Łącza kultury: Warsztaty malowania akwarelą

  • Spotkanie

Łącza kultury: Warsztaty malowania akwarelą

Środa, 10 czerwca 2020

18:00

od 0 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Chcecie poznać szerokie możliwości malowania akwarelą?

Podczas cyklu Władysław i Mieczysław Maławscy zdradzają nam tajniki tej techniki malarstwa. A zastosowanie jej poznajemy w kilkunastominutowych video, które są rejestracją warsztatu artystów.

Akwareliści na naszych oczach namalują obrazy o różnej tematyce - od pejzaży przyrody, przez architekturę po wodny świat.

Kiedy? W każdą środę o 18:00
Gdzie? Na naszym Youtubie: https://tiny.pl/775gh

Cykl jest częścią projektu Łącza kultury.

-------------------------------------------------------------------------------------------
O projekcie:

Główny cel projektu “Łącza kultury” to stworzenie możliwości dostępu do wartościowego kontentu edukacyjnego za pośrednictwem Internetu. Działania kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, środowisk akademickich, a także odbiorców zorientowanych na kulturę i sztukę.

Ideą jest przybliżenie i przedstawienie treści za pomocą nowoczesnych technik filmowych i realizacyjnych, krzewienie kultury oraz uwrażliwianie na sztukę. Ważna jest dla nas aktywizacja osób do udziału w życiu kulturalnym i społecznym, szczególnie w trudnym okresie pandemii, zaspokojenie potrzeby akceptacji, poczucia wspólnoty i odgrywania w niej określonej roli. Liczymy na to, że obcowanie ze środowiskiem artystycznym pozwoli wielu osobom rozwinąć swoje talenty, poszerzyć wiedzę, ośmielić się i spróbować czegoś nowego.

Projekt obejmuje cotygodniowe cykle: filmowy - Łącza kultury: Seans w starym kinie (niedziele), podróżniczy - Łącza kultury: Przez Świat. Spotkania z podróżą (wtorki), z zakresu sztuk wizualnych - Warsztaty malowania akwarelą (środy) oraz o tradycji lubelskiego tańca ludowego - Łącza kultury: Od desu do estrady (piątki).

Organizatorem i realizatorem Łączy kultury jest ACK UMCS Chatka Żaka