Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Munly & The Lupercalians / Hiob Dylan - [21.10 - Alchemia]

 • Koncert

Munly & The Lupercalians / Hiob Dylan - [21.10 - Alchemia]

Piątek, 21 października 2022

20:00

od 69 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

▼ MUNLY & THE LUPERCALIANS - dark americana (Denver, USA)

• https://www.facebook.com/profile.php?id=100063664415134&sk=about • https://slimcessnasautoclub.bandcamp.com/album/munly-the-lupercalians • Live: https://www.youtube.com/watch?v=CrmIeZ6HmPA

J. Munly - legendarny przedstawiciel tzw. sceny Denver Sound. Muzyk, pisarz, postać fascynująca i tajemnicza. Muzycznie porusza się w stylistkach folku, Southern Gothic i mrocznego country. Członek takich zespołów jak Slim Cessna's Auto Club, Denver Broncos UK, Lee Lewis Harlots. Do Polski po raz pierwszy przyjedzie ze swoim pobocznym, solowym projektem - Munly & the Lupercalians. Skład ma na koncie jedną płytę - koncepcyjny album "Petr & The Wulf", na którym Munly zdekonstruował baśń muzyczną "Piotruś i Wilk" Siergieja Prokofjewa, opowiadając historię z perspektywy wszystkich jej bohaterów i dodając jej mrocznego, charakterystycznego dla siebie sznytu. W Europie zespół będzie promował swój drugi, zapowiedziany na maj, album "Undelivered Legion". Obecnie w skład Lupercalians wchodzą głównie aktualni członkowie SCAC - Slim Cessna, Rebecca Vera, Lord Dwight Pentacost czy Andrew Warner. Na koncercie w Warszawie Munly i jego zamaskowana kompania przeniosą Was do tajemniczej krainy zwanej Lupercalią, którą zamieszkują przedziwne klany i familie. Posłuchacie niesamowitych historii o groteskowych, moralnie zepsutych mieszkańcach Lupercalii, a wszystko to podlane mrocznym i gęstym muzycznym sosem, którego smaku długo nie da się zapomnieć.

▼ HIOB DYLAN – bandżo-anti-folk/outlaw country • https://www.facebook.com/hiobdylan •„Makłowicz” https://www.youtube.com/watch?v=EzW7tSymE0s

Hiob Dylan to muzyk/performer grający na banjo i śpiewający autorskie piosenki nawiązujące do amerykańskich gatunków muzycznych takich jak anti-folk i outlaw country. Hiob śpiewa jednak po polsku i o Polsce.

+++

Bilety w cenie 69zł dostępne w serwisie Going i w każdym salonie Empik. Wjazd w dniu koncertu 89zł

miejsce

Klub Alchemia

Kraków, ul.Estery 5

Klub Alchemia w Krakowie został założony w 1999 roku przy ulicy Estery 5 i szybko wpisał się w klimat i atmosferę Kazimierza, jednej z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych dzielnic podwawelskiego grodu. Oprócz nastrojowych, typowych kazimierskich wnętrz, Alchemia szczyci się bogatą ofertą dobrych koncertów, które z pewnością przysporzyły jej największą popularność. Na tutejszej estradzie występowali artyści bardziej i mniej znani, między innymi: Grass Band, Kroke & Sławek Berny, Hugo Race, Poleshift Project, Janusz Radek, Panivalkova, Syny, czy też Uzi Navon. Nadto, Alchemia organizuje również inne artystyczne i kulturalne imprezy, w tym liczne wernisaże malarstwa i fotografii, najczęściej młodych i utalentowanych studentów krakowskich uczelni. Natkniemy się tutaj także na interesującą ofertę odbywających się od czasu do czasu warsztatów artystycznych, na przykład tańca flamenco - La Bogusha (marzec 2019) lub warsztatów improwizacyjnych dla muzyków i tancerzy (listopad 2018).  Na szczególną uwagę zasługuje jazzowy dorobek Alchemii, tworzący z tego klubu jedno z głównych centr jazzu na mapie Krakowa. Wśród występujących tutaj jazzmanów światowej klasy, znajdują się takie nazwiska jak: Ken Vandermark, Peter Brotzmann, Barry Guy, Hamid Drake, Mikołaj Trzaska i Michael Zerang. Głośnym echem odbiły się także wydarzenia przygotowane przez Alchemię, w tym listopadowy Finał 14. Krakowskiej Jesieni Jazzowej, w czasie którego zespół Polonka zaprezentował prawdziwe fusion rytmów polskich, kaukaskich i afrykańskich.

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Pola Chobot & Adam Baran | Alchemia, Kraków

  Sobota, 14 maja 2022

  Kraków

  Już 14 maja w klubie Alchemia wystąpią Pola Chobot & Adam Baran. Podczas koncertu zagrają materiał z albumów "Trzeba Mi" i "Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?"

 • Ritual Howls // Mord'A'Stigmata

  Piątek, 27 maja 2022

  Kraków

  ▼ RITUAL HOWLS - (USA/Detroit) - post-punk/cold wave/dark americana• https://www.facebook.com/ritualhowls• https://ritualhowls.bandcamp.com/• https://youtu.be/w7NncD9mVoYTrio z Detroit. Wyobraź sobie jazdę starym Mustangiem o zachodzie słońca przez amerykańskie pustkowia - tak właśnie brzmią. W ich muzyce usłyszysz brzmienia Joy Division, Pink Turns Blue, The Cure z mroczniejszych okresów i wczesnego Nicka Cave'a.▼ MORD'A'STIGMATA - (Kraków) - black metal/experimental/dark trip• https://www.facebook.com/mordastigmata• https://youtu.be/6HVnzVXMetM• https://mordastigmata.bandcamp.com/Dobrze znany, krakowski zespół wyrosły z black metalowych korzeni, odchodzący w swojej estetyce w stronę eksperymentalną, podobną Swans czy Godflesh. Zespół będzie grał podczas swojego występu wyłącznie premierowy materiał.

 • Of The Wand And The Moon / Trepaneringsritualen / By The Spirits - [Kraków - Alchemia]

  Środa, 22 czerwca 2022

  Kraków

  ▼ OF THE WAND AND THE MOON - neofolk (Dania)• http://www.ofthewandandthemoon.dk/• https://www.facebook.com/wandmoon• Your Love Can't Hold This Wreath Of Sorrow (2021) https://youtu.be/nY3NMFCPS7gDuński projekt założony przez Kima Larsena w 1998 roku na wyspie Bornholm (region Hovedstaden).Brzmienie projektu jest silnie zainspirowane twórczością prekursorów sceny neo-folk m.in. Death in June. Tematyka kompozycji związana jest z pogaństwem, a motywy runiczne odgrywają znaczącą rolę w muzyce, tekstach utworów i stronie graficznej płyt.W 2005 roku Kim Larsen powołał do życia własną wytwórnię Heiðrunar Myrkrunar, w której prócz własnych albumów wydaje również materiały innych zespołów tj. Les Chasseurs De La Nuit czy szwedzkiego Solblot.▼ TREPANERINGSRITUALEN - death industrial (Szwecja)• https://www.facebook.com/Trepaneringsritualen/• https://trepaneringsritualen.bandcamp.com/• Boiler Room Berlin Live Showhttps://youtu.be/ohGXFt7Ujw0Słowo Trepaneringsritualen po szwedzku oznacza „rytuał trepanacji” i taka właśnie jest muzyka powołanego do życia w 2008 roku projektu, który dumnie wykorzystuje to zestawienie słów jako swoją nazwę – agresywna, powolna, ciężka, bardzo cielesna i o wyraźnym rysie psychofizycznym. Stojący za nim Thomas Martin Ekelund potrafi kreować brutalne i mroczne dźwięki, nie stosując tak banalnych zagrań, jak ciągłe przyspieszanie rytmu – zamiast tego nieustannie dokonuje zniekształceń własnego, głęboko gardłowego głosu, poddając go ciągłym zapętleniom i miksując go z powolnym, industrialnym rytmem.▼ BY THE SPIRITS - neofolk / Lower Silesia• https://www.facebook.com/bythespirits/• http://bythespirits.bandcamp.com/releasesNeofolkowy projekt z lasów dolnego śląska oraz starożytnej góry Ślęży czerpiący inspiracje z tematów takich jak natura, śmierć, duchowość.+++Bilety w cenie 79 PLN dostępne w serwisie Going. oraz w każdym salonie EmpikWstęp w dniu koncertu: 99 PLN

podobne wydarzenia
 • Koncert

  Niedziela, 8 maja 2022, 17:30

  TAURON Arena Kraków, Kraków, od 1 zł

  Taco wysłał do Was “Pocztówkę z Polski” już jakiś czas temu. Nie otrzymaliście jej w 2020, ani w 2021. Odbierzecie ją już w 2022, ale za to z potężnym bonusem. Nowa trasa Taco Hemingwaya to zwieńczenie kilku lat pracy. Na koncertach poza kawałkami z “Pocztówki” usłyszycie także materiał z “Jarmarku” i “Europy”. I bardzo dobrze. Polska rapgra bez Taco to nie to samo. Tęskniliśmy!**UWAGA!!Dzięki zmianie przepisów nie ma już konieczności informowania o posiadaniu bądź nieposiadaniu certyfikatu UCC przy zakupie biletów na kncerty. Wszystkie bilety są dostępne dla każdego. Do zobaczenia na koncercie!**

 • Koncert

  Piątek, 20 maja 2022, 16:30

  Plener Obok Klubu Kwadrat, Kraków, od 30 zł

  Czy Wy także tęskniliście za wydarzeniem, które towarzyszy studentom od dziesiątek lat? Mowa oczywiście o Krakowskich Juwenaliach, które powracają w tradycyjnie wybornej odsłonie!Wiosna już zawitała, słońce świeci, a na Miasteczku Studenckim codziennie słychać śmiech i otwierające się puszki! Juwenalia Krako(w)skie nadchodzą! STREFA KWADRAT zapowiada się całkiem nieźle, bo po 3 latach wystąpią na niej:* Łydka Grubasa * Transgresja * Pidżama Porno Obserwujcie koniecznie nasz fanpage oraz Insta, żeby nic nie przegapić!Otwarcie bram: 16:30 W tym roku na Strefie Kwadrat organizowanej wspólnie przez Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Rolniczy będziecie mieli okazję dołączyć do wielu różnych atrakcji. Czekają na Was nie tylko gry i zabawy studenckie, lecz także fantastyczne dwa dni koncertowe. Każdy znajdzie coś dla siebie - pierwszy wieczór umilą Wam mocniejsze brzmienia kultowych zespołów rockowych. Nie mniej dobry repertuar czeka na Was w dniu drugim - zagrają dla Was nietuzinkowi artyści. Po każdym z koncertów zapraszamy Was na aftery do Klubu Kwadrat. Pamiętajcie, że Juwenalia to nie tylko koncerty, ale także mnóstwo rewelacyjnych spotkań podczas imprez towarzyszących. Będą to zawody sportowe, wspólne grillowanie, planszówki, karaoke i wiele wiele innych. Szczegóły wydarzeń znajdziecie na fanpage’ach samorządów oraz wydarzeniu. Dołącz do nas!

 • Koncert

  Piątek, 20 maja 2022, 22:00

  Szpitalna 1, Kraków, od 99 zł

  35 godzin muzyki, 27 artystów, 4 sceny, 2 lokalizacje i hektolitry potu, który wylejecie podczas eventu jakiego Kraków jeszcze nie widział. Czy jesteśmy gotowi, żeby zatracić się całkowicie w dwudniowej uczcie muzycznej serwowanej przez najlepszych artystów z kraju i zagranicy?Jako wytrawni pokerzyści nie będziemy jednak odkrywać na starcie wszystkich kart, zagramy odrobinkę na Waszej wyobraźni budząc głód poznawczy. Obiecać możemy jedno, jeśli pamiętać będziecie to wydarzenie, to nie zapomnicie go nigdy.Oczekujcie więc dalszych przecieków z naszej strony i nasłuchujcie uważnie, czy ciszy otulonej przez mrok nie przecina pełen ekscytacji krzyk: FIRE IN THE HOLE!