Kukon - „Afera" / Gdańsk

  • Koncert

Kukon - „Afera" / Gdańsk

Sobota, 22 sierpnia 2020

21:15

od 35 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Kukon już 22 sierpnia wystąpi w gdańskiej Protokulturze i zaprezentuje materiał ze swojego nowego, powstałego we współpracy z Magierą albumu „Afera”!

22.08.2020 / start: 21:15
Gdańsk / Protokultura

KUKON

Kukon to raper pochodzący z Biłgoraja, dokładnie z dzielnicy Ogrody – znamy to z wielu jego utworów, a najwięcej o tym słyszeliśmy na krążku Ogrody Mixtape. Kuba sam siebie określa jako outsidera polskiej sceny muzycznej, nie skupiając się na współpracy z innymi artystami. Większy nacisk kładzie na poszukiwaniu swojego, unikatowego stylu. Znaczną część kariery spędził w podziemiu, wrzucając numery na kanał Ogrody, gdzie również wrzucił swój pierwszy mixtape – #STILLTRILLOGF MIXTAPE.

26 czerwca ukazała się płyta „Afera” – owoc współpracy Kukona i Magiery, jednego z najbardziej zaskakujących duetów na polskiej scenie rapowej. Na portalu Glamrap przeczytamy: „To wybuch dwóch wulkanów jednocześnie, nagłe zderzenie przeciwstawnych emocji. To tak, jakbyś zarobił okrągłą bańkę, dokładnie w tym samym tygodniu, w którym straciłeś dom. Życiowa huśtawka 24h na dobę. Afera to rany zaklejone złotym plastrem, strach, ból, mocne pragnienia spacyfikowane złotym kagańcem.”