L'Impératrice | Warszawa [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • Pop
  • Zagraniczne
  • Pod dachem
  • Disco

L'Impératrice | Warszawa [ZMIANA DATY]

Piątek, 18 marca 2022

19:00

od 69 

Już 18 marca 2022 w Centrum Praga w Warszawie wystąpi grupa L'Impératrice.

Umiejętnie lawirujący między klasycznym popem a galaktycznym disco zespół to prawdziwy hit francuskiej sceny muzycznej.

L'Impératrice swoją muzyką nawiązuje do lat 70. i 80. ubiegłego wieku. W ten sposób można przenieść się w czasie i poczuć klimat dawnych dyskotek. W skład grupy wchodzi sześć osób. Na swoim koncie zespół ma już liczne występy na żywo.

Założycielem grupy L'Impératrice jest klawiszowiec i kompozytor Charles de Boisseguin. Pierwszą EPkę wydała w roku 2012. Potem podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią fonograficzną. W ten sposób już dwa lata później zespół wydał kolejny projekt. W międzyczasie dołączyli do niego gitarzysta Achille Trocellier, klawiszowiec Hagni Gwon, perkusista Dom Deveau oraz basista David Gaugue. Podczas pracy nad trzecią EPką do grupy dołączył wokalista Flore Benguigui. W 2017 roku na rynku ukazała się akustyczna płyta grupy.

Obecnie L'Impératrice pracuje nad nowym materiałem, który ma zostać zaprezentowany polskiej publiczności właśnie w marcu 2022 r.

informacja organizatora

Ich muzyka to powrót do lat 70. i 80., do ciemnego, tajemniczego klubu, oświetlonego jedynie przez kule dyskotekowe i cekinowe sukienki. Sześć osób stworzyło razem projekt, którego twórczość jest elegancka, a zarazem kosmiczna, połączoną z intrygującymi tekstami. Liczne porywające występy na żywo w całej Francji, przyniosły im reputację jednego z najlepszych rodzimych performerów.

Grupa L'Impératrice została założona przez francuskiego klawiszowca i kompozytora Charlesa de Boisseguina w Paryżu. W 2012 roku na rynku pojawiła się ich debiutancka EPka o tym samym tytule. Dzięki niej zespół podpisał swój pierwszy kontrakt z niezależną wytwórnią fonograficzną, microqlima records. To właśnie w niej, w 2014 roku, wydali kontynuację swojego projektu, Sonate Pacifique EP. W tym czasie do zespołu dołączył drugi klawiszowiec Hagni Gwon, gitarzysta Achille Trocellier, basista David Gaugue i perkusista Tom Daveau. Przy trzeciej EPce, Odyssée, w grupie pojawił się wokalista Flore Benguigui. Wydawnictwo zostało przearanżowane i wydane później na nowo, pod zmienionym tytułem L'Empereur (Odyssée Slow Version). Do nagrania zmienionego materiału zespół został zainspirowany przez swoich fanów, którzy odtwarzali muzykę na winylu w zły sposób (ustawiali zbyt wolną prędkość). Kolejna wersja płyty, tym razem akustyczna, ukazała się w 2017 roku.

Debiutancki album grupy, Matahri, ujrzał światło dzienne w 2018 roku. Album jest zmysłową kolekcją piosenek neo-disco z innej epoki. Słychać na nim inspirację ruchem French Touch oraz ścieżek dźwiękowych w stylu retro. Melodie tworzone przez zespół do złudzenia przypominają te komponowane przez legendarny zespół Chic Nile'a Rodgersa.

Aktualnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który zaprezentuje polskiej publiczności już w marcu 2022 roku. Do tej pory mieliśmy okazję usłyszeć mały przedsmak albumu w postaci singli "Voodoo?", "Fou / Exit" oraz "Anomalie bleue".

Data: 18 marca 2022r.
Doors: 19:00
Start: 21:00
Miejsce: Praga Centrum

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.