Marcin Zdunik / Szymon Nehring

  • Koncert

Marcin Zdunik / Szymon Nehring

Sobota, 6 lipca 2019

18:00

od 20 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

KONCERT – MARCIN ZDUNIK / SZYMON NEHRING
W ramach 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Emanacje, w okresie od 30 czerwca do 1 września 2019 roku, na terenie całego województwa małopolskiego zostanie zaprezentowanych 30 koncertów. Sercem przedsięwzięcia i centrum festiwalowym jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Repertuar koncertów obejmuje recitale solowe, koncerty kameralne, jak również muzykę symfoniczną i jazz.

Sobota, 6 lipca 2019, 19:00
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
Lusławice

Marcin Zdunik – wiolonczela
Szymon Nehring – fortepian

W programie:
Fryderyk Chopin – Polonez Brillant C-dur na wiolonczelę i fortepian op. 3
Fryderyk Chopin – Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian op. 65
***
Igor Strawiński – Suita włoska z baletu „Pulcinella” na wiolonczelę i fortepian
Maurice Ravel – Sonata G-dur nr. 2 na skrzypce i fortepian w transkrypcji na wiolonczelę i
fortepian

Marcin Zdunik – polski wiolonczelista, solista i kameralista. Wykonuje muzykę od renesansu po dzieła najnowsze, improwizuje, aranżuje i komponuje. Brał udział w prestiżowych festiwalach muzycznych BBC Proms w Londynie, Progetto Martha Argerich w Lugano oraz Chopin i Jego Europa w Warszawie. Występował jako solista m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Cadogan Hall w Londynie i Rudolfinum w Pradze. Wielokrotnie partnerowały mu znakomite zespoły – m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Kameralna Unii Europejskiej, Orkiestra Sinfonia Varsovia i City of London Sinfonia, a także wybitni dyrygenci – np. Andrzej Boreyko, Antoni Wit i Andres Mustonen. Współpracował m.in. z Nelsonem Goenerem, Gerardem Causse, Krzysztofem Jabłońskim i Krzysztofem Jakowiczem. W ramach festiwalu Chamber Music Connects the World miał
przywilej koncertować wspólnie z Gidonem Kremerem i Yuri Bashmetem. W 2007 roku został laureatem I nagrody, Grand Prix, a także 9 innych nagród w VI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W 2008 roku reprezentował Polskie Radio w Bratysławie na Międzynarodowym Forum Młodych Wykonawców organizowanym przez Europejską Unię Radiową (EBU) zwyciężając i zdobywając tytuł New Talent 2008.

Szymon Nehring jest jednym z najbardziej utalentowanych pianistów młodego pokolenia; jedynym Polakiem, który zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie. Będąc wcześniej uczniem Olgi Łazarskiej, został następnie Absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Stefana Wojtasa, a od 2017 r. studiuje pod kierunkiem Borisa Bermana w Yale School of Music. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, w tym finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, na którym otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz nagrody dodatkowe. Jego debiutancka płyta z muzyką polskich kompozytorów została wyróżniona Fryderykiem2016. Na kolejnych wydawnictwach płytowych zaprezentował koncerty fortepianowe F. Chopina z Sinfoniettą Cracovią pod batutą J. Dybała i K. Pendereckiego, koncert fortepianowy „Resurrection” K. Pendereckiego pod batutą kompozytora oraz utwory F. Chopina wykonane na historycznym instrumencie Erarda. Koncertował niemal na całym
świecie, w takich salach jak Carnegie Hall, Wigmore Hall, Elbphilharmonie, Musikverein pod batutą m.in.: Krzysztofa Pendereckiego, Jerzego Maksymiuka, Jacka Kaspszyka, Antoniego Wita, Grzegorza Nowaka, Pablo Herasa-Casado, Kariny Canellakis, Giancarlo Guerrero, Omer Meir Wellbera, Johna Axelroda oraz Lawrenca Fostera. Szymon Nehring jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Na wydarzenie dostępne są bilety ULGOWE ze zniżką 50%, zniżkę można uzyskać stosując kod rabatowy EMANACJE w koszyku. Grupy uprawnione do wejścia na wydarzenie na podstawie biletów ulgowych: uczniowie, studenci do 26 roku życia, renciści, emeryci, osoby z niepełnosprawnościami.