Krzysia Górniak Quartet: Strawberry Kisses

  • Koncert

Krzysia Górniak Quartet: Strawberry Kisses

Wtorek, 3 grudnia 2019

19:30

od 30 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Zapraszamy na koncert Krzysia Górniak Quartet, w składzie:
Krzysia Górniak – gitara
Piotr Wrombel – fortepian
Michal Jaros – kontrabas
Marcin Jahr – perkusja

Data: 3.12.2019
Czas: 19:30-23:00
Lokalizacja: Akwarium - Skwer Hoovera
Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa
Bilety: TBA

Krzysia Górniak Quartet prezentuje nowoczesne i oryginalne oblicze jazzu. Składa się ze wspaniałych osobowości - muzyków od lat cenionych na polskiej scenie jazzowej. Krzysia Górniak tworzy muzykę ilustracyjną, nasyconą subtelnymi emocjami, nastrajającą do przemyśleń. Jej kompozycje to muzyczne obrazy wspomnień i fragmenty z życia uchwycone w dźwiękach.

2.12.2019 to światowa premiera "Strawberry Kisses" pierwszego singla z nowej płyty „Memories”, której premiera zapowiadana jest na marzec 2020. Radio Chillizet objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Krzysia Górniak o pierwszym singlu:
,,Strawberry Kisses skomponowałam w czerwcu 2019, jest to czas truskawek i kojarzy mi się ze słodkim początkiem lata, stąd też nawiązanie do pocałunków. To coś przyjemnego, ciepłego, coś, co z chęcią przywołujemy w marzeniach w długie zimowe wieczory. Utwory, które zagram na koncercie są muzycznym zapisem fragmentów wspomnień o osobach i wydarzeniach, które były ze mną związane. Kruchość losu jest częścią życia i czym bardziej zdajemy sobie sprawę z nieuchronności przemijania, tym bardziej doceniamy czas, który nam pozostał."

Krzysia Górniak
- to jedna z najlepszych gitarzystek jazzowych w Europie, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą, a także w filharmoniach i teatrach muzycznych m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, Słowenii. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Współpracuje z muzykami jazzowymi, a także grywa z orkiestrami symfonicznymi i kwartetami smyczkowymi. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. W plebiscycie za 2018 rok, czytelnicy miesięcznika Jazz Forum umieścili Krzysię Górniak wśród 10 najlepszych polskich gitarzystów jazzowych.

www.krzysiagorniak.pl
www.michaljaros.com
www.marcinjahr.com

miejsce

Akwarium - Skwer Hoovera

Warszawa, Krakowskie Przedmieście 60a