Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Nocny Kochanek | Stosunkowo Udana Trasa | Płock [ZMIANA DATY]

  • Koncert

Nocny Kochanek | Stosunkowo Udana Trasa | Płock [ZMIANA DATY]

Czwartek, 4 listopada 2021

18:00

od 69 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Nocny Kochanek Płock

Melodia jakby skądś znana, tylko z tekstem coś nie tak… Coś nie tak? Wszystko w porządku! To właśnie nowa, parodystyczno-pastiszowa odsłona klasyki heavymetalowej prosto od Nocnego Kochanka. Znany z ciężkiego brzmienia i niesamowitego poczucia humoru zespół wystąpi w niedzielę, 7 listopada o godzinie 18 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Thamersonów prezentując owoce swej pracy z nowo wydanego krążka ”Stosunki Międzynarodowe”.

Interpretacja znanych hardrockowych kawałków, przetłumaczonych z nutą polsko-kochankowej adaptacji kulturowej wskazuje na znaczenie warstwy lirycznej niepozbawionej dozy ironii, tak ukochanej przez fanów zespołu. Kochanki nawet covery robią zupełnie po swojemu, wymykają się standardom powielania, ale zachowują pierwotny przekaz i pierwotne brzmienie odczytując je na nowo. Pozwalają spojrzeć z przymrużeniem oka na rzeczywistość dookoła i środowiska rockowo-metalowe, ubierają to spojrzenie w klasyczne ciężkie dźwięki i konsekwentnie podbijają coraz większą grupę ludzkich serc.

Trasa koncertowa - Nocny Kochanek

informacja organizatora

Stosunkowo Udana Trasa to seria koncertów zespołu Nocny Kochanek, promująca album "Stosunki Międzynarodowe". Album, którego głównym zadaniem jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka. 

Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.