Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

MYSTIC FESTIVAL 2022 [ZMIANA DATY]

 • Festiwal
 • Festiwale muzyczne
 • Polskie
 • Zagraniczne
 • W plenerze
 • Metal
 • Industrial / Gothic

MYSTIC FESTIVAL 2022 [ZMIANA DATY]

2-4.06.2022 r.

od 149 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Mystic Festival 2022 Gdańsk

To kolejna edycja kultowej imprezy spod znaku ciężkiego brzmienia. Po dwuletniej przerwie, festiwal powraca w wielkim stylu do Gdańska i w końcu odbędzie się pomiędzy 2 a 4 czerwca 2022. Trzy długie dni, pięć unikalnych scen, a na nich muzyczne legendy ramię w ramię z młodym pokoleniem twórców. Wśród nich Judas Priest z zaległym koncertem w ramach trasy 50 Heavy Metal Years Tour, Mercyful Fate, Opeth, Saxon, Mastodon czy Killing Joke, a także kilkudziesięciu innych wykonawców z Polski i całego świata. Na legendarnym już festiwalu wystąpi łącznie 70 zespołów, wypełniając mroczną, postindustrialną scenerię Stoczni Gdańskiej różnymi odcieniami metalu w arcymistrzowskim wykonaniu. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników mocnego uderzenia, ale wszystkich entuzjastów muzyki najwyższej jakości!

Przekonaj się na własne oczy o potędze gitarowego grania. Do zobaczenia w Gdańsku na Mystic Festival 2022 pomiędzy 2 a 4 czerwca 2022. Nie może Cię tam zabraknąć!

informacja organizatora

BILETY DOSTĘPNE NA STRONIE ORGANIZATORA

Mystic Festival 2022: Sprawa jest poważna, dochodzi Saxon, potwierdzamy Mercyful Fate i 39 innych wykonawców!

Nie odpuścimy! Ten festiwal odbędzie się i będzie wydarzeniem, które wszyscy zapamiętamy do końca życia. Judas Priest będą świętowali u nas zaległe 50. urodziny – to już wiecie. Oprócz tego czekają was koncerty m.in. wyczekiwanego od wieków Mercyful Fate i Saxon – legendy brytyjskiego metalu. Zapowiadają się także Mgła, Igorrr, Katatonia, Vader, Gold… a to dopiero początek długiej listy, pełnej znakomitych artystów z całego świata.

Oprócz 40 nazw, które już znacie, możemy dziś zaprosić was na koncert Saxon, pionierów Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, niestrudzonych krzyżowców odzianych w dżins i skórę. W 2019 roku Saxon świętował swoje 40 urodziny koncertowym materiałem "The Eagle Has Landed 40 (Live)", w tym roku ukazała się płyta "Inspirations", gdzie grają covery artystów, którzy ich uformowali, a na początek 2022 zapowiadany jest nowy album studyjny Biffa Byforda i jego kompanów – możemy się więc spodziewać mocnego, różnorodnego setu.

Zaraza zyskała kolejną rundę, zmuszając nas do przesunięcia festiwalu o kolejny rok, ale nie dajemy za wygraną, nie wycofują się również artyści, którzy chcą współtworzyć z nami – i z wami! – historię. Poniżej znajdziecie listę artystów, których obecność w Stoczni Gdańskiej w czerwcu przyszłego roku możemy potwierdzić już dziś, a kolejna porcja zostanie podana najpóźniej w lipcu.

(0) 1914
 Arabrot Azarath 
 Baest Bleed From Within
 Czerń
 Dead Lord
 Deluge Dolch 
 Dopelord
 Dwaal
 Favorit89
 Fleshworld
 Gold
 Grift
 Hangman's Chair Igorrr
 Imperial Triumphant Infected Rain
 Irfan
 Katatonia
 Konvent
 Lindy-Fay Hella Maggot Heart Major Kong
 Medico Peste Mercyful Fate
 Mgła
 Mortiis Motanka
 Nightrun87 Okkultokrati Only Sons OVO
 Raging Speedhorn
 Rosk Saxon
 Tester Gier
 Truchło Strzygi
 Vader


Jaki festiwal, taka rozgrzewka! Jedyny w Europie, potrójny koncert Tom Warrior’s Legacy w 2022 roku podczas Warm Up Day. Właściwe festiwalowe dni to 2-4 czerwca, ale koncerty tegorocznego Mystic Festival rozpoczniemy już 1 czerwca. Na dwóch festiwalowych scenach zaprezentują się m.in. Carcass, Decapitated, Gaerea, Heathen, Lik, Skeletal Remains, Spectral Wound oraz Urne.

Najważniejszym punktem wieczoru będzie jedyny w Europie, wyjątkowy koncert Tom Warrior's Legacy. Złożą się na niego trzy zabójcze sety: Hellhammer performed by Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, Triptykon z nieśmiertelnymi hymnami Celtic Frost oraz Triptykon z autorskim materiałem. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z Tomem oraz niepowtarzalne doświadczenie – wystawa jego Masek Śmierci.

miejsce

Ulica Elektryków

Gdańsk, Elektryków 1

W samym sercu gdańskiej stoczni, w industrialnym otoczeniu znajduje się miejsce tętniące życiem. Miejscówka muzyczno-gastronomiczną, której wyjątkowość docenią przede wszystkim osoby lubiące postindustrialne klimaty i… duże statki. Co prawda nie jest to klub, a miejsce na świeżym powietrzu, ale właściciele dbają o oprawę muzyczną. Świadczy o tym ściąganie do swojego portu nazwisk i ksywek reprezentujących przeróżne muzyczne kierunki – od dobrego techno po solidny post club. W rozświetlonych portowych hangarach można sobie nieźle podjeść, a pod chmurką potańczyć. Muzycznie jest różnorodnie, kulinarnie jest w czym wybierać, a kto odmówiłby sobie dobrej zabawy z widokiem na coś więcej niż piwniczny sufit?

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Techno
  House
  Elektronika
  Festiwale muzyczne
  W plenerze

  Piątek, 19 sierpnia 2022, 18:00

  Twierdza Wisłoujście, Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Gdańsk, od 69 zł

  Festiwal Wisłoujście w Gdańsku to coroczne święto muzyki elektronicznej, którego line up składa się wyłącznie z polskich artystów. To już piąta edycja imprezy na terenie zabytkowej Twierdzy. Oprócz stałych elementów, takich jak kilka różnych gatunkowo scen, niezwykłych dekoracji i licznych stref gastro i chillu, organizatorzy planują także kilka nowości i niespodzianek, z którymi podzielą się z Wami już wkrótce. Save the date!Data: 19-21.08.2022 r. Miejsce: Twierdza Wisłoujście, Gdańsk Więcej informacji: www.wisloujscie.com