Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Klimat nas zmienia | Festiwal Przemiany 2021

 • Festiwal
 • Elektronika
 • Wystawa
 • Free
 • Pod dachem

Klimat nas zmienia | Festiwal Przemiany 2021

8-10.10.2021

Free
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

„Klimat nas zmienia”. Tak brzmi hasło tegorocznego Festiwalu Przemiany, podczas którego przeanalizujemy różne strategie wyjścia z kryzysu klimatycznego. Nie obawiajcie się, nie będziemy straszyć nadciągającą katastrofą. Przeciwnie - skupimy się na najskuteczniejszych metodach jej uniknięcia.

Zapraszamy Was na trzy dni pełne spotkań z ekspertami i ekspertkami, paneli dyskusyjnych, wykładów. W programie także doświadczenia VR-owe, minigaleria sztuki, kino Przemian z doskonałymi filmami dokumentalnymi, festiwalowa kawiarnia z menu, którego spróbujecie tylko w ten weekend. Zaprosimy Was też na wieczory DJ-skie.

Szczegółowy program pojawi się już niebawem!

Przemysłowe emisje CO2 negatywnie wpływają na klimat. W tej kwestii od kilku dekad w nauce panuje konsensus. Jednym z najważniejszych działań prowadzących do rozwiązania kryzysu klimatycznego jest w związku z tym odejście od paliw kopalnych i stworzenie możliwie najmniej emisyjnego systemu energetycznego. Konsensus w nauce nie przekłada się jednak na konsensus polityczny. Okres transformacji to czas niepokoju, niepewności i wątpliwości.

Czy transformacja energetyczna i inne globalne działania, mające na celu rozwiązanie kryzysu klimatycznego, to także transformacja kulturowa? Kim są negacjoniści klimatyczni, którzy robią wszystko, by spowolnić walkę z globalnym ociepleniem? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas festiwalu.

Tematy festiwalowe: zaufanie do nauki i źródła wiedzy o zmianie klimatu ślad węglowy transformacja energetyczna elektromobilność i zmiany w transporcie sprawiedliwość klimatyczna geoinżynieria metale rzadkie (zarówno w kontekście OZE, jak i technologii cyfrowych) protesty klimatyczne i dialog międzypokoleniowy

Zapraszamy, 8-10 października 2021!

miejsce

Centrum Nauki Kopernik

Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie 20

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Pod dachem
  TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH!

  Piątek, 21 stycznia 2022, 15:00

  EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe, Warszawa, od 152 zł

  Pokażemy wam, jak to się robi w WWA.Hala EXPO XXI | 21.01-22.01 2022 r.Koncerty, DJ-sety, market i panele – pełen pakiet.LINE UP PIĄTEK: Miły Atz, Kukon, JWP BC, Żabson, OIO [ Otsochodzi, Young Igi, Oki], Janusz Walczuk Yah00, Kaz Bałagane, Chivas, Oliwka Brazil, Smolasty, Dwa Sławy LINE UP SOBOTA: Dziarma, Białas, Szczyl, White 2115, Pezet, Barto Katt, Fukaj, CatchUp / Hodak, Miętha, Zdechły Osa, TUZZAWAŻNE DATY: 2/11 – start na pełnej. Ujawniamy cały line-up. 5/11 – ogłaszamy pule cenowe i podział artystów na poszczególne dni 8/11 – odpalamy sprzedaż biletów

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Rap
  Zagraniczne
  W plenerze

  Czwartek, 14 lipca 2022, 15:00

  Huta ArcelorMittal Warszawa, Warszawa, od 50 zł

  “TRAP EVENT POLAND HAS NEVER EXPERIENCED YET”Koncerty: ASAP Ferg, Sheck Wes, Yung Lean, Lil Keed, Maxo Kream, Smokepurpp & more2 DNI - 12 ARTYSTÓW - 14-15 LIPCA 2021 - HUTA WARSZAWA“CLOUT” - to słowo pochodzące z angielskiej mowy potocznej oznaczające: siłę, sławę, pieniądze, wpływy i styl, czyli wszystko z czym kojarzą się amerykańscy raperzy. To właśnie dlatego na CLOUT Festival wystąpi aż 12 artystów światowego formatu. Większość z nich pojawi się w Polsce po raz pierwszy!CLOUT FESTIVAL to nie tylko muzyka, to także święto kultury “urban”. Integralną częścią festiwalu będzie Hypemarket - targi mody i kultury ulicznej, na których zaprezentują się najlepsi, spośród setek wystawców poprzednich edycji.Masz dosyć festiwali na polach i lotniskach? Na CLOUT będziesz bawić się otoczony budynkami warszawskiej HUTY STALI. Fabryki, w której temperatury rzędu 1550’C są codziennością. Miejsce zamknięte na co dzień dla zwykłych przechodniów, otworzy się na dwa dni podczas CLOUT FESTIVAL.Partnerzy strategiczni: SONY | Arcellor MittalPartnerzy medialni wydarzenia:newonce.net | newonce.radio | NOIZZ.pl | Rap Genius Polska | PopkillerOrganizatorzy: BIG idea & hypetalk

 • Festiwal
  Zagraniczne
  Pod dachem
  Festiwal filmowy
  Film dokumentalny

  Piątek, 10 grudnia 2021, 19:30

  Kinoteka PKiN, Warszawa, od 89 zł

  10 grudnia w warszawskiej Kinotece rozpocznie się 16. odsłona AfryKamery – największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia poświęconego kulturze afrykańskiej. Tegoroczna edycja festiwalu zagości również w największych miastach Polski oraz online na platformie Mojeekino.pl od 22 grudnia.16. Festiwal AfryKamera będzie niezwykłą podróżą po kontynencie. Jednym z motywów przewodnich tegorocznej edycji będzie „Archipelag Afryka”. Zainspirowani oscarowym sukcesem filmu „Czego nauczyła mnie ośmiornica” (reż. Pippa Ehrlich, James Reed), organizatorzy postanowili zawędrować w wyspiarskie regiony Afryki. Tegoroczny program odkryje piękno oceanów, ale także poruszy problemy ekologiczne i społeczne z nimi związane, które stają się coraz większym wyzwaniem nie tylko dla Afryki, ale i dla całego świata.