Lato na Pradze: JWP/BC

  • Koncert
  • Rap
  • Polskie
  • W plenerze

Lato na Pradze: JWP/BC

Środa, 28 lipca 2021

19:30

od 59 

Lato na Pradze z legendą polskiego hip-hopu JWP!

W tym roku odbędzie się już druga edycja festiwalu Lato na Pradze. Kultowa dzielnica Warszawy stanie się muzycznym centrum miasta. Na scenie koncertowej same znakomitości. Nie zabraknie również legendy polskiego hip-hopu JWP! Ekipa narodziła się u zarania dziejów warszawskiej sceny hip-hopowej, są na niej od początku jej istnienia. Załoga została założona w 1996 roku pierwotnie jako Crew, skupiające się wokół sztuki graffiti. Ich przygoda z hip-hopem rozpoczęła się na warszawskich Bielanach. W skład kapeli wchodzili wówczas Nizor, Eros, Josk i Glok. Później dołączyli do nich Goal oraz Meat. Na 20-lecie istnienia grupy chłopaki wydali w 2017 r. mixtape „20”, które świetnie upamiętniło ich dotychczasowe hip-hopowe dokonania. Niedawno, w 2020 r. ukazał się album „Koledzy” mixed Falcon1, potwierdzający doskonałą formę muzyczną JWP. Ich koncert już 28 lipca o godz. 19.30. Lato na Pradze bez JWP? To niemożliwe. Gwiazdy nigdy nie gasną, a JWP zawsze nią byli! Koncert odbędzie się w reżimie sanitarnym, płyny do dezynfekcji będą w wielu miejscach.

informacja organizatora

Miejski festiwal "Lato na Pradze" powraca z drugą edycją! W tym roku warszawska Praga ponownie stanie się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla Ciebie i twoich znajomych.

Tego lata ponownie będziecie mogli poczuć klimat letnich festiwali bez wyjeżdżania z miasta. Najlepsi polscy artyści rozgrzeją Was do czerwoności, podczas koncertów w ogrodzie Pragi Centrum, a pozostała część kompleksu ponownie stanie się miasteczkiem festiwalowym. Foodtrucki, bary, zielone strefy relaksu oraz muzyka na żywo - to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie u nas podczas wakacji.

Skład JWP / BC można spokojnie uznać za legendę polskiego hip-hopu - są oni obecni na warszawskiej scenie hip-hopowej prawie od początku jej istnienia. Crew (skupione pierwotnie tylko wokół graffiti) powstało w 1996 roku w dzielnicy Bielany, a w jego szeregach działali wówczas m.in. Nizor, Josk, Eros, Glok - w późniejszych latach do grupy dołączyli także Goal i Meat. Ostatnim wydawnictwem JWP/BC jest mixtape „20”, wydany w 2017 roku na 20. rocznicę istnienia grupy. W 2020 roku na rynku pojawił się ich album „Koledzy” mixed Falcon1.

Otwarcie: 18:00
Start: 19:30
Miejsce: Praga Centrum


Więcej informacji: goingapp.pl/latonapradze •

Praga Centrum
ul. Szwedzka 2/4 Hala 10
03-429 Warszawa
www.pragacentrum.pl

Organizatorem projektu Lato na Pradze jest Follow The Step (www.followthestep.com)

Przestrzeń funkcjonować będzie według aktualnych zasad reżimu sanitarnego z zachowaniem odpowiednich form bezpieczeństwa. Na miejscu czekać na Was będą płyny do dezynfekcji rąk, pozwalające na uczestnictwo w wydarzeniu w warunkach sterylnych.