Lato na Pradze: Kazik

  • Koncert

Lato na Pradze: Kazik

Środa, 23 września 2020

20:00

od 99 zł

Wielkimi krokami zbliża się koncert Kazika w Warszawie.

Wydarzenie muzyczne zaplanowano na 23 września 2020 roku na godzinę 20:00. Koncert odbędzie się w ramach miejskiego projektu Lato na Pradze, a gospodarzem tego występu będzie Praga Centrum.

Fanów Kazika na polskim rynku muzycznym nie brakuje, więc jeśli ktoś chce bliżej zapoznać się z jego wyjątkową twórczością, powinien udać się do Warszawy. Kazik karierę rozpoczął już w 1979 roku, a w 1982 roku założył legendarny zespół KULT. W 1991 roku rozpoczęła się z kolei jego solowa kariera. Na swoim koncie miał wtedy takie utwory jak: "Spalam się", "Jeszcze Polska", "Ballada o Janku Wiśniewskim" czy też "100 000 000". Jego twórczość dla niektórych osób była kontrowersyjna, jednak artysta cały czas poruszał się do przodu i nie oglądał się za plecy.

W 2020 roku powrócił na szczyty list przebojów, ponieważ wydał utwór pod tytułem "Twój ból jest lepszy niż mój". Nawiązał w nim do aktualnej sytuacji politycznej i pewnych ruchów, które nie do końca mu się spodobały. Utwór spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem i szybko zyskał dużą popularność.

informacja organizatora

Miejski projekt „Lato na Pradze” sprawił, że warszawska Praga stała się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań dla wielu społeczności.

Topowi polscy muzycy występują w niezwykle urokliwym ogrodzie kompleksu Praga Centrum. Projekt Lato na Pradze to nie tylko koncerty, ale również letnie miejsce spotkań przy muzyce, piciu i jedzeniu - namiastka festiwali w sercu Warszawy.

Zielone strefy relaksu, food trucki, bar i granie na żywo w scenerii murów dawnej praskiej stalowni - wszystko to składa się na Miasteczko Praga Centrum.

Kazik Staszewski - pierwszym zespołem, w którym występował, był działający w latach 1979–1980. Nagrał z nim m.in. utwory „Młodzi Warszawiacy” oraz „Wojny”. W 1981 roku założył zespół Novelty Poland. W 1982 roku założył zespół KULT. W 1991 roku rozpoczął karierę solową.
Pierwszym solowym albumem było “Spalam Się” z przebojami „Dziewczyny”, „Piosenka trepa”, “Spalam się” czy rozsławioną “Jeszcze Polska” w której senator z ramienia ZCHN Jan Szafraniec doszukał się paszkwilu na hymn Polski i oddał sprawę do sądu. Sprawę umorzono. Rozgłos zyskała też wydana na następnym albumie “Spalaj się!” piosenka „100 000 000” z refrenem Wałęsa dawaj nasze sto milionów!. Utwór ten wykonany został wcześniej na festiwalu w Sopocie i odnosił się do niespełnionej obietnicy przedwyborczej.

W 2020 jego utwór “Twój ból jest większy niż mój” zajął 1. miejsce w 1998 notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Tekst piosenki mówi o wizycie Jarosława Kaczyńskiegona cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo tego, że został on zamknięty z powodu pandemii COVID-19 w Polsce. Notowanie listy przebojów zostało unieważnione, co spowodowało zerwanie współpracy z radiem przez wielu muzyków i odejście ze stacji kilkunastu dziennikarzy, m.in. Marka Niedźwieckiego (prowadzącego Listę…) I Piotra Metza (dyrektora muzycznego stacji).

Data: 23 września 2020
Doors: 18:00
Start: 20:00
Miejsce: Praga Centrum