Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

O’DD – Spektakl Specjalny - Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE

  • Sztuka

O’DD – Spektakl Specjalny - Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE

Niedziela, 3 października 2021

18:00

od 15 zł
Kup bilet
informacja organizatora

O'DD Rauliego Dahlberga z fińskiej grupy Race Horse Company to inspirowany science fiction ultra-fizyczny cyrk, który bawi się ograniczeniami praw fizyki.

Jego centrum stanowią wirtuozerskie akrobacje Dahlsberga na trampolinie. Bez słów, przez akrobatykę i manipulację przedmiotami, z wykorzystaniem unikalnych rekwizytów, Race Horse Company zabiera w świat, który wykracza poza nasze codzienne doświadczenia. Dahlbergowi towarzyszy muzyk i pionier loopowania na żywo Miro Mantere, który swoimi kompozycjami i własnymi instrumentami tworzy nastrojowy pejzaż dźwiękowy, oferując dużo przestrzeni na improwizację i interakcję między dwoma artystami. Widowisko audiowizualne dopełnia projekt oświetlenia w wykonaniu Jere Mönkkonena.

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea Nowego Cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form.

Spektakl dedykowany widzom od 12 roku życia.