Łącza kultury: Nieustające warsztaty bębniarskie

  • Warsztat

Łącza kultury: Nieustające warsztaty bębniarskie

Piątek, 19 czerwca 2020

20:30

od 0 zł

Gra na membranofonach, afrykańskim Djembe, czy kubańskich Congach?

W cyklu Łącza kultury: Nieustające warsztaty bębniarskie poznasz podstawy gry na różnych rodzajach bębnów. Dowiesz się, jakie są techniki, rodzaje uderzeń i nuty bębniarskie. Zobaczysz różne typy bębnów, m.in. conga – bęben kubański, djemble – afrykański i gadający bęben – talking drum.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kołczewska – muzyk (min. Młode Djembe, Orkiestra św. Mikołaja, Bajm, Teatr Andersena), perkusjonistka, animator kultury. Pomysłodawczyni warsztatów bębniarskich (organizuje warsztaty od 1996 r.), propagatorka kultury bębniarskiej, pomysłodawczyni i organizatorka cyklu warsztatów i festiwalu AWU (Artystyczne Warsztaty Umiejętności).

Kiedy? W każdy piątek o 20:30
Gdzie? Na naszym Youtubie: https://tiny.pl/7w75l
-------------------------------------------------------------------------------------------
O projekcie:

Główny cel projektu “Łącza kultury” to stworzenie możliwości dostępu do wartościowego kontentu edukacyjnego za pośrednictwem Internetu. Działania kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, środowisk akademickich, a także odbiorców zorientowanych na kulturę i sztukę.

Ideą jest przybliżenie i przedstawienie treści za pomocą nowoczesnych technik filmowych i realizacyjnych, krzewienie kultury oraz uwrażliwianie na sztukę. Ważna jest dla nas aktywizacja osób do udziału w życiu kulturalnym i społecznym, szczególnie w trudnym okresie pandemii, zaspokojenie potrzeby akceptacji, poczucia wspólnoty i odgrywania w niej określonej roli. Liczymy na to, że obcowanie ze środowiskiem artystycznym pozwoli wielu osobom rozwinąć swoje talenty, poszerzyć wiedzę, ośmielić się i spróbować czegoś nowego.

Projekt obejmuje cotygodniowe cykle: filmowy - Seans w starym kinie (niedziele), podróżniczy - Przez świat. Spotkania z podróżą (wtorki), z zakresu sztuk wizualnych - Warsztaty malowania akwarelą (środy) oraz o tradycji lubelskiego tańca ludowego - Od desu do estrady (piątki).

Organizatorem i realizatorem Łączy kultury jest ACK UMCS Chatka Żaka.