Krzemiński/Serafiński/Skolik Trio

  • Koncert
  • Jazz
  • Polskie
  • Pod dachem

Krzemiński/Serafiński/Skolik Trio

Czwartek, 17 czerwca 2021

19:00

od 75 

Krzemiński ORGAN TRIO to projekt Piotra Krzemińskiego, jednego z najlepszych polskich trębaczy jazzowych, lidera m.in. Krzemiński Reunion Project – uznanego w ankiecie Jazz Forum za jedną z najciekawszych jazzowych propozycji w 2019r. Krzemiński ORGAN TRIO to wyrafinowany skład, duża dawka energetycznego jazzu, ciekawe kompozycje, mnogość emocji w improwizacjach oraz świetna atmosfera na koncertach płynąca z radości wspólnego grania.

Skład:
Piotr Krzemiński – trąbka, flugelhorn
Paweł Serafiński – organy Hammonda
Arek Skolik - perkusja

Piotr Krzemiński – trębacz jazzowy, wirtuoz i kompozytor, w którego stylu wyczuwa się świeżość,
wrażliwość, przestrzeń i wpływ lat spędzonych na muzycznych podróżach po całym świecie, które pozwoliły mu wykształcić niepowtarzalny język muzyczny pełen różnorodnych emocji.
Dał się poznać publiczności zarówno na dużych festiwalach jak i kameralnych występach: grał z Michel‘em Legrandem, na Jazz Jamboree 2018 oraz Złotej Tarce 2019.
Paweł Serafiński - Jeden z najlepszych hammondzistów w Polsce i nie tylko. Wirtuozeria,
mistrzowskie opanowanie organów Hammonda - dzięki czemu niejednokrotnie jest w stanie sam
zastąpić mały zespół - oraz długie lata doświadczenia nie tylko jazzowego ale też w dziedzinie
muzyki filmowej, czynią go wartością samą w sobie.

Arek Skolik − wybitny perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy. Nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go w gronie najlepszych perkusistów w kraju. Laureat wielu nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i dziedzictwa kultury. Lista muzyków, z którymi współpracował jest imponująca.

Muzyka zespołu to autorskie kompozycje, wzajemna inspiracja oraz przenikanie się doświadczeń,
które nadają każdej frazie całkiem nowy a jednocześnie bardzo rdzennie jazzowy wymiar. Wszystko to powoduje, że każdy utwór od ballad do szybkich swingów i każdy koncert zespołu to prawdziwa jazzowa perełka.

miejsce