Legendy Metalu | Olsztyn

  • Koncert

Legendy Metalu | Olsztyn

Czwartek, 19 grudnia 2019

17:30

od 99 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

LEGENDY METALU ruszają dalej w trasę! Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers i Vader ponownie połączą siły na wspólnej trasie i wystąpią na czterech koncertach! Gościem specjalnym będzie Quo Vadis, zespół który kilka miesięcy temu świętował 30-lecie działalności artystycznej. Legendy Metalu bilety na koncerty w sprzedaży!
Legendy Metalu trasa

Olsztyn- 19 grudnia, Hala Urania
Poznań - 20 grudnia, B-17
Wrocław - 21 grudnia, Centrum Koncertowe A2 (rejestracja DVD)
Gliwice - 22 grudnia, Arena Gliwice ( +Wilczy Pająk)
O wrześniowej odsłonie trasy Legendy Metalu

We wrześniu trasa dotarła do czterech różnych częścia naszego kraju - Gdańska (pomorskie), Warszawy (mazowieckie), Wrocławia (dolnośląskie) i Krakowa (małopolskie). Organizatorom zależało na dotarciu do jak największej liczby słuchaczy prawdziwego, legendarnego metalu w Polsce ponieważ rzadko można zobaczyć na jednej scenie: TITUSA, ROMKA i PITERA. Reprezentują oni różne style metalu, są liderami swoich zespołów, to po prostu „Żyjące Legendy” - nasze, polskie LEGENDY METALU.
Grudniowe koncerty Legendy Metalu

Za każdym razem dobór miejsca koncertu jest odpowiednio dopasowany do naszych „TUZ-ów”. Trasa stara się odwiedzić inny region Polski, żeby każdy z Was mógł usłyszeć Gigantów Polskiego Metalu. To nie przypadek, że Vader, Acid Drinkers oraz KAT i Roman Kostrzewski wspólnie ruszają w dalszą trasę.

Tym razem organizator wybrał dla Was Olsztyn (Warmia), Hala Urania w mieście PITERA; Poznań (Wielkopolska), Klub B-17 w mieście TITUSA; Wrocław (Dolny Śląsk), Centrum Koncertowe A2 - jest ku temu powód, ponieważ to właśnie we Wrocławiu zostanie zarejestrowany tam materiał na DVD, który będzie wspaniałą pamiątką tych niezwykłych koncertów, w związku z czym, na ten koncert zapraszamy szczególnie! Na deser - Gliwice (Śląskie), Arena Gliwice. Górny Śląsk, który od zawsze kojarzony jest z metalem, tam powstał KAT i jest ROMEK lider zespoły Kat & Roman Kostrzewski, Legenda Metalu nie tylko Śląskiego, ale całej Polski.

Widzimy się w grudniu, w 4 odsłonach Legend Metalu!
Kat & Roman Kostrzewski

Kat to jeden z najbardziej znanych zespołów w historii polskiej muzyki metalowej. W 2004 roku byliśmy świadkami rozłamu, po czym Ireneusz Loth i Roman Kostrzewski powołali do życia zespół pod szyldem Kat & Roman Kostrzewski. Obecnie jedynym artystą z pierwotnego składu grupy Kat jest wokalista Roman Kostrzewski. Zespół wydał cztery krążki: „Biało-czarna”, „Buk-akustycznie” ponownie zarejestrowany kultowy materiał „666”, i najnowszy „Popiór”, który niejednokrotnie przez media jest porównywany z klasycznym albumem „Bastard”.
Acid Drinkers

Poznańskie Kwasożłopy, których od ponad 30 lat rdzeniem jest trio Titus, Popcorn i Ślimak to koncertowa petarda. Acid Drinkers są jednym z najbardziej aktywnych koncertowo zespołów w Polsce, ciągle w wyśmienitej formie. Każdy fan polskiego metalu zna ich kultowe „Infernal Connection” (1994) czy „High Proof Cosmic Milk” (1998), wydaną zaś w 2016 roku płytą Peep Show znów pokazują, jak się gra thrash metal!
Vader

Vader to legenda polskiego death metalu i muzyczny towar eksportowy od wielu lat. Przez lata dowodził nią Piotr Wiwczarek, który serwuje fanom death/thrash metal na całym świecie. To autorzy „Morbid Reich”, czyli najlepiej sprzedającego się demo w historii death metalu, zaskakującej EPki Kingdom z remiksami w stylu techno oraz kawałka Sword Of The Witcher promującego grę RPG The Witcher. Nowy album, który miał się ukazać jeszcze w 2019 roku, będzie utrzymany w stylu Grand Deceiver z EPki „Thy Messenger”. Lider zespołu podsumował go jako „najbardziej okrutny i brutalny w historii zespołu”. Stay Vaderized!
Quo Vadis

Kapela Quo Vadis ze Szczecina gra progresywny death/thrash metal działa na polskiej scenie nieprzerwanie od 30 lat.W ich dorobku artystycznym znalazł się między innymi dziewięć studyjnych albumów, koncertowe DVD oraz kompilację podsumowującą muzyczną działalność zachodniopomorskiej formacji. Występowali na Metalmanii, festiwalu w Jarocinie oraz Przystanku Woodstock. Warto również wspomnieć, że kapela nagrała dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy "Sezon na leszcza".

miejsce

Hala Urania

Olsztyn, al. Piłsudskiego 44