Michał Kitkowski "Mustang (Nepal) - zaginione Królestwo Lo"

  • Spotkanie

Michał Kitkowski "Mustang (Nepal) - zaginione Królestwo Lo"

Wtorek, 27 października 2020

18:00

0 zł

Plama Gdański Archipelag Kultury oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów ONLINE i spotkanie z Michałem Kitkowskim w ramach cyklu „Na krańcach świata”.

27 października (wtorek) spotkamy się z podróżnikiem z Gdańska, który opowie o tajemniczym królestwie Lo w Nepalu i nie tylko. ;)

Początek: godz. 18.00 (spotkanie będzie dostępne tylko w dniu premiery). Link wkrótce!

Pokaz finansowany ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.
______

„W wielu moich podróżach napotykałem turystów pragnących zobaczyć nietknięte cywilizacją zakątki planety odcięte od nowoczesnego, konsumpcyjnego świata, zachowanych w swojej pierwotnej formie. Mój bunt przeciwko takiemu postrzeganiu świata wiązał się z tym, że owi podróżnicy sami wywodzili się z nowoczesnej cywilizacji. Wyrywali się z jej objęć na miesiąc, może dwa, by zanurzyć się w świecie, który bezpowrotnie odchodzi, by wrócić do wygód współczesnego świata.
Niemniej sam miałem takie miejsce tajemnicze niedostępne królestwo Mustangu. Nepal odwiedziłem po 10 latach mojej nieobecności by zobaczyć zmiany i skonfrontować moje młodzieńcze wyobrażenie tajemniczej krainy LO z rzeczywistością. Była to też moja podróż w przeszłość, która niespodziewanie...”

Michał Kitkowski - podróżnik po ludziach. Zawsze ciekawiło go co jest za zakrętem, więc sporo tych zakrętów zaliczył. Prowadzi bloga podróżniczego „Klapki Kubota State of Mind”, w którym opisał m.in. 2-letnią autospotową podróż dookoła świata.
https://klapkikubota.wordpress.com/

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.