Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Nowe Horyzonty w Nowym Teatrze

  • Film
  • Online

Nowe Horyzonty w Nowym Teatrze

informacja organizatora

Wraz z Nowymi Horyzontami zapraszamy na wirtualną odsłonę przeglądu filmowego w Nowym Teatrze.

Już od kilku sezonów do Nowego Teatru zapraszamy filmoznawcę Tomasza Kolankiewicza (niedawno mianowanego dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) do wyselekcjonowania doskonałych filmów i prowadzenia swoistego "DKFu" w na Madalińskiego. W 2021, w czasach niepewnych, przenosimy się do Internetu! Na platformie vod.nowyteatr.org udostępniać będziemy filmy oraz wykłady wprowadzające do każdego z tytułów. Filmy z wprowadzeniem Tomasza Kolankiewicza dostępne na vod.nowyteatr.org. Tytuły dostępne będą przez 7 dni, jednak będzie można je obejrzeć w ciągu 48h od wykupienia biletu.

28.01 - 4.02 Holy Motors, reż. Leos Carax Francja 2012 / 110 min.

Mieszanka wybuchowa konwencji, gatunków i klisz filmowych. Tętniąca muzyką i nieoczekiwanymi zwrotami akcji, utrzymana w postmodernistycznym tonie dekonstrukcja narracji filmowej. Wizyjny obraz Leosa Caraxa – twórcy kojarzonego z nurtem francuskiego neobaroku, reżysera świetnych Kochanków z Pont-Neuf, Złej krwi czy Poli X. Aktorskie tour de force Denisa Levanta – stałego, wieloletniego współpracownika i filmowego alterego Caraxa.

reżyseria: Léos Carax scenariusz: Léos Carax zdjęcia: Caroline Champetier, Yves Cape muzyka: The Divine Comedy występują: Denis Lavant, Edith Scob, Eva Mendes, Kylie Minogue, Elise Lhomeau, Michel Piccoli, Jeanne Disson, Léos Carax, Nastya Golubeva Carax dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty premiera: 11 stycznia 2013