Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

MILO RAU - Powtórzenie

 • Teatr

MILO RAU - Powtórzenie

Wtorek, 29 czerwca 2021

19:00

od 37 zł

„Powtórzenie” w reż. Milo Rau w Aula Artis w Poznaniu 29 czerwca 2021

Spektakl zatytułowany „Powtórzenie” to poruszająca opowieść o zamordowanym homoseksualiście w miejscowości Liège w 2012 roku. Śmierć Jarfiego była wstrząsem dla opinii społecznej w Belgii. Tragedia była nagłośniona we wszystkich mediach. Reżyser Milo Rau przedstawiciel teatru gandawskiego podejmuje próbę przeniesienia tego okrucieństwa na teren sztuki teatralnej. Milo chce wstrząsnąć widzem, zobaczyć, jakie emocje się w nim uwolnią po obejrzeniu tej sztuki. Jak zareagujemy na strach i okrucieństwo, stratę i żałobę po człowieku? Oryginalny tytuł przedstawienia to La Reprise. Histoire(s) du théâtre (I). Sztuka stanowi część większej całości Historie teatru. Jest to cykl, na który składają się różne wydarzenia teatralne. Znani reżyserzy i reżyserki opowiadają historię teatru i przewidują jego przyszłość. Sztuka stanowi ucieleśnienie manifestu NTGent, który ujrzał światło dzienne w 2018 roku. Manifest to jasne zasady, na których opiera się twórczość w teatrze gandowskim, któremu przewodzi Milo Rau. Obejrzenie tej sztuki nie pozostawia człowieka obojętnym na sprawę okrucieństwa wobec drugiego człowieka. Czy można się godzić na okrucieństwo wobec innego? Milo Rau opowiada prawdziwą historię, pozostawiając widzowi odpowiedź na to pytanie. Zapraszamy do Aula Artis w Poznaniu 29 czerwca godz. 19:00.

informacja organizatora

MILO RAU - Powtórzenie
Spektakl opowiada o śmierci młodego homoseksualnego mężczyzny, Ihsane’a Jarfiego, zamordowanego w centrum Liège w 2012 roku. Wydarzenie wstrząsnęło belgijską opinią publiczną i było opisywane w większości tamtejszych mediów. Milo Rau inscenizuje i problematyzuje głośne zabójstwo. Przedmiotem refleksji czyni również sam teatr: przygląda się narzędziom, jakimi dysponujemy, by opowiadać na scenie o tragedii (strachu i okrucieństwie, stracie i żałobie) i wywoływać w widzach emocje. Jak widz może zareagować na pokazaną przemoc, jaką funkcję pełni, jaka jest jego/jej odpowiedzialność?
Powtórzenie (w oryginale La Reprise. Histoire(s) du théâtre (I)) jest pierwszą częścią realizowanego przez NTGent cyklu Historia/e teatru, w którym zaproszeni reżyserzy i reżyserki opowiadają o naturze, historii i przyszłości teatru (nazwa cyklu nawiązuje do monumentalnego eseju filmowego Jean-Luca Godarda Histoire(s) du cinéma). Spektakl jest również pierwszą realizacją manifestu NTGent – opublikowanego w 2018 r. zbioru zasad, które mają obowiązywać w produkcjach gandawskiego teatru pod kierownictwem artystycznym Milo Rau.

bilety
Bilet
od 37
miejsce

Aula Artis

Poznań, gen. Tadeusza Kutrzeby 10

inne wydarzenia w tym miejscu
 • MILO RAU - Powtórzenie

  Poniedziałek, 28 czerwca 2021

  Poznań

  MILO RAU - PowtórzenieSpektakl opowiada o śmierci młodego homoseksualnego mężczyzny, Ihsane’a Jarfiego, zamordowanego w centrum Liège w 2012 roku. Wydarzenie wstrząsnęło belgijską opinią publiczną i było opisywane w większości tamtejszych mediów. Milo Rau inscenizuje i problematyzuje głośne zabójstwo. Przedmiotem refleksji czyni również sam teatr: przygląda się narzędziom, jakimi dysponujemy, by opowiadać na scenie o tragedii (strachu i okrucieństwie, stracie i żałobie) i wywoływać w widzach emocje. Jak widz może zareagować na pokazaną przemoc, jaką funkcję pełni, jaka jest jego/jej odpowiedzialność?Powtórzenie (w oryginale La Reprise. Histoire(s) du théâtre (I)) jest pierwszą częścią realizowanego przez NTGent cyklu Historia/e teatru, w którym zaproszeni reżyserzy i reżyserki opowiadają o naturze, historii i przyszłości teatru (nazwa cyklu nawiązuje do monumentalnego eseju filmowego Jean-Luca Godarda Histoire(s) du cinéma). Spektakl jest również pierwszą realizacją manifestu NTGent – opublikowanego w 2018 r. zbioru zasad, które mają obowiązywać w produkcjach gandawskiego teatru pod kierownictwem artystycznym Milo Rau.

podobne wydarzenia
 • Teatr

  Czwartek, 24 czerwca 2021, 19:00

  Hala 6a, MTP (wejście od strony ul. Bukowskiej), Poznań, od 50.00 zł

  Projekt Krynicki to wydarzenie szczególne: trzy utwory muzyczne skomponowane przez trzech wyjątkowych kompozytorów do wierszy Ryszarda Krynickiego, jednego z najważniejszych twórców polskiej poezji współczesnej.Paweł Szymański, Paweł Mykietyn i Aleksander Nowak należą do trzech różnych pokoleń polskiej muzyki poważnej. Pierwszy i drugi to już klasycy, punkty odniesienia dla kolejnych pokoleń. Ich dzieła, a nawet całe płyty nieraz okazywały się sensacją, przynosząc kompozytorom najbardziej cenione wyróżnienia. Obaj są wymieniani obok takich sław jak Penderecki, Lutosławski, Panufnik.Aleksander Nowak jest uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli kolejnego pokolenia polskich kompozytorów. I jego twórczość charakteryzuje szczególny, rozpoznawalny styl. W 2018 r. odbyła się premiera opery Ahat Ili. Siostra bogów z librettem Olgi Tokarczuk, za którą kompozytor otrzymał Paszport „Polityki”.Na zaproszenie Malta Festival Poznań ci trzej twórcy stworzyli muzykę do czterech wierszy Ryszarda Krynickiego: Koty, To nie twój problem, Miasto i Prawda?. Każdy ze skomponowanych utworów ma inną formę i powstał na inny skład instrumentalny.