Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Nocny Kochanek | Zabrze [ZMIANA DATY]

 • Koncert

Nocny Kochanek | Zabrze [ZMIANA DATY]

Niedziela, 15 maja 2022

18:00

od 69 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

występują

informacja organizatora

Nowa data wydarzennia 15.05.2022


Komunikat organizatora: "ZMIANA DATY KONCERTU W KOPALNI GUIDO W ZABRZU! Z powodu jednodniowej żałoby w województwie śląskim, obowiązującej w niedzielę, 24 kwietnia i w odpowiedzi na apel o powstrzymaniu się od imprez rozrywkowych przenosimy nasz ostatni, finałowy koncert w ramach Prawie Kulturalnej Trasy. Przez wzgląd na tempo wprowadzanych rozporządzeń - nie jesteśmy w stanie podać już dziś daty wydarzenia. Pracujemy nad tym i będziemy w stanie podać tę informacje na początku przyszłego tygodnia! Finał Prawie Kulturalnej Trasy odbędzie się możliwie jak najszybciej - w Kopalni Guido w Zabrzu! Za utrudnienia i problemy wynikające ze zmiany - przepraszamy!"

Prawie Kulturalna Trasa to seria wydarzeń i koncertów w miastach, miasteczkach i miejscowościach, które odbędą się w kameralnych salach widowiskowych, zupełnie kulturalnych.

O ile koncert Nocnego Kochanka może być kulturalny... Zagramy w ponad 20 miejscach, w których będziemy po raz pierwszy, lub - w których nie było nas już długi czas. Przyjedziemy zagrać kawałki pochodzące ze wszystkich naszych albumów - od Hewi Metalu do Stosunków Międzynarodowych. Podczas koncertów Prawie Kulturalnej Trasy usłyszcie też coś z nachodzącej płyty, której premiera... jeszcze w tym roku!

Nocny Kochanek to pod względem muzycznym klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają…się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Dzieciaki do 10. roku życia wchodzą za darmo - pod opieką jednego z rodziców, posiadającego ważny bilet wstępu na koncert!

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Polskie
  Pod dachem
  Industrial / Gothic

  Sobota, 28 maja 2022, 19:30

  Klub CK Wiatrak, Zabrze, od 40 zł

  28/05/2022: CLOSTERKELLERStart: 20:00Open door: 19:30Zapraszamy na koncert zespołu Closterkeller! Będzie to świetna okazja, aby ponownie zobaczyć zespół z basistą Krzysztofem Najmanem - współtwórcą albumów takich jak: Violet, Scarlet, Cyan, Graphite, Aurum i Bordeaux.Fani podczas wydarzenia otrzymają materiał przekrojowy złożony z pięknych i klimatycznych utworów, ale nie zabraknie też ognia.bilety:I pula - 40 plnII pula -45 plnW dniu koncertu: 50 plnClosterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje. Ostatnie studyjne wydawnictwo zespołu zat. „VIRIDIAN" miało swoją premierę jesienią 2017 roku, jako dziesiąty album studyjny, którego wydawcą był Universal Music Polska. Materiał został zarejestrowany w studio „KULTOWE" Adama Toczko, który był jednocześnie jego producentem muzycznym. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i media muzyczne. Album po premierze uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na liście OLiS. Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór zat.„ Kolorowa Magdalena" nominowano w kategorii przebój roku. Obecnie zespół przygotowuje materiał na nowy, jedenasty album studyjny którego premiera przewidziana jest w 2021 roku. https://www.facebook.com/closterkeller/

 • Koncert

  Niedziela, 29 maja 2022, 19:00

  Klub CK Wiatrak, Zabrze, od 85.00 zł

  29.05.2022 MARDUK +Doodswens + Skaphos+ MoorahStart koncertu: 19:00Bilety:85 zł - przedsprzedaż95 zł - w dniu koncertuMassive Music zaprasza na drugą część jubileuszowej trasy Marduk! Formacja Morgana Håkanssona wystapi w Polsce na dwóch koncertach, w tym w Zabrzu w klubie CK Wiatrak!30th Anniversary tour 2022MARDUK – black metal, SzwecjaDoodswens - black metal, HolandiaSkaphos - black metal, FrancjaMoorah - post black metal, CzechyMARDUK - Synonim black metalu, 30 lat na scenie i ani chwili spadku formy, bezkompromisowa maszyna do zabijania, koncertowa pierwsza liga. Morgan Håkansson swoją machinę wojenną prowadzi z precyzją godną podziwu. Wielokrotne zmiany składu nigdy nie zachwiały jego wizji i gdy kolejne skandynawskie kapele powstałe w latach 90. zawieszały działalność, podążały w niezrozumiałe rejony i prędzej czy później spuszczały z tonu, Marduk uparcie, nieprzerwanie i z wielką determinacją parł do przodu. Dyskografię grupy zamyka wydany w 2018 roku album „Viktoria”, którego surowość jest odzwierciedleniem bezkompromisowego kierunku obranego przez Szwedów na początku kariery.Przed Marduk wystąpią: Doodswens, Skaphos i Moorah.Bilety w sprzedaży od 11 lutego!Koncert odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym.+++Bilety kolekcjonerskie dostepne będą w sprzedaży na bramce w dniu koncertu. Będzie istniała możliwość wymiany e-biletów na druki kolekcjonerskie w dniu koncertu na bramce.+++Uwaga: Treści przekazywane przed i w trakcie koncertu zespołów mogą obrazić czyjeś uczucia religijne. Każda osoba kupująca bilet na to wydarzenie będzie tego świadoma i nie zamierza rościć pretensji o obrazę uczuć religijnych do zespołów oraz do organizatora koncertu.

 • Koncert
  Elektronika
  Zagraniczne
  Pod dachem
  Industrial / Gothic

  Sobota, 29 października 2022, 20:00

  Klub CK Wiatrak, Zabrze, od 75 zł

  29.10.2022: DIARY OF DREAMS Drodzy koncertowicze, w obecnej sytuacji znowu musimy zmienić termin koncertu.Nowy termin uzgodniony z zespołem to 29.10.2022 roku.Bilety zachowują ważność na nowy termin lub można je zwrócić w bileterii, w której zostały zakupioneKultowa formacja sceny dark wave, gothic oraz dark-electro - Diary Of Dreams po raz pierwszy w klubie CK Wiatrak!Diary Of Dreams powstało w 1989 roku jako projekt Adriana Hatesa. Nazwa projektu pochodzi od tytułu kompozycji na gitarę klasyczną: „Tagebuch der Träume”.W 1994 roku, po wielu nagraniach demo, które nie spełniły wysokich standardów muzycznych Adriana, Diary of Dreams wydało swój debiutancki album Cholymelan. Otrzymał entuzjastyczne recenzje prasowe i podbił serca wielu miłośników mrocznych brzmień.Wkrótce potem Hates postanowił założyć własną wytwórnię Accession Records, której nakładem dwa lata później światło dzienne ujżał drugi album formacji - End Of Flowers. Do tej pory Diary of Dreams opublikowało 26 różnych wydawnictw, w tym DVD, single, EP-ki, doceniony przez krytyków album akustyczny i 12 regularnych albumów studyjnych.Uznany przez fanów również za teksty, Hates jest znany ze swojego metaforycznego języka oraz ekspresyjnych i dwuznacznych opisów spraw, o których myśli.Obecna dekada w opinii fanów i krytyków to powrót do najlepszej formy kompozytorskiej i muzycznej w dziejach formacji. Ostatnie albumy ukazują nowe, bardziej organiczne wcielenie zespołu. Zostały wyeksponowane mocniejsze gitary, a w wielu utworach możemy usłyszeć żywą perkusję. Jednak to co najważniejsze to dynamiczne, melodyjne, przesycone mrokiem ale i melancholią kompozycje. Więcej piosenek jest śpiewanych w języku niemieckim co również urozmaica klimat i barwy muzyczne ostatnich produkcji zespołu. Potwierdzeniem tezy o powrocie do najlepszej formy jest fakt, że ostatni album Elegies In Darkness z 2014 zajmował przez 3 tygodnie w kwietniu 2014 pierwsze miejsce na niemieckiej oficjalnej liście albumów z muzyką niezależną. Płyta okazała się również ogromnym sukcesem artystycznym i kompozytorskim. Zawierała idealną mieszankę tego co w muzyce formacji jest najbardziej charakterystyczne: mroczną elektronikę, rytm, gitary, mocne melodie, melancholię oraz obrazowy charakter kompozycji. A wszystko to podane w idelnych proporcjach poprzez świetną produkcję całości. Album "Elegies in Darkness" jest już wymieniany przez fanów wśród ich ulubionych dokonań Diary of Dreams. Zupełnie zasłużenie.Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odkryć magii Diary of Dreams, a jesteście wielbicielami mrocznej, tajemniczej i pięknej muzyki spod znaku Petera Murphy, The Cure, The Sisters Of Mercy, wytwórni 4AD, Depeche Mode,to po prostu nie możecie przegapić tego wyjątkowego wydarzenia.Zapraszamy serdecznie!