Lato na Pradze: Sonbird

  • Koncert
  • Alternatywa
  • Polskie
  • W plenerze

Lato na Pradze: Sonbird

Wtorek, 13 lipca 2021

19:30

od 59 

W lipcu i sierpniu tego roku warto zawitać do Warszawy na festiwal „Lato na Pradze”.

W tych miesiącach odbędą się wspaniałe koncerty polskich wykonawców. Dla osób zakochanych w indie rocku idealną propozycją jest występ zespołu Sonbird!

Kwartet z Żywca w ciągu zaledwie kilku lat osiągnął spore sukcesy na rynku muzycznym. Swoją działalność rozpoczął w kwietniu 2016 roku, a już kilka miesięcy później wydał swój debiutancki mini album „Wspomnienia z poprzedniego życia”. Z kolei w następnym roku zespół wygrał kontrakt wart 40 tys. złotych, który okazał się wielkim krokiem w karierze grupy. Do tego doszły liczne koncerty na prestiżowych imprezach: Enea Spring Break Festival, Czad Festiwal czy Slot Art Festival. Zespół towarzyszył także dwukrotnie jako gość specjalny na trasie Happysad oraz występował u boku Organka, Myslovitz i Kasi Kowalskiej. Ta lista jest o wiele dłuższa, co świadczy o sile muzyki Sonbird.

Debiutancki album kwartetu nosi tytuł „Głodny” i ukazał się w 2019 roku nakładem Jazzboy Records. Warto wspomnieć, że został nominowany do nagrody muzycznej Fryderyka 2020 – Album Roku w kategorii Rock. Na koncercie na warszawskiej Pradze z pewnością nie zabraknie wielu utworów z tej płyty, jak i z całego okresu działalności Sonbird.

Zapowiada się żywiołowy i pełen energii koncert. Przekonaj się o tym 13 lipca, przybywając na warszawską Pragę. Nie zabraknie też innych atrakcji: food trucków, zielonej strefy relaksu i przede wszystkim fantastycznych ludzi i muzyki!

informacja organizatora

Miejski festiwal "Lato na Pradze" powraca z drugą edycją! W tym roku warszawska Praga ponownie stanie się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla Ciebie i twoich znajomych.

Tego lata ponownie będziecie mogli poczuć klimat letnich festiwali bez wyjeżdżania z miasta. Najlepsi polscy artyści rozgrzeją Was do czerwoności, podczas koncertów w ogrodzie Pragi Centrum, a pozostała część kompleksu ponownie stanie się miasteczkiem festiwalowym. Foodtrucki, bary, zielone strefy relaksu oraz muzyka na żywo - to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie u nas podczas wakacji.


• Sonbird na Pradze - 13.07.2021 •
Sonbird - grupa przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku, trafnie opowiadają o emocjach i przekładają je na muzykę. Wielokrotnie określani nadzieją polskiej sceny oraz jednymi z najlepiej zapowiadających się artystów. Debiutancka płyta zespołu - „Głodny” ukazała się za pośrednictwem wytwórni Jazzboy Records i jest to muzyczny zapis dotychczasowej drogi Sonbird, opisanej melodyjnymi, indie rock’owymi utworami.

Data: 13.07.2021
Otwarcie: 18:00
Start: 19:30
Miejsce: Praga Centrum

Bilety dostępne na www.followthestep.com, www.pragacentrum.pl, oraz w Going.


• Więcej informacji: goingapp.pl/latonapradze •

Praga Centrum
ul. Szwedzka 2/4 Hala 10
03-429 Warszawa
www.pragacentrum.pl

Organizatorem projektu Lato na Pradze jest Follow The Step (www.followthestep.com)


Przestrzeń funkcjonować będzie według aktualnych zasad reżimu sanitarnego z zachowaniem odpowiednich form bezpieczeństwa. Na miejscu czekać na Was będą płyny do dezynfekcji rąk, pozwalające na uczestnictwo w wydarzeniu w warunkach sterylnych.