Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Narodowa Perła Gruzji | Olsztyn

  • Koncert

Narodowa Perła Gruzji | Olsztyn

Wtorek, 25 października 2022

19:00

od 155 zł

Narodowa Perła Gruzji, jedyne takie show poświęcone fascynującej kulturze Kaukazu, zawita do Olsztyna! To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 25 października 2022 roku o godzinie 19:00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Narodowa Perła Gruzji to dwugodzinne show łączące muzykę, taniec i śpiew. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, podczas którego możemy poznać i zobaczyć na własne oczy taniec wojenny Chorumi, taniec Narnari, Kintauri, Osuri czy najbardziej archaiczny Parikaoba, czyli choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków. Temperament, charakter, historia – to wszystko znajduje się w gruzińskim tańcu, który jest jedną z najcenniejszych pereł tego kraju. Poznaj to bogactwo kulturowe państwa kaukaskiego podczas tanecznego show Narodowa Perła Gruzji 25 października w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

informacja organizatora

Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino. Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry. To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.

bilety
Kup bilet
od 155
miejsce