Klub Filmowy WAJDA

  • Film

Klub Filmowy WAJDA

Środa, 4 listopada 2020

19:00

od 12 zł
Kup biletundefinedGoing.

Klub Filmowy WAJDA - konteksty, interpretacje, reinterpretacje.
Autorką cyklu jest Joanna Sławińska, dziennikarka Polskiego Radia.

14 października 2020 r. wznawiamy cykl, zainaugurowany w ubiegłym roku! Gościem spotkania z publicznością będzie wybitna aktorka Maja Komorowska, która stworzyła w "Weselu" niezapomnianą kreację Racheli.

"Wesele" reż. Andrzej Wajda,1972 r.

Geniusz reżysera i wkład jego współpracowników pozwoliły stworzyć wielką adaptację filmową dramatu Stanisława Wyspiańskiego, wykreować na ekranie prawdziwe, tętniące życiem wiejskie wesele, zachowując pełen intelektualny przekaz dzieła.

Twórczość filmowa Andrzeja Wajdy przez całe Jego życie wzbudzała żywe reakcje, często - kontrowersje. Mistrz Wajda przez część widowni kojarzony jest z wybitnymi adaptacjami literatury, ale przecież jak mało który twórca trzymał rękę na pulsie wydarzeń w kraju, włączał się swymi filmami w debatę o naszej historii i współczesności. Opowiadał o najnowszej historii Polski (nie tylko w tryptyku „Człowiek z…”, ale też, co staramy się wykazać - i w innych filmach) oraz ukazywał przemiany społeczne i obyczajowe, rozliczał się z narodowymi mitami.

Od strony formalnej Wajda bywał otwarty na nowoczesny język filmu – czego przykładem były „Wesele” czy „Wszystko na sprzedaż”.

KLUB FILMOWY WAJDA
W naszym cyklu przyglądamy się na nowo twórczości Andrzeja Wajdy. Znane motywy omówimy z innych punktów widzenia, a niektóre filmy będziemy reinterpretować, szukać nowych pytań i odpowiedzi. Zapraszamy w każdą środę na spotkania z filmami patrona Centrum Kultury Filmowej. Seansom będą towarzyszyć spotkania na żywo z twórcami lub rejestracje rozmów. Więcej szczegółów znajdą Państwo w kalendarium CKF www.ckf.waw.pl

Harmonogram:
14.10 godz. 19:00 / spotkanie i seans / bilety 12 zł
KLUB FILMOWY WAJDA „Wesele” reż. Andrzej Wajda
Gość: Maja Komorowska / Prowadząca: Joanna Sławińska
21.10 godz. 19:00 / seans filmowy / bilety 12 zł
KLUB FILMOWY WAJDA „Wesele” reż. Andrzej Wajda
28.10 godz. 19:00 / seans filmowy / bilety 12 zł
KLUB FILMOWY WAJDA „Panny z Wilka” reż. Andrzej Wajda
****
Uprzejmie informujemy, że bezpośrednio przed udziałem w wydarzeniu konieczne będzie złożenie oświadczenia o stanie zdrowia.
Formularz będzie dostępny przy wejściu na wydarzenie, jednak dla usprawnienia procesu rekomendujemy wydrukowanie i wypełnienie formularza przed wizytą w Centrum Kultury Filmowej.