Ogrodowe inspiracje – warsztaty edukacyjne online

  • Warsztat

Ogrodowe inspiracje – warsztaty edukacyjne online

Poniedziałek, 14 września 2020

18:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

"Ogrodowe inspiracje"

Cykl warsztatów edukacyjnych on-line

Poniedziałki, godz. 18.00

Lato obdarza nas wielością barw i zapachów, a także smaków, na które czekamy przez resztę roku.

To właśnie wtedy najlepiej udać się do zamkowych Ogrodów, które inspirują do różnorodnych aktywności, pobudzają zmysły i wyobraźnię. W jaki sposób? O tym właśnie chcemy opowiedzieć podczas czterech spotkań online na naszym Facebooku.

Pierwsze z nich "Pomiędzy kuchnią a ogrodem. O zmiennych modach i kaprysach królewskiego stołu" poprowadzi Dominika Jackowiak wraz ze znaną warszawską restauratorką Agnieszką Kręglicką. Poznamy dzięki nim tajniki królewskiej kuchni sprzed 200 lat i rośliny, które rosły wtedy w zamkowym zieleńcu.

W lipcu Sławomir Szczocki i Dominika Jackowiak opowiedzą o sportowych rozrywkach ogrodowych podczas warsztatów "Słodko jest poszaleć w odpowiednim miejscu, czyli dawne gry i zabawy ogrodowe". Ślepa babka, krokiet, łucznictwo, strzelectwo to tylko niektóre z minionych ogrodowych aktywności. Może staną się one inspiracją do rodzinnej weekendowej rozrywki?

"Kwiaty w Ogrodach zamkowych. Kwiaty w Zamku" to temat sierpnia – miesiąca, który obfituje w dary natury. Małgorzata Łęska opowie o dawnych i współczesnych gatunkach kwiatów, które zdobią nasze królewskie Ogrody. Zaprezentuje także technikę komponowania bukietów, które dziś, zupełnie tak jak dawniej, można podziwiać w Apartamentach Stanisława Augusta.

Ostatnie warsztaty, które odbędą się we wrześniu, przeniosą nas do świata mody. "Najpiękniejsze motywy roślinne w dawnych i współczesnych strojach" przedstawi Agnieszka Lichacz.

Smaki lata, zabawy na łonie natury, piękno otaczającej nas przyrody i chęć jego utrwalenia to cztery inspiracje pochodzące z naszych Ogrodów.

Odkryjcie je razem z nami!

Program:

29 czerwca 2020 r.
Agnieszka Kręglicka, Dominika Jackowiak
"Pomiędzy kuchnią a ogrodem. O zmiennych modach i kaprysach królewskiego stołu"

20 lipca 2020 r.
Dominika Jackowiak, Sławomir Szczocki
"Słodko jest poszaleć w odpowiednim miejscu, czyli dawne gry i zabawy ogrodowe"

24 sierpnia 2020 r.
Małgorzata Łęska
"Kwiaty w Ogrodach Zamkowych. Kwiaty w Zamku"

14 września 2020 r.
Agnieszka Lichacz
"Najpiękniejsze motywy roślinne w dawnych i współczesnych strojach"

Koordynatorzy: Dorota Piskorska (Dział Promocji) i Michał Sobieraj (Dział Edukacji)

www.zamek-krolewski.pl/edukacja/wyklady/ogrodowe-inspiracje/_nocache

--------

Projekt pn. „Odtworzenie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego