Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Meek, Oh Why? OFFLINE TOUR | Olsztyn [ODWOŁANE]

  • Koncert

Meek, Oh Why? OFFLINE TOUR | Olsztyn [ODWOŁANE]

Piątek, 29 kwietnia 2022

20:00

od 39 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Jeżeli znacie singiel Nocne Niebo, to z pewnością już wiecie, że zapowiada on najnowszą płytę „Offline” artysty Meek, Oh Why?. Na wiosnę nadejdzie premiera albumu a wraz z nią trasa koncertowa po największych polskich miastach. Mikołaj Kubicki odwiedzi Olsztyn, gdzie zagra 29 kwietnia, tuż przed weekendem majowym!

Twórczość tego artysty to działanie koncepcyjne – każdy utwór na płycie odgrywa swoją rolę i wspólnie stanowią zharmonizowaną całość. Tak właśnie sam Meek, Oh Why? mówi o najnowszym singlu „Nocne Niebo” promujące nadchodzący krążek „Offline”. Każdy utwór to wiązka łapiących za serce refleksji i przemyśleń podlana dużą dawką emocji. Utalentowany trębacz i raper, który pobierał naukę w Krakowskiej Akademii Muzycznej współpracował z wieloma znaczącymi artystami w polskiej sceny muzycznej, jak Andrzej Piaseczny, Seweryn Krajewski czy Voo Voo. Do tej pory wydał trzy płyty – Miło było poznać (2016), Płyta Rodzaju (2018) i Zachód (2019).

Czekamy na odsłonę czwartej płyty „Offline” i występ live w Olsztynie, jak i innych miastach w Polsce! Nie przegapcie tego wydarzenia, wpadajcie do olsztyńskiej Kuźni Społecznej 29 kwietnia.

występują

informacja organizatora

Gdyby doszło do eksplozji słońca, mielibyśmy 8 minut i 20 sekund, zanim energia wybuchu dotarłaby do Ziemi. To właśnie te słowa zdobią pierwsze sekundy teledysku do najnowszego singla Meek, Oh Why?, który po niespełna trzech latach powraca, aby ponownie skraść serca setek tysięcy słuchaczy.

Singiel “Nocne Niebo” to pierwsza zapowiedź czwartego albumu, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2022 roku. Krążek już teraz możecie zamówić w przedsprzedaży. To jednak nie koniec. Artysta wraz z mocną premierą, uruchamia również trasę koncertową obejmującą aż 13 miast. Meek, Oh Why? o utworze “Nocne Niebo”: Od zawsze inspiruje mnie pisanie płyt koncepcyjnych, to z kolei sprawia, że niektóre piosenki wyrwane z kontekstu, mogą wydać się nieczytelne w odbiorze. „Nocne Niebo” jest dla mnie jedną z tych, które ciekawie rozwijają całość, ale też samostanowią. Tekst refrenu, w moim wewnętrznym czuciu, opisuje równolegle kilka emocji, które towarzyszyły mi w ostatnim czasie. Urodziłem się w latach 90s i ostatnie wydarzenia po raz pierwszy obudziły we mnie wrażenie zbliżającego się końca, na który nie mam żadnego wpływu. Błądząc wśród zlepków cyfrowych myśli, próbowałem odnaleźć chociaż namiastkę dawnego świata, który chociaż smucił na wielu płaszczyznach, coś w sobie miał. Wspomnienie z czasem traciło kolor i stawało się coraz bardziej odległe. W pewnym momencie zatrzymałem się i zamiast błądzić w otchłani tych wspomnień, zauważyłem teraźniejszość, zdałem sobie sprawę, że świat jest taki, jakim go widzimy, niezależnie od okoliczności.

podobne wydarzenia
  • Koncert

    Wtorek, 25 października 2022, 19:00

    Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Olsztyn, od 155 zł

    Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino.Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry.To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.