Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

odkryj TWIERDZĘ MODLIN nocą

 • Impreza

odkryj TWIERDZĘ MODLIN nocą

Piątek, 19 sierpnia 2022

20:00

od 29 zł
informacja organizatora

Nie ukrywamy, że ta wycieczka nie jest dla wszystkich. Jeżeli boisz się ciemności, masz lęk wysokości albo nie chcesz się ubrudzić, powinieneś właśnie skończyć czytanie tego tekstu.

Jeżeli nadal tu jesteś, to znaczy, że masz szansę wziąć udział w wydarzeniu, które zapamiętasz na bardzo długo. W ramach wycieczki pokażemy pomieszczenia, które przez wiele lat nie były dostępne dla odwiedzających. Pokażemy też multimedialną ekspozycję w Centrum Edukacji Historycznej „Prochownia 197”, po której oprowadzą Was jej twórcy. W trakcie zwiedzania odbędzie się też specjalna projekcja na ścianie budynku koszar.

Czekają na Was następujące atrakcje:

 • Centrum Edukacji Historycznej „Prochownia 197”,

 • Nocna projekcja prezentacji poświęconej Bohaterskiej Obronie Modlina w 1939 roku,

 • areszt

 • Koszary Obronne

 • Wieża Czerwona

Spotykamy się 19 sierpnia br. o godzinie 20:00 pod Centrum Edukacji Historycznej - Prochownia 197, ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.

Zwiedzanie kosztuje 29 zł od osoby. Grupa startuje bez względu na warunki atmosferyczne i ilość zapisanych osób. Zwiedzanie zaczyna się z reguły kilka minut po wyznaczonym czasie ponieważ nasza Pani przewodnik ma miękkie serce i czeka na spóźnialskich. Wycieczka trwa około 3 godzin, podczas których pokonacie około 3 kilometrów. Trasa zwiedzania prowadzi przez niedostępny obszar Koszar Obronnych. Wycieczka kończy się w miejscu startu. Program wycieczki może zostać rozszerzony jeśli będziecie w stanie przekonać do tego przewodnika. Jeśli chodzi o dzieci to bardzo je lubimy ale obawiamy się, że po 30 minutach stracą zainteresowanie przedstawianymi treściami. Na wycieczkę rekomendujemy zabrać wygodne obuwie na płaskiej podeszwie, latarkę i coś na komary.

Na teren wjedziecie wjazdem „A” (szlabany na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Bema).

bilety
Pula 1
od 29
miejsce

Twierdza Modlin

Nowy Dwór Mazowiecki, Generała Józefa Bema 200c

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Sobota, 13 sierpnia 2022

  Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda najdłuższy budynek w Europie ?Już w najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 13:00 będziecie mieli idealną okazje poznać niezwykłą historię Twierdzy Modlin, zejść do aresztu, przejść setki metrów korytarzy, przeżyć przygodę, a to wszystko pod opieką naszego przewodnika!Między innymi zobaczycie:- dziedziniec Koszar Obronnych- Brama Kadetów- schrony OPL- Wieża Wodna- kuchnia, stołówka- Stacja Gołębi Pocztowych- Galeria Strzelecka- Areszt / dawne więzienie carskie- Dwa tarasy widokowe na Wieży Czerwonej- Wystawa multimedialna w Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197.I jak jesteście gotowi na podbijanie Twierdzy Modlin?Lepiej się pośpieszcie bo liczba miejsc jest ograniczona !!!Przypominamy! Ubierzcie się ciepło, załóżcie wygodne buty bo nie ma złej pogody tylko nieprzygotowani turyści ;)Zwiedzanie zaczyna się z reguły kilka minut po wyznaczonym czasie ponieważ nasz przewodnik ma miękkie serce i czeka na spóźnialskich. Wycieczka trwa około 3 godzin, podczas których pokonacie około 3 kilometrów. Trasa zwiedzania prowadzi przez niedostępny obszar Koszar Obronnych.Całkowity koszt: 35zł/osobaSpotykamy się w sobote i niedziele o godzinie 13:00 pod Centrum Edukacji Historycznej „Prochownia 197”,ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.Wjazd przez szlabany (Wjazd A) na skrzyżowaniu ulic Bema i Poniatowskiego.

 • Piątek, 19 sierpnia 2022

  Zapraszamy na „I ZLOT DETEKTORYSTÓW W TWIERDZY MODLIN", który odbędzie się w dniach 19-21.08.2022 r. Czy wiecie, że Twierdza Modlin to jedna z najsłynniejszych budowli wojskowych. Stanowi doskonały przykład architektury obronnej, największy tego typu w Polsce i jeden z największych w całej Europie? To właśnie tu podczas I Zlotu, będziemy poszukiwać wszelkich śladów po burzliwej historii Twierdzy Modlin.Miejscem zlotu będzie Twierdza Modlin (ok.25 kilometrów od Warszawy) .Ul. Generała Józefa Bema 200 C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie historyczno-badawcze Triglav oraz Fundacja Nasza Historia. Uwaga!!!! Ilość miejsc limitowana.Miejsca Noclegowe w pobliżu wydarzenia: - https://www.royalhotel.pl/ - http://villa-osa-modlin-airport.allmasoviahotels.com - http://www.zlotopolskadolina.pl/- http://www.hotelriviera.pl/ - http://hotel-mazovia.pl/- https://hotelik-modlin-airport-nowy-dwor-mazowiecki.booked.com.pl/ - Pole namiotowe na terenie Twierdzy Modlin - Na miejscu zapewniamy miejsca parkingowe oraz inne atrakcje-niespodziankiPROGRAM ZLOTU:19.08.2022 PiątekMożliwość zakwaterowania od godz. 15:00 na polu namiotowymOgnisko i wieczór organizacyjno-zapoznawczy 20.08.2022 Sobota9:00 - 9:15 – odprawa i rozpoczęcie poszukiwań z wykrywaczami metalu.12:00 - 13:00 – przerwa obiadowa. 16:00 – zakończenie poszukiwań.19:00 – podsumowanie pierwszego dnia poszukiwań.Od 19:30 ognisko - grochówka/grill – integracja 21.08.2022 Niedziela9:00 - 9.15 – odprawa i rozpoczęcie poszukiwań z wykrywaczami metalu.11:00 - 12:00 – obiad oraz podsumowanie zlotu, rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze odnalezione artefakty (nagrody ufundowane przez Odyńce.pl i Zwiadowcę Historii).Informacje dot. zlotu można uzyskać pod numerem telefonu + 48 518079872Prosimy o kontakt mailowy na adres: shb.triglav@gmail.com