Krakowscy artyści w rozmowie z Łukaszem Orbitowskim | #MOCAKonline

  • Spotkanie

Krakowscy artyści w rozmowie z Łukaszem Orbitowskim | #MOCAKonline

Czwartek, 29 października 2020

18:30

0 zł

W czwartek 29 października o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie online towarzyszące wystawie „Artyści z Krakowa | Artists from Krakow Generacja 1950–1969”. W wydarzeniu wezmą udział: Bogusław Bachorczyk, Andrzej Bednarczyk, Tamara Berdowska, Halina Cader, Adam Rzepecki, Zbigniew Sałaj i Wojciech Wilczyk. Rozmowę poprowadzi Łukasz Orbitowski.

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM). Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji online za pomocą platformy Play Kraków >> www.playkrakow.com

Łukasz Orbitowski (ur. 1977) – pisarz, autor powieści „Inna dusza” i „Kult”. Laureat Paszportu Polityki, trzykrotnie nominowany do Nike. Dawniej autor programów telewizyjnych, dziś podcastu „Metale szlachetne”. Zbiera nosorożce, podnosi ciężary. Mieszka z rodziną w Krakowie.

Wystawa „Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969” prezentuje twórców związanych z Krakowem urodzonych w latach 50. i 60. To trzecia ekspozycja z cyklu zainaugurowanego przez MOCAK w październiku 2015 roku. Celem tej serii jest przegląd sztuki w mieście, które przez wieki było jej stolicą.

Naszym zamiarem było ukazanie różnorodnych tendencji i źródeł inspiracji tego pokolenia. Analiza dorobku poszczególnych twórców pozwoliła na wyłonienie prac mających największy potencjał zobrazowania ich filozofii sztuki. Wystawa nie stawia sobie ograniczeń tematycznych ani medialnych. Prezentujemy malarstwo, rysunek, fotografie, obiekty i instalacje. Część autorów odniosła międzynarodowe sukcesy, część tworzy w lokalnej prywatności. Dzięki temu zestawieniu ekspozycja rozszerza obraz krakowskiej sceny artystycznej.

Wystawa „Artyści z Krakowa | Artists from Krakow Generacja 1950–1969” jest czynna od 29.10.2020 do 21.3.2021 roku.

Więcej informacji o nowych wystawach >> Nowe wystawy w