Lato na Pradze: MERY SPOLSKY II

  • Koncert

Lato na Pradze: MERY SPOLSKY II

Wtorek, 15 września 2020

20:00

od 59 

Letni festiwal w samym sercu Warszawy, to wydarzenie, na które czeka każdy miłośnik wspaniałej muzyki granej na żywo, spotkań z ludźmi i dzielenia się niezapomnianymi wrażeniami.

Niepowtarzalna sceneria murów dawnej praskiej stalowni, w którą składa się Miasteczko Praga Centrum, z pewnością zostanie w pamięci uczestników na długie lata. W tym roku na scenie zagości między innymi Mery Spolsky II czyli Maria Ewa Żak - piosenkarka, gitarzystka, projektantka i producentka, czyli istny człowiek orkiestra. Wszystko co ją otacza, tworzy sama począwszy od muzyki, a kończąc na scenografii i kostiumach. Muzycznie niemal nieokreślona, wykonuje muzykę z pogranicza popu, rocka i jak sama mówi "romantycznego techna". Szerszej publiczności dała poznać się w 2017 roku za sprawą debiutanckiego albumu "Miło było Pana poznać", który został przyjęty z wielką aprobatą. Płyta ta została nominowany do Nagrody Muzycznej "Fryderyk" w kategorii album roku elektronika. W 2019 roku Mery Spolsky wydała drugi krążek "Dekalog Spolsky", który odbił się szerokim echem na polskiej scenie muzycznej i tak samo jak debiutancki album, został nominowany do nagrody "Fryderyk".

informacja organizatora

Miejski projekt „Lato na Pradze” sprawił, że warszawska Praga stała się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań dla wielu społeczności.

Topowi polscy muzycy występują w niezwykle urokliwym ogrodzie kompleksu Praga Centrum. Projekt Lato na Pradze to nie tylko koncerty, ale również letnie miejsce spotkań przy muzyce, piciu i jedzeniu - namiastka festiwali w sercu Warszawy.

Zielone strefy relaksu, food trucki, bar i granie na żywo w scenerii murów dawnej praskiej stalowni - wszystko to składa się na Miasteczko Praga Centrum.

Mery Spolsky to artystka, którą ciężko jednoznacznie skategoryzować. Sama o sobie mówi, że gra “techno romantyczne”. Prowokuje tekstami swoich piosenek - głównie do myślenia. Wszystko co jej towarzyszy, tworzy sama - począwszy od scenografii, grafik, przez stroje, produkcje i kompozycje. Dba o to, aby wszystko miało etykietkę “spolsky”.
Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie “Miło było Pana poznać”, powróciła pod koniec 2019 roku z płytą “Dekalog Spolsky”. Krążek promują kawałki “FAK”, “Bigotka” oraz “Mazowiecka Kiecka”.

Data: 15 września 2020
Doors: 18:00
Start: 20:00
Miejsce: Praga Centrum

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.