„Music Of Tomasz Stańko” Marcin Wasilewski Trio feat. Adam Pierończyk [SOLD OUT]

  • Koncert

„Music Of Tomasz Stańko” Marcin Wasilewski Trio feat. Adam Pierończyk [SOLD OUT]

Sobota, 26 września 2020

20:00

od 150 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

– Tomasz był mentorem wielu polskich jazzmanów. Dla nas był kimś więcej, muzycznym ojcem. […] Kiedyś miałem wrażenie, że zawsze będziemy grać razem. […] Pomógł nam wypłynąć na szerokie wody. Powtarzał, że będziemy razem grać do końca życia – i tak było.

Można śmiało powiedzieć, że związek Tria Marcina Wasilewskiego z Tomaszem Stańko i jego muzyką jest bardziej niż oczywisty. Zagrali razem w Kwartecie Tomasza Stańko tysiące koncertów, zjeździli świat wzdłuż i wszerz, nagrali razem trzy fenomenalne płyty dla ECM Records: ”Soul OF Things”, „Lontano” i „Suspended Night”, co przy okazji z pewnością ułatwiło Manfredowi Eicherowi zaproszenie Tria do nagrania ich własnych albumów dla ECM. Muzycy Tria byli byli najdłużej grającym i nagrywającym zespołem z Tomaszem Stańko.
Podobnie oczywiste było zaproszenie przez Trio Adama Pierończyka, wybitnego polskiego tenorzysty, do wspólnego grania muzyki Stańki, bowiem pierwsze sceniczne spotkanie Pierończyka z muzyką Stańki miało miejsce w 2004 roku w Teatrze Polski we Wrocławiu, aby właśnie razem z Kwartetem Stańki w składzie z Marcinem Wasilewskim, Sławomirem Kurkiewiczem i Michałem Miśkiewiczem zaprezentować muzykę Krzysztof Komedy. Ta swoista sztafeta pokoleń trwa więc nadal.

Muzycy Tria Marcina Wasilewskiego i Adam Pierończyk – po raz pierwszy bez udziału Mistrza – zagrali w Warszawie jego muzykę w wieczór jego pożegnania z naszym realnym światem. Przy niezwykłych okazjach muzycy z największym pietyzmem kontynuują spotkania z muzycznym duchem Tomasza Stańko.

miejsce