Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE – Mozart, Chopin, Beethoven!

 • Koncert

XXIV Festiwal Muzyki Kameralnej WIECZORY W ARSENALE – Mozart, Chopin, Beethoven!

Piątek, 25 czerwca 2021

20:00

od 30 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Już za chwilę Festiwal Muzyki Kameralnej "Wieczory w Arsenale"

Już w dniach 25 czerwca - 4 lipca odbędzie się kolejna edycja (dwudziesta czwarta) Festiwalu Muzyki Kameralnej "Wieczory w Arsenale". Wydarzenie zostanie zorganizowane na terenie Dziedzińca wrocławskiego Arsenału.

Gospodarzem przedsięwzięcia jest wyjątkowa Orkiestra Kameralna Wratislavia. Artyści, którzy pojawią się we Wrocławiu (m.in. Magda Umer, Mateusz Krzyżowski, Tamara Granat, Krzysztof Stanienda, Roksana Kwaśnikowska i Wojciech Borkowski) zaprezentują największe utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena i Amadeusza Mozarta.

Doskonale znane szerszej publiczności arcydzieła zostaną wykonane w nieco innej wersji. W ten sposób można się zapoznać z zupełnie innymi brzmieniami i poczuć na własnej skórze twórczość tych wybitnych muzyków. W trakcie wrocławskich występów publiczność zapozna się m.in. z takimi utworami, jak: "Koncert jesienny", "Portofino", "Historia tanga" czy też "Już czas na sen". Nie zabraknie koncertu fortepianowego f-moll Chopina oraz I symfonii C-dur Beethovena.

informacja organizatora

25.06.2021, (piątek), g. 20

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart
Divertimento F-dur KV 138
Fryderyk Chopin
II Koncert fortepianowy f-moll op. 21
Ludwig van Beethoven
I Symfonia C-dur op. 21 (wersja na smyczki)

Wykonawcy:
Mateusz Krzyżowski – fortepian, Orkiestra Kameralna Wratislavia, Jan Stanienda

Młodzieńcza nuta w repertuarze atrakcyjnego „Wieczoru” inaugurującego tegoroczny Festiwal! Młody solista i młodzieńcze dzieła dominują w programie tego koncertu. 22-letni pianista Mateusz Krzyżowski, obecnie student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, należy do polskiej ekipy uczestników zbliżającego się Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego (październik 2021). W jego wykonaniu zabrzmi solowa partia Koncertu f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. Pianiście towarzyszy Orkiestra Kameralna „Wratislavia” pod kierunkiem Jana Staniendy. W programie również młodzieńcze, pełne uroku Divertimento F-dur (KV 138) Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz najwcześniejsza w dorobku kompozytora I Symfonia C-dur op. 21 Ludwiga van Beethovena w rzadko prezentowanej wersji na smyczki.

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  W plenerze

  Czwartek, 22 lipca 2021, 19:00

  HotSpot, Wrocław, od 60 zł

  Z nadejściem lata polskie miasta wybudzą się z koncertowego marazmu i ponownie będziemy mieli okazję spotkać się pod sceną! 8 miast, najciekawsi przedstawiciele rozmaitych gatunków, a to wszystko w długie, gorące wieczory – zapraszamy Was na Lato w Plenerze!Obserwuj nas na Instagramie i nie przegap żadnego wydarzenia -> https://www.instagram.com/latowplenerze/KIZO22.07.2021Wrocław / HotSpotOdwiedź naszą stronę -> www.winiarybookings.plOświadczenie COVID-19 do pobraniahttps://bit.ly/OŚWIADCZENIE_COVID-19Szanowni Państwo. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Poprzez kupno wejściówek od osób trzecich możecie zostać Państwo oszukani.Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna. Wzór zgody: http://bit.ly/ZGODA_WBRegulamin wydarzenia: https://winiarybookings.pl/regulamin/W trosce o środowisko zachęcamy Was do pokazywania biletów na telefonie zamiast ich drukowania.KIZOhttps://www.facebook.com/KizoMyToSukceshttps://www.instagram.com/kizo_wnik_058”GHETTO TRAP”: https://www.youtube.com/watch?v=pF9Vn7VZhq0”LUCKY PUNCH”: https://www.youtube.com/watch?v=7YphHO9T9As”FITNESS”: https://www.youtube.com/watch?v=k0QHxjnrpwUZASADY BEZPIECZEŃSTWA:Przestrzeń koncertu będzie specjalnie zabezpieczona oraz zdezynfekowana zgodnie z zaleceniami rządu.Każdy uczestnik koncertu zobowiązany jest jednocześnie do utrzymania odstępu 1,5m od innych osób (nie dotyczy osób zamieszkujących wspólne gospodarstwo domowe) oraz zakrycia nosa i ust środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica, chusta itp.).Na wejściu dostępny będzie dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.Przed wejściem na koncert sprawdzana będzie temperatura uczestników.Uczestnicy zobowiązani są do przyniesienia ze sobą oświadczenia o stanie zdrowia i przekazania go organizatorowi na wejściu- https://bit.ly/OŚWIADCZENIE_COVID-19____________________________________________________Wpadaj na Instagram http://bit.ly/Nasz-instagramPolub nasz profil http://bit.ly/Nasz--Facebook

 • Image preview
  Koncert
  Elektronika
  Polskie
  W plenerze

  Piątek, 23 lipca 2021, 19:00

  HotSpot, Wrocław, od 79 zł

  Tego lata Bass Astral zaprasza Cię na wyjątkowy koncert mistycznej muzyki elektronicznej w ramach trasy koncertowej SOLARIS. Niech Twe Ciało wyruszy w tan. Koncert taki wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie psychiczne, złagodzi stres i obyczaje. Po koncercie after w 9 miastach Polski.Bass Astral - producent muzyki elektronicznej Kuba Tracz, artysta związany z Krakowem. Muzyki uczył się w Domu Kultury w Brzeźnicy na pianinie oraz od babci na akordeonie. Swoją muzyczną karierę rozpoczął 13 lat temu jako basista w biesiadnych zespołach Alibi oraz Bayery. Od 2010 roku występował w rockowych Clock Machine i Cinemon, z którymi wydał 4 płyty. W sylwestra 2015 roku przyjął pseudonim Bass Astral, w tym roku zawiązał duet Bass Astral x Igo, dzięki któremu dał się poznać szerszej publiczności, nagrał 3 płyty i zagrał wiele koncertów oraz zwiedził dobre polskie festiwale. Co więcej, obecnie gra na basie w kolektywie Ars Latrans Orchestra. Jesienią tego roku nakładem Mystic Production ujrzy światło pierwszy solowy album Bass Astral “Techno do miłości”, z którego materiał przedpremierowo i w całości usłyszysz na trasie Solaris.„Do tej trasy przygotowywałem się cały rok, materiał jest znakomity. Jeżeli masz możliwość przyjść, to nalegam: przyjdź. Gatunek jakim chciałby opisać swoją muzykę to Polish EDM. Na koncertach pojawią się również znamienici goście. Zapraszam.” Bass Astral

 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  W plenerze

  Piątek, 30 lipca 2021, 19:00

  HotSpot, Wrocław, od 0 zł

  UWAGA: NOWA DATA WYDARZENIA!!!Co powiecie na lufę we Wrocławiu? Mamy trochę zaległości, więc będzie się działo.PRO8L3M wraca ze zdwojoną siłą po długiej przerwie i zagra wyjątkowy koncert z premierowymi wykonami z dwóch ostatnich albumów: “Art Brut 2” oraz “Fight Club”. Jak zawsze możecie liczyć na wyjątkową oprawę wizualną.Wydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi i na ten moment udostępniamy co drugie miejsce na widowni.