Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

MILO RAU - Powtórzenie

 • Teatr

MILO RAU - Powtórzenie

Poniedziałek, 28 czerwca 2021

19:00

od 37 zł
Zobacz inne terminy

MILO RAU – spektakl „Powtórzenie” w Aula Artis w Poznaniu 28 czerwca 2021

Spektakl podejmuje ważny temat - śmierć homoseksualisty Ihsane’a Jarfiego, który został zamordowany w centrum Liège w 2012 roku. To szokujące wydarzenie poruszyło belgijską opinię publiczną. Głośno było o nim we wszystkich mediach. Milo Rau stara się opowiedzieć o nim językiem sztuki teatralnej, chce poruszyć widza, zobaczyć, jakie emocje się w nim rozegrają, jak zareaguje na strach, okrucieństwo i żałobę po stracie człowieka. Tytuł sztuki w oryginale brzmi La Reprise. Histoire(s) du théâtre (I). W rzeczywistości stanowi on pierwszą część z cyklu Historia/e teatru. W ramach tego wydarzenia zaproszeni twórcy sztuki teatralnej opowiadają o istocie teatru, jego przeszłości i przyszłości. „Powtórzenie” to realizacja manifestu NTGent, który ukazał się w 2018 roku. Składa się on ze zbioru zasad, które powinny być stosowane w twórczości teatru gandawskiego. Jego kierownikiem artystycznym jest Milo Rau. Reżyser inscenizuje głośne zabójstwo i chce poruszyć widza, wstrząsnąć nim i zmusić do refleksji i odpowiedzi na pytania: czy możemy godzić się na takie okrucieństwo wobec innych? Czy inny jest wykluczony i ma mniejsze prawa niż reszta społeczeństwa?

informacja organizatora

MILO RAU - Powtórzenie
Spektakl opowiada o śmierci młodego homoseksualnego mężczyzny, Ihsane’a Jarfiego, zamordowanego w centrum Liège w 2012 roku. Wydarzenie wstrząsnęło belgijską opinią publiczną i było opisywane w większości tamtejszych mediów. Milo Rau inscenizuje i problematyzuje głośne zabójstwo. Przedmiotem refleksji czyni również sam teatr: przygląda się narzędziom, jakimi dysponujemy, by opowiadać na scenie o tragedii (strachu i okrucieństwie, stracie i żałobie) i wywoływać w widzach emocje. Jak widz może zareagować na pokazaną przemoc, jaką funkcję pełni, jaka jest jego/jej odpowiedzialność?
Powtórzenie (w oryginale La Reprise. Histoire(s) du théâtre (I)) jest pierwszą częścią realizowanego przez NTGent cyklu Historia/e teatru, w którym zaproszeni reżyserzy i reżyserki opowiadają o naturze, historii i przyszłości teatru (nazwa cyklu nawiązuje do monumentalnego eseju filmowego Jean-Luca Godarda Histoire(s) du cinéma). Spektakl jest również pierwszą realizacją manifestu NTGent – opublikowanego w 2018 r. zbioru zasad, które mają obowiązywać w produkcjach gandawskiego teatru pod kierownictwem artystycznym Milo Rau.

inne terminy
29Cze
Wtorek, 19:00
od 37
WYBIERZBilety aktualnie niedostępne w Going.
miejsce

Aula Artis

Poznań, gen. Tadeusza Kutrzeby 10

inne wydarzenia w tym miejscu
 • MILO RAU - Powtórzenie

  Wtorek, 29 czerwca 2021

  Poznań

  MILO RAU - PowtórzenieSpektakl opowiada o śmierci młodego homoseksualnego mężczyzny, Ihsane’a Jarfiego, zamordowanego w centrum Liège w 2012 roku. Wydarzenie wstrząsnęło belgijską opinią publiczną i było opisywane w większości tamtejszych mediów. Milo Rau inscenizuje i problematyzuje głośne zabójstwo. Przedmiotem refleksji czyni również sam teatr: przygląda się narzędziom, jakimi dysponujemy, by opowiadać na scenie o tragedii (strachu i okrucieństwie, stracie i żałobie) i wywoływać w widzach emocje. Jak widz może zareagować na pokazaną przemoc, jaką funkcję pełni, jaka jest jego/jej odpowiedzialność?Powtórzenie (w oryginale La Reprise. Histoire(s) du théâtre (I)) jest pierwszą częścią realizowanego przez NTGent cyklu Historia/e teatru, w którym zaproszeni reżyserzy i reżyserki opowiadają o naturze, historii i przyszłości teatru (nazwa cyklu nawiązuje do monumentalnego eseju filmowego Jean-Luca Godarda Histoire(s) du cinéma). Spektakl jest również pierwszą realizacją manifestu NTGent – opublikowanego w 2018 r. zbioru zasad, które mają obowiązywać w produkcjach gandawskiego teatru pod kierownictwem artystycznym Milo Rau.

podobne wydarzenia
 • Teatr

  Czwartek, 24 czerwca 2021, 19:00

  Hala 6a, MTP (wejście od strony ul. Bukowskiej), Poznań, od 50.00 zł

  Projekt Krynicki to wydarzenie szczególne: trzy utwory muzyczne skomponowane przez trzech wyjątkowych kompozytorów do wierszy Ryszarda Krynickiego, jednego z najważniejszych twórców polskiej poezji współczesnej.Paweł Szymański, Paweł Mykietyn i Aleksander Nowak należą do trzech różnych pokoleń polskiej muzyki poważnej. Pierwszy i drugi to już klasycy, punkty odniesienia dla kolejnych pokoleń. Ich dzieła, a nawet całe płyty nieraz okazywały się sensacją, przynosząc kompozytorom najbardziej cenione wyróżnienia. Obaj są wymieniani obok takich sław jak Penderecki, Lutosławski, Panufnik.Aleksander Nowak jest uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli kolejnego pokolenia polskich kompozytorów. I jego twórczość charakteryzuje szczególny, rozpoznawalny styl. W 2018 r. odbyła się premiera opery Ahat Ili. Siostra bogów z librettem Olgi Tokarczuk, za którą kompozytor otrzymał Paszport „Polityki”.Na zaproszenie Malta Festival Poznań ci trzej twórcy stworzyli muzykę do czterech wierszy Ryszarda Krynickiego: Koty, To nie twój problem, Miasto i Prawda?. Każdy ze skomponowanych utworów ma inną formę i powstał na inny skład instrumentalny.