujące muzykę klasyczną - programy edukacyjne dla dzieci i cykliczne Bale Gdańskie dla dorosłych.

inne wydarzenia w tym miejscu
  • Andrzej Sikorowski "50 lat śpiewania" Gdańsk

    Czwartek, 27 października 2022

    Gdańsk

    W dniu 27 października 2022 r. (czwartek) o godz. 19:00 na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wystąpi, z jubileuszowym koncertem pt. „50 LAT ŚPIEWANIA”, wybitna osobowość polskiej sceny muzycznej - poeta, kompozytor, autor tekstów, piosenkarz i gitarzysta, niekwestionowany lider grupy „Pod Budą”, felietonista, twórca utworów do filmów i spektakli teatralnych, laureat wielu nagród i wyróżnień oraz odznaczeń państwowych ANDRZEJ SIKOROWSKIPaździernik to szczególny miesiąc w życiu Artysty. Będzie obchodził kolejną rocznicę urodzin. Jego ostatni koncert w Gdańsku odbył się przed trzema laty również w październiku.Napisał kilkaset utworów wydanych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Nagrywał płyty z grupą „Pod Budą” (jest twórcą większości jej piosenek) i oczywiście solowe, ale także z córką Mają Sikorowską, czy też z Grzegorzem Turnauem. Ostatnia płyta ukazała się w listopadzie 2021 roku "Andrzej Sikorowski - 50 lat śpiewania".Z udziałem kilkuosobowego zespołu muzycznego, w tym córki Mai, ANDRZEJ SIKOROWSKI wykona swoje największe przeboje, w tym z repertuary, istniejącej od 45 lat, grupy „Pod Budą”.To będzie absolutnie niezwykły koncert !!!