Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Kustomhead 2022, Wrocław - Hala Stulecia

 • Festiwal

Kustomhead 2022, Wrocław - Hala Stulecia

5-6.03.2022

od 49 zł
informacja organizatora
Przed nami pierwsza edycja KUSTOMHEAD! Kontynuująca tradycję Kustom Konwent wystawa zabytkowych aut amerykańskich, motocykli i rowerów custom oraz wystawców kustom kulture.

Kup jeden bilet na dwa wydarzenia! Imprezą współtowarzyszącą Hustomhead będzie IV edycja Wrocław Tattoo Show – dolnośląskie targi tatuażu i piercingu. Bilet na Kustomhead upoważnia do wejścia na wydarzenie Wrocław Tattoo Show. Wśród zaplanowanych atrakcji:
 • artyści kustom kulture: pinstriping, hand lettering, aerograf

 • warsztaty i pokazy na żywo

 • giełda płyt winylowych

 • PinUp girls i moda vintage

 • duża dawka rock'n'rolla – również na żywo!

KONCERTY

Sobota:
 • rockabilly: Blueberry Hill, Burnin' Hearts, WiseGuyz, The Harpagans, Psycho Beets;

 • crossover: Tester Gier

Niedziela:
 • O.S.T.R.

 • LIPALI

DATA: 5-6 marca 2022 r.
MIEJSCE: Wrocław, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
 • Bilet jednodniowy 49 zł w przedsprzedaży / 59 zł w dniu imprezy

 • Bilet dwudniowy 69 zł w przedsprzedaży / 79 zł w dniu imprezy

 • Dzieci do 13 lat – wstęp bezpłatny

Pojedynczy bilet uprawnia do wejścia jedną osobę. Bilet jednodniowy jest ważny przez cały dzień trwania imprezy. Można wchodzić i wychodzić z terenu imprezy w dniu zakupu biletu – upoważnia do tego opaska na rękę z datą zakupu wejściówki. Bilet dwudniowy jest ważny przez cały czas trwania imprezy. Do wejścia na teren imprezy upoważnia opaska na rękę z oznaczeniem karnetu dwudniowego.

bilety
Bilet jednodniowy - przedsprzedaż Kustomhead 2022, Wrocław - Hala Stulecia
od 49
Bilet jednodniowy - Kustomhead 2022, Wrocław - Hala Stulecia
od 59
Karnet dwudniowy - przedsprzedaż Kustomhead 2022, Wrocław - Hala Stulecia
od 69
Karnet dwudniowy - Kustomhead 2022, Wrocław - Hala Stulecia
od 79
miejsce

Hala Stulecia

Wrocław, ul. Wystawowa 1

Tuż obok wrocławskiego ZOO i ogrodu japońskiego wznosi się monumentalny budynek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To słynna Hala Stulecia (niegdyś zwana Halą Ludową) - prawdziwe arcydzieło rzemieślników i architektów z początku XX wieku. Budowę obiektu rozpoczęto w 1911 roku. Hala miała być gotowa na rocznicę wydania odezwy “An Mein Volk” wzywającej Prusaków do oporu przeciw Napoleonowi. Twórcy (Max Berg, Günther Trauer i Richard Konwiarz) wywiązali się ze swojego zadania znakomicie. Całość była gotowa na kilka tygodni przez rozpoczęciem obchodów. Obok powstał szereg budowli, które miały pomieścić tzw. Wystawę Stulecia. Wprawdzie nie zjawił się tu król pruski (wyraźnie niezadowolony z koncepcji wystawy), ale przybył następca tronu Fryderyk Wilhelm. W następnych latach Hala gościła kilka wydarzeń o mniejszej randze artystycznej. Budowla przetrwała działania wojenne bez większych strat (nie licząc wybitych okien i zdewastowanych organów). W latach powojennych Halę zaczęto nazywać Ludową. Dwa duże remonty przeprowadzono dopiero po roku 1989 (pierwszy w 1997, drugi w latach 2009-2011). W 2006 roku Hala Stulecia trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Monumentalna konstrukcja o niezwykłej akustyce jest wprost idealna do organizacji dużych imprez muzycznych. Obiekt wykorzystuje się również podczas targów czy zawodów sportowych. Po uroczystym otwarciu Hali wystawiono tu kontrowersyjną sztukę “Festspiel im deutschen Reimen” (utwór miał wymowę antywojenną, co nie współgrało z duchem pruskiego militaryzmu). Wrocławskiego kolosa chętnie wykorzystywały totalitarne reżimy - często przemawiali tu nazistowscy politycy, a władze PRL-u zorganizowały Wystawę Ziem Odzyskanych i propagandowy Światowy Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju. Pojawiały się tu również gwiazdy muzyki (np. kanadyjski wokalista popowy Paul Anka) oraz sportowcy. Ważnym wydarzeniem artystycznym było wystawienie wszystkich części opery Wagnera “Pierścień Nibelunga”. W 1997 roku w Hali pojawił się papież Jan Paweł II (poprowadził tu modlitwę w czasie Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego). Z ważniejszych gwiazd koncertujących w Hali wymienić warto: Marino Mariniego, Stevena Wilsona, Joe Cockera, Leonarda Cohena, Deep Purple, Jeana Michaela Jarre’a, Gorana Bregovića, Edytę Górniak, Marylę Rodowicz, Lady Pank, Myslovitz czy Comę.

inne wydarzenia w tym miejscu
 • APOCALYPTICA | Hala Stulecia

  Niedziela, 27 marca 2022

  Wrocław

  APOCALYPTICA zagra we Wrocławiu!wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na koncert zespołu APOCALYPTICA!Legendarna fińska grupa wystąpi w Hali Stulecia 27 marca 2022Uzbrojona w wiolonczele grupa w bezprecedensowy sposób wytyczyła nowe granice pomiędzy rockiem, metalem i muzyką klasyczną. Debiutowali w latach 90. albumem „Plays Metallica by Four Cellos”, dziś mają na koncie dziewięć uginających się od złota i platyny albumów. Ostatni z nich, nagrany po pięciu latach przerwy „Cell-0″, który ukazał się dosłownie przed chwilą, to powrót do korzeni i pierwszy od prawie dwóch dekad czysto instrumentalny materiał. Podczas wrocławskiego występu grupa zagra przekrojowy materiał, dokumentujący 24 lata muzycznej aktywności.Niewielu zespołom udało się uchwycić ducha przekornego indywidualizmu tak dobrze, jak fińskim tytanom z Apocalyptiki. Czterech wirtuozów z helsińskiej Akademii Sibeliusa założyło zespół w 1993 roku i już trzy lata później fiński kwartet był na ustach całego świata. Wydany w 1996 roku album „Plays Metallica By Four Cellos”, zawierający utwory legendarnej Metalliki w aranżacji na wiolonczele, okazał się prawdziwą sensacją. Zespół z niebywałą swobodą poszerzył granice świata heavy metalu i od tamtej pory regularnie wyprzedaje sale koncertowe. Dwa lata po debiucie Finowie poszli za ciosem i wydali znakomitą płytę „Inquisition Symphony”, który oprócz coverów Sepultury, Faith No More i Pantery zawierała własne kompozycje zespołu. W 2000 roku płytą „Cult” zespół wybił się na całkowitą niezależność, stawiając przede wszystkim na autorski materiał. Od tamtej pory wydaje ściśle przemyślane i różnorodne nagrania z gościnnym udziałem gwiazd, reprezentujących bardzo odmienne style muzyczne.Albumy grupy sprzedały się w ponad 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. Apocalyptice udało się zbudować reputację zespołu, który przyciąga zarówno fanów heavy metalu, jak i miłośników klasycznych brzmień, oferując i jednym, i drugim euforyczne doznania. Covery Metalliki, muzyczne hołdy składane Wagnerowi przy akompaniamencie międzynarodowej orkiestry symfonicznej, współpraca z członkami Slipknota, Soulfly, Slayera, H.I.M. i Bush – szaleni Finowie potrafią godzić gatunki muzyczne jak nikt inny przed nimi.

 • Quebonafide - Psycho Relations | Wrocław

  Czwartek, 12 maja 2022

  Wrocław

  OSTATNIA TRASA KONCERTOWA QUEBONAFIDE!Wiemy, że czekaliście na trasę Romantic Psycho Experience. Przez ten czas wiele się zmieniło. Wszystko, co było ROMANTIC, zamieniło się w PSYCHO, a relacje zyskały większe znaczenie niż kiedykolwiek. Dlatego to, co ROMANTIC już nie wystarczy.Czas na PSYCHO RELATIONS - ostatnią trasę koncertową Quebonafide.Quebonafide zagra w HALI STULECIA we Wrocławiu w dniu 12.05.2022 r.Do tego czasu wszystkie karty zostaną odkryte. Kolaboracja z “Benz-Dealera” to dopiero początek.“Podjąłem decyzję, że trasa koncertowa, którą zagramy w przyszłym roku będzie ostatnią trasą koncertową jaką zagram jako Quebonafide. Nie chciałbym żebyście odczytali to jako jakąś intrygę lub kolejną grę z mojej strony. Oczywiście zamierzam Was jeszcze chwilę wodzić za nos, ale ta konkretna sytuacja absolutnie tego nie dotyczy. Nie zostaje mi więc nic innego niż zaprosić wszystkich państwa na koncerty pożegnalne postaci, która towarzyszyła Wam i Wy jej przez ostatnie kilka lat. Nie chcę się rozpisywać jak spektakularne wydarzenie to nie będzie, bo to nie ma sensu. Po prostu przyjdziecie i zobaczycie” - Quebonafide.

 • Wrocław Tattoo Show 2022 - dolnośląskie targi tatuażu

  Sobota, 5 marca 2022

  Wrocław

  Po raz czwarty zapraszamy na Wrocław Tattoo Show! Tym razem dolnośląskie targi tatuażu odbędą się w Hali Stulecia. Zapraszamy w dniach 5-6 marca do Wrocławia na ul. Wystawową 1!Studia tatuażu, stoiska handlowe, kosmetyki i pielęgnacja, akcesoria.Koncerty, wystawy, warsztaty, barbershop'y, mini skate rampa, strefa płyt winylowych.Wszystko w ramach jednego biletu!Data: 5-6 marca 2022 r. Miejsce: Wrocław, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1Bilet jednodniowy 49zł w przedsprzedaży / 59zł w dniu imprezy Bilet dwudniowy 69zł w przedsprzedaży / 79zł w dniu imprezyDzieci do 13 lat – wstęp bezpłatny.Pojedynczy bilet uprawnia do wejścia jedną osobę. Bilet jednodniowy jest ważny przez cały dzień trwania imprezy. Można wchodzić i wychodzić z terenów imprezy w dniu zakupu biletu. Upoważnia do tego opaska na rękę z datą zakupu wejściówki. Bilet dwudniowy jest ważny przez cały czas trwania imprezy. Do wejścia na teren imprezy upoważnia opaska na rękę z oznaczeniem karnetu dwudniowego.

 • X Targi Motocyklowe we Wrocławiu #wms2022

  Sobota, 9 kwietnia 2022

  Wrocław

  Przed nami X - jubileuszowa edycja targów motocyklowych "Wrocław Motorcycle Show". Ponownie w Hali Stulecia - klimatyczne miejsce wypełnione motocyklową pasją!Nowe modele motocykli, akcesoria i odzież. Pokazy na motocyklach, Strefa MotoVlogerów, strefa podróżników motocyklowych, pokazy mody motocyklowej, wywiady z podróżnikami i sportowcami.Wykłady i szkolenia. Wiele konkursów z ciekawymi nagrodami!Kup jeden bilet na dwa wydarzenia! Po raz pierwszy w historii targów Wrocław Motorcycle Show organizowane będzie wydarzenie Extreme Wrocław - Targi sportów ekstremalnych i aktywnego wypoczynku. Bilet na Wrocław Motorcycle Show upoważnia do wejścia na wydarzenie Extreme Wrocław.Data: **9-10 kwietnia 2022 r.**Miejsce: **Wrocław, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1**Bilety:Normalny 35zł przedsprzedaż / 39zł w dniu imprezyUlgowy: 30zł przedsprzedaż / 35zł w dniu imprezyRodzinny 2+2: 99zł przedsprzedaż / 119zł w dniu imprezyBilet ulgowy upoważnia do wstępu emerytów, uczniów oraz studentów (za okazaniem ważnej legitymacji).Bilet rodzinny (2 os. dorosłe i 2 dzieci od 6 do 16 lat).Dzieci do 6 lat – wstęp bezpłatny.Zakupiony bilet jest ważny przez jeden dzień trwania imprezy. Można wchodzić i wychodzić z terenów targowych w dniu zakupu biletu. Upoważnia do tego pieczątka, którą można otrzymać w recepcji targowej znajdującej się w holu głównym Hali Stulecia.