Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Kobranocka, Róże Europy, Sztywny Pal Azji | Gdynia [ZMIANA DATY]

 • Koncert
 • Rock
 • Polskie
 • Pod dachem

Kobranocka, Róże Europy, Sztywny Pal Azji | Gdynia [ZMIANA DATY]

Niedziela, 6 marca 2022

18:00

od 80 zł

Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić na koncert Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy w Gdyni.

Trzy muzyczne ikony lat 80-tych na jednej, klubowej scenie zagrają 29.11.2020 w gdyńskim Klubie Ucho. To za sprawą Ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i jarocińskiego festiwalu.

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy napisać, że wtedy nie było internetu, YouTube i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów niosła się za sprawą kaset przegrywanych na Grundigach i piosenkach śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały w których było 20 minut Wideoteki, a przy życiu trzymał nas nieśmiertelny Marek Niedźwiecki z radiową Trójką i „Rozgłośnia Harcerska”. To tyle historii. Czas na powrót do przeszłości!


KOBRANOCKA

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.
W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...". Dyskografię zespołu zamyka "Prawdopodobnie najlepsze", wydana w 2016.
Zespół tworzą:Andrzej "Kobra" Kraiński - gitary, śpiew; założyciel zespołu, w składzie nieustannie od 1985 roku! Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja; dołączył do zespołu jako trzeci perkusista, w roku 1987. Jacek "Szybki Kazik" Bryndal - gitara basowa, śpiew, klawisze; współzałożyciel zespołu, po kilkuletniej przerwie (spowodowanej solowym projektem "Atrakcyjny Kazimierz"), powrócił do zespołu w 1996. Jacek Moczadło - gitara; kolejny Jacek grający z Kobranocką (w kapeli od 2004), nagrywał materiał na "Sterowany jest ten świat" i już pozostał.
W 2018 roku Kobranocka weszła do studia, a 12 kwietnia 2019 roku miała miejsce premiera najnowszego albumu Kobranocki – „My i oni”. Album niemal natychmiast uplasował się na drugim pod względem sprzedaży miejscu w Empiku. Podczas trasy prócz evergreenów zespołu ("Ela, czemu się nie wcielasz?", "List z pola boju", "Kocham Cię jak Irlandię", "Hipisówka") usłyszymy również kilka nowych piosenek, w tym tytułowe „My i oni”.


SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji – polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Grupa Sztywny Pal Azji powstała na początku 1986, założony przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces kapela odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do "złotej dziesiątki", a piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Europa i Azja". Największe przeboje pochodzące z tego albumu, "Spotkanie z..." oraz "Wieża radości, wieża samotności" bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu.
W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. Dzień Solidarności.


Róże Europy

1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech!

Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie gdzie gramy. Lubimy grać, a publiczność lubi bawić się z nami.
Ostatnią płytę zespół wydał 13 grudnia 2013 roku z okazji 30 lecia. Tytuł - Zmartwychwstanie. Same premierowe piosenki.

bilety
Pula 1
od 80
miejsce
podobne wydarzenia
 • Koncert
  Classics
  Polskie
  Pod dachem

  Czwartek, 29 lipca 2021, 20:00

  Teatr Muzyczny w Gdyni, Gdynia, od 80 zł

  STANISŁAWA CELIŃSKA 
na Ladies’ Jazz Festival 2021
Gdynia Teatr Muzyczny 29 lipca g. 20:00 Pani Stanisława Celińska to chodzący talent i polski skarb narodowy. Pokolenia znają jej role filmowe, choćby najmniejsze, ale i teatralne, a od XXI wieku również jej wspaniałą karierę muzyczną. Stanisława Celińska pierwsze laury muzyczne zdobyła – co może niektórych zdziwić – już rok po swoim aktorskim debiucie, w 1969 roku. Od tej pory lista nagród i wielkich występów na festiwalach (np. Opole, Przegląd Piosenki Aktorskiej i in.) jest imponująca i całkowicie wyjaśnia wspaniałe przyjęcie jej płyt począwszy od „Atramentowej”, a skończywszy na ostatniej jak dotąd „Jesiennej”.  Talent, empatia i kunszt wykonawczy sprawiają, że artystka ma rzesze wiernych fanów, a spotkania pokoncertowe przemieniają się w zloty przyjaciół. Tym bardziej cudownie jest ogłosić, że laureatka m.in. Fryderyka za Album Roku w kategorii Piosenka Poetycka wystąpi w Gdyni na Ladies’ Jazz Festival! Recital Stanisławy Celińskiej odbędzie się 29 lipca (czwartek) o godzinie 20:00 
w Sali Dużej Teatru Muzycznego w Gdyni

 • Koncert
  Classics
  Polskie
  Pod dachem

  Piątek, 30 lipca 2021, 17:00

  Teatr Muzyczny w Gdyni, Gdynia, od 70 zł

  Ladies’ Jazz śpiewa bossa novy! 
Koncert  z udziałem Krystyny Stańko w roli gospodyni wieczoru 
i Natalii Capelik-Muianga, Kingi Hornik, Dominiki Czajkowskiej -Ptak oraz Irki Zapolskiej - zwyciężczyń Grand Prix Ladies’ Jazz Festival z ostatnich lat
!Gdynia Teatr Muzyczny 30 lipca g. 17:00 „Ladies’ Jazz śpiewa bossa novy” to specjalnie przygotowany koncert z udziałem Krystyny Stańko oraz wybranych zwyciężczyń Grand Prix Ladies’ Jazz Festival z minionych lat takich jak Natalia Capelik-Muianga, Kinga Hornik, Dominika Czajkowska -Ptak i Irka Zapolska. Gospodynią wieczoru będzie gwiazda festiwalu, wykładowczyni, artystka i jurorka konkursu Krystyna Stańko. Wszystkie aranżacje wyszły spod pióra Ariela Suchowieckiego.W programie koncertu będą m.in. takie klasyki jak: Corcovado, Triste, Summer Samba, No More Blues, Desafinado, Happy Madness, I Am Fool To Want You, How Insensitive, One Note Samba… Piosenkarkom na scenie będzie towarzyszył zespół fantastycznych muzyków w składzie: Ariel Suchowiecki – fortepianMikołaj Stańko – perkusjaAdam Pachla – kontrabas Michał Susiński – saksofon. Koncert rozpocznie się na Scenie Dużej w Teatrze Muzycznym w Gdyni 
30 lipca 2021 o godzinie17.00.

 • Koncert
  Pop
  Polskie
  Pod dachem

  Piątek, 30 lipca 2021, 20:00

  Teatr Muzyczny w Gdyni, Gdynia, od 100 zł

   ANIA DĄBROWSKA 
Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021
30 lipca godz.20:00 Teatr Muzyczny w Gdyni Wspaniała kariera Ani Dąbrowskiej trwa i rozwija się nieprzerwanie od 2002r.,  kiedy Artystka wystąpiła w telewizyjnym programie Idol.
Po nim posypały się propozycje, współpracowała z Andrzejem Smolikiem, Krzysztofem Krawczykiem czy Nouvelle Vague, występowała na dużych 
i wielkich festiwalach, zdobyła nominacje do Fryderyków i moc nagród. Do dziś wydała 7 płyt obsypanych złotem i platyną. Jej piosenki goszczą nie tylko w rozgłośniach radiowych, ale i tworzą wyraźne muzyczne tło 
w polskich, popularnych filmach fabularnych.
Twórczość artystki mieści się w pojęciu inteligentny pop, zahacza o retro, gwiazda miała też w czasie swej kariery romans z piosenką francuską i filmową.
Ania Dąbrowska wystąpi na Ladies’ Jazz Festival w Teatrze Muzycznym w Gdyni 30 lipca piątek g. 20.00 Ania Dąbrowska (Scena Duża)