Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Of The Wand And The Moon / Trepaneringsritualen / By The Spirits - [Kraków - Alchemia]

 • Koncert

Of The Wand And The Moon / Trepaneringsritualen / By The Spirits - [Kraków - Alchemia]

Środa, 22 czerwca 2022

19:00

od 79 zł

występują

informacja organizatora

▼ OF THE WAND AND THE MOON - neofolk (Dania)

• http://www.ofthewandandthemoon.dk/ • https://www.facebook.com/wandmoon • Your Love Can't Hold This Wreath Of Sorrow (2021) https://youtu.be/nY3NMFCPS7g

Duński projekt założony przez Kima Larsena w 1998 roku na wyspie Bornholm (region Hovedstaden).

Brzmienie projektu jest silnie zainspirowane twórczością prekursorów sceny neo-folk m.in. Death in June. Tematyka kompozycji związana jest z pogaństwem, a motywy runiczne odgrywają znaczącą rolę w muzyce, tekstach utworów i stronie graficznej płyt.

W 2005 roku Kim Larsen powołał do życia własną wytwórnię Heiðrunar Myrkrunar, w której prócz własnych albumów wydaje również materiały innych zespołów tj. Les Chasseurs De La Nuit czy szwedzkiego Solblot.

▼ TREPANERINGSRITUALEN - death industrial (Szwecja) • https://www.facebook.com/Trepaneringsritualen/ • https://trepaneringsritualen.bandcamp.com/ • Boiler Room Berlin Live Show https://youtu.be/ohGXFt7Ujw0

Słowo Trepaneringsritualen po szwedzku oznacza „rytuał trepanacji” i taka właśnie jest muzyka powołanego do życia w 2008 roku projektu, który dumnie wykorzystuje to zestawienie słów jako swoją nazwę – agresywna, powolna, ciężka, bardzo cielesna i o wyraźnym rysie psychofizycznym. Stojący za nim Thomas Martin Ekelund potrafi kreować brutalne i mroczne dźwięki, nie stosując tak banalnych zagrań, jak ciągłe przyspieszanie rytmu – zamiast tego nieustannie dokonuje zniekształceń własnego, głęboko gardłowego głosu, poddając go ciągłym zapętleniom i miksując go z powolnym, industrialnym rytmem.

▼ BY THE SPIRITS - neofolk / Lower Silesia • https://www.facebook.com/bythespirits/ • http://bythespirits.bandcamp.com/releases

Neofolkowy projekt z lasów dolnego śląska oraz starożytnej góry Ślęży czerpiący inspiracje z tematów takich jak natura, śmierć, duchowość.

+++ Bilety w cenie 79 PLN dostępne w serwisie Going. oraz w każdym salonie Empik Wstęp w dniu koncertu: 99 PLN

bilety
Bez okazania certyfikatu covid-19
od 79
miejsce

Klub Alchemia

Kraków, ul.Estery 5

Klub Alchemia w Krakowie został założony w 1999 roku przy ulicy Estery 5 i szybko wpisał się w klimat i atmosferę Kazimierza, jednej z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych dzielnic podwawelskiego grodu. Oprócz nastrojowych, typowych kazimierskich wnętrz, Alchemia szczyci się bogatą ofertą dobrych koncertów, które z pewnością przysporzyły jej największą popularność. Na tutejszej estradzie występowali artyści bardziej i mniej znani, między innymi: Grass Band, Kroke & Sławek Berny, Hugo Race, Poleshift Project, Janusz Radek, Panivalkova, Syny, czy też Uzi Navon. Nadto, Alchemia organizuje również inne artystyczne i kulturalne imprezy, w tym liczne wernisaże malarstwa i fotografii, najczęściej młodych i utalentowanych studentów krakowskich uczelni. Natkniemy się tutaj także na interesującą ofertę odbywających się od czasu do czasu warsztatów artystycznych, na przykład tańca flamenco - La Bogusha (marzec 2019) lub warsztatów improwizacyjnych dla muzyków i tancerzy (listopad 2018).  Na szczególną uwagę zasługuje jazzowy dorobek Alchemii, tworzący z tego klubu jedno z głównych centr jazzu na mapie Krakowa. Wśród występujących tutaj jazzmanów światowej klasy, znajdują się takie nazwiska jak: Ken Vandermark, Peter Brotzmann, Barry Guy, Hamid Drake, Mikołaj Trzaska i Michael Zerang. Głośnym echem odbiły się także wydarzenia przygotowane przez Alchemię, w tym listopadowy Finał 14. Krakowskiej Jesieni Jazzowej, w czasie którego zespół Polonka zaprezentował prawdziwe fusion rytmów polskich, kaukaskich i afrykańskich.

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Ritual Howls // Mord'A'Stigmata

  Piątek, 27 maja 2022

  Kraków

  ▼ RITUAL HOWLS - (USA/Detroit) - post-punk/cold wave/dark americana• https://www.facebook.com/ritualhowls• https://ritualhowls.bandcamp.com/• https://youtu.be/w7NncD9mVoYTrio z Detroit. Wyobraź sobie jazdę starym Mustangiem o zachodzie słońca przez amerykańskie pustkowia - tak właśnie brzmią. W ich muzyce usłyszysz brzmienia Joy Division, Pink Turns Blue, The Cure z mroczniejszych okresów i wczesnego Nicka Cave'a.▼ MORD'A'STIGMATA - (Kraków) - black metal/experimental/dark trip• https://www.facebook.com/mordastigmata• https://youtu.be/6HVnzVXMetM• https://mordastigmata.bandcamp.com/Dobrze znany, krakowski zespół wyrosły z black metalowych korzeni, odchodzący w swojej estetyce w stronę eksperymentalną, podobną Swans czy Godflesh. Zespół będzie grał podczas swojego występu wyłącznie premierowy materiał.

 • Munly & The Lupercalians / Hiob Dylan - [21.10 - Alchemia]

  Piątek, 21 października 2022

  Kraków

  ▼ MUNLY & THE LUPERCALIANS - dark americana (Denver, USA)• https://www.facebook.com/profile.php?id=100063664415134&sk=about• https://slimcessnasautoclub.bandcamp.com/album/munly-the-lupercalians• Live: https://www.youtube.com/watch?v=CrmIeZ6HmPAJ. Munly - legendarny przedstawiciel tzw. sceny Denver Sound. Muzyk, pisarz, postać fascynująca i tajemnicza. Muzycznie porusza się w stylistkach folku, Southern Gothic i mrocznego country. Członek takich zespołów jak Slim Cessna's Auto Club, Denver Broncos UK, Lee Lewis Harlots. Do Polski po raz pierwszy przyjedzie ze swoim pobocznym, solowym projektem - Munly & the Lupercalians.Skład ma na koncie jedną płytę - koncepcyjny album "Petr & The Wulf", na którym Munly zdekonstruował baśń muzyczną "Piotruś i Wilk" Siergieja Prokofjewa, opowiadając historię z perspektywy wszystkich jej bohaterów i dodając jej mrocznego, charakterystycznego dla siebie sznytu. W Europie zespół będzie promował swój drugi, zapowiedziany na maj, album "Undelivered Legion".Obecnie w skład Lupercalians wchodzą głównie aktualni członkowie SCAC - Slim Cessna, Rebecca Vera, Lord Dwight Pentacost czy Andrew Warner. Na koncercie w Krakowie Munly i jego zamaskowana kompania przeniosą Was do tajemniczej krainy zwanej Lupercalią, którą zamieszkują przedziwne klany i familie. Posłuchacie niesamowitych historii o groteskowych, moralnie zepsutych mieszkańcach Lupercalii, a wszystko to podlane mrocznym i gęstym muzycznym sosem, którego smaku długo nie da się zapomnieć.▼ HIOB DYLAN – bandżo-anti-folk/outlaw country • https://www.facebook.com/hiobdylan •„Makłowicz” https://www.youtube.com/watch?v=EzW7tSymE0sHiob Dylan to muzyk/performer grający na banjo i śpiewający autorskie piosenki nawiązujące do amerykańskich gatunków muzycznych takich jak anti-folk i outlaw country. Hiob śpiewa jednak po polsku i o Polsce. +++Bilety w cenie 59zł dostępne w serwisie Going i w każdym salonie Empik.Wjazd w dniu koncertu 79zł

podobne wydarzenia
 • Koncert

  Piątek, 20 maja 2022, 16:30

  Plener Obok Klubu Kwadrat, Kraków, od 30 zł

  Czy Wy także tęskniliście za wydarzeniem, które towarzyszy studentom od dziesiątek lat? Mowa oczywiście o Krakowskich Juwenaliach, które powracają w tradycyjnie wybornej odsłonie!Wiosna już zawitała, słońce świeci, a na Miasteczku Studenckim codziennie słychać śmiech i otwierające się puszki! Juwenalia Krako(w)skie nadchodzą! STREFA KWADRAT zapowiada się całkiem nieźle, bo po 3 latach wystąpią na niej:* Łydka Grubasa * Transgresja * Pidżama Porno Obserwujcie koniecznie nasz fanpage oraz Insta, żeby nic nie przegapić!Otwarcie bram: 16:30 W tym roku na Strefie Kwadrat organizowanej wspólnie przez Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Rolniczy będziecie mieli okazję dołączyć do wielu różnych atrakcji. Czekają na Was nie tylko gry i zabawy studenckie, lecz także fantastyczne dwa dni koncertowe. Każdy znajdzie coś dla siebie - pierwszy wieczór umilą Wam mocniejsze brzmienia kultowych zespołów rockowych. Nie mniej dobry repertuar czeka na Was w dniu drugim - zagrają dla Was nietuzinkowi artyści. Po każdym z koncertów zapraszamy Was na aftery do Klubu Kwadrat. Pamiętajcie, że Juwenalia to nie tylko koncerty, ale także mnóstwo rewelacyjnych spotkań podczas imprez towarzyszących. Będą to zawody sportowe, wspólne grillowanie, planszówki, karaoke i wiele wiele innych. Szczegóły wydarzeń znajdziecie na fanpage’ach samorządów oraz wydarzeniu. Dołącz do nas!

 • Koncert
  Techno
  House
  Polskie
  Pod dachem

  Piątek, 20 maja 2022, 22:00

  Szpitalna 1, Kraków, od 99 zł

  35 godzin muzyki, 27 artystów, 4 sceny, 2 lokalizacje i hektolitry potu, który wylejecie podczas eventu jakiego Kraków jeszcze nie widział. Czy jesteśmy gotowi, żeby zatracić się całkowicie w dwudniowej uczcie muzycznej serwowanej przez najlepszych artystów z kraju i zagranicy?Jako wytrawni pokerzyści nie będziemy jednak odkrywać na starcie wszystkich kart, zagramy odrobinkę na Waszej wyobraźni budząc głód poznawczy. Obiecać możemy jedno, jeśli pamiętać będziecie to wydarzenie, to nie zapomnicie go nigdy.Oczekujcie więc dalszych przecieków z naszej strony i nasłuchujcie uważnie, czy ciszy otulonej przez mrok nie przecina pełen ekscytacji krzyk: FIRE IN THE HOLE!

 • Koncert

  Sobota, 21 maja 2022, 16:00

  Plener Obok Klubu Kwadrat, Kraków, od 30 zł

  Czy Wy także tęskniliście za wydarzeniem, które towarzyszy studentom od dziesiątek lat? Mowa oczywiście o Krakowskich Juwenaliach, które powracają w tradycyjnie wybornej odsłonie!Juwenalia Krako(w)skie nadchodzą! STREFA KWADRAT zapowiada się całkiem nieźle, bo po 3 latach wystąpią na niej:* Słoń * Żabson * Małpa * Bisz & Radex Obserwujcie koniecznie nasz fanpage oraz Insta, żeby nic nie przegapić! Otwarcie bram: 16:00W tym roku na Strefie Kwadrat organizowanej wspólnie przez Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Rolniczy będziecie mieli okazję dołączyć do wielu różnych atrakcji. Czekają na Was nie tylko gry i zabawy studenckie, lecz także fantastyczne dwa dni koncertowe. Każdy znajdzie coś dla siebie - pierwszy wieczór umilą Wam mocniejsze brzmienia kultowych zespołów rockowych.Nie mniej dobry repertuar czeka na Was w dniu drugim - zagrają dla Was nietuzinkowi artyści. Po każdym z koncertów zapraszamy Was na aftery do Klubu Kwadrat. Pamiętajcie, że Juwenalia to nie tylko koncerty, ale także mnóstwo rewelacyjnych spotkań podczas imprez towarzyszących. Będą to zawody sportowe, wspólne grillowanie, planszówki, karaoke i wiele wiele innych.Szczegóły wydarzeń znajdziecie na fanpage’ach samorządów oraz wydarzeniu.Dołącz do nas!