Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

KLIMAKTERIUM i już... | Gdańsk, g. 20:15

  • Teatr

KLIMAKTERIUM i już... | Gdańsk, g. 20:15

Na życzenie widzów ponownie na deskach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będzie można zobaczyć zabawny i pełen zwrotów akcji spektakl pt." Klimakterium...i już". Ten hit komediowy będzie można zobaczyć 27 października o godzinie 20:15.

Głównym bohaterkami spektaklu są cztery przyjaciółki wchodzą w trudny okres menopauzy. Przedstawiają jednak ten czas w zabawny sposób, dzięki któremu ten problem wydaje się o wiele mniejszy niż w rzeczywistości. Spektakl jest połączeniem musicalu, kabaretu oraz farsy, a widzowie mogą liczyć na dawkę świetnego humoru.

Przedstawienie to kierowane jest głównie do Pań, ale również Panowie będą się na nim świetnie bawić. Przedstawienie wstydliwego tematu, jakim bardzo często jest menopauza w humorystyczny sposób pozwala oswoić się z tą myślą i w zdecydowanie łatwiejszy sposób przeżyć ten wymagający czas. Bohaterki spektaklu pokazują bowiem w jaki sposób skutecznie sobie z nim radzić i co robić, aby nie tracić chęci na czerpanie z życia tego co najlepsze pełnymi garściami.

informacja organizatora

xxx

miejsce

Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku

Gdańsk, ul. Ołowianka 1

Filharmonia Bałtycka w Gdańsku to miejsce jest absolutnie wyjątkowe. Po wielu latach błądzenia po Gdańsku w 2007 roku Polska Filharmonia Bałtycka osiadła na prawym brzegu Motławy, naprzeciw słynnego Żurawia. Specjalnie dla jej potrzeb zrewitalizowano kompleks starej elektrociepłowni z XIX wieku na wyspie Ołowianka. Dzięki temu powstał ważny punkt na kulturalnej mapie Polski - nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej. Filharmonia Bałtycka korzysta z kilku budynków postindustrialnych w stylu neogotyckim, choć świetnie przystosowanych do obsługi gości. Oprócz głównej sali koncertowej na 1000 osób, z jedną z najlepszych akustyk w Polsce, w skład kompleksu wchodzą również sala jazzowa na 200 osób, sale konferencyjne, duże foyer, a nawet hotel. Z korytarzy przy wielkiej sali roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na Motławę i gdańską Starówkę. Jako mekka melomanów to miejsce przyciąga słuchaczy nie tylko z północy kraju. Jednym z najważniejszych cyklicznych wydarzeń na Ołowiance jest Gdańska Jesień Pianistyczna, która gościła już takich wirtuozów fortepianu jak Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Rafał Blechacz, Qi Xu, Pietro de Maria czy Leszek Możdżer. W PFB zawsze pojawia się duże prawdopodobieństwo trafienia na wyjątkowej sławy kompozytora, dyrygenta czy solistę w klasowym repertuarze. Występowali tu m.in. sir Neville Mariner, Riccardo Chaily, Herbert Blomstedt, Krzysztof Penderecki, Ann Murray, Jan Krenz, Carlo Zecchi, Felix Carrasco, Helen Bickers, Juozas Domarkas, Paavo Järvi, Krystian Zimerman, Cyprien Katsaris, Nigel Kennedy, Shlomo Mintz czy Konstanty Andrzej Kulka. Filharmonię z Gdańska wyróżnia też świetny zespół, którego dyrektorem artystycznym i głównym dyrygentem jest aktualnie George Tchitchinadze. W przeszłości symfonicy znad Motławy towarzyszyli podczas słynnych gdańskich koncertów takim artystom jak Jean Michel Jarre czy Dawid Gilmour. W siedzibie Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku nieustannie odbywają się rozmaite akcje popularyzujące muzykę klasyczną - programy edukacyjne dla dzieci i cykliczne Bale Gdańskie dla dorosłych.