Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

ORGANEK w Katowicach

 • Koncert
 • Rock
 • Pop
 • Polskie
 • Pod dachem

ORGANEK w Katowicach

Niedziela, 14 listopada 2021

20:00

od 99 zł

ORGANEK w Katowicach

Już 14 listopada o godzinie 20 w Katowickiej Sali Audytorium MCK, miłośnicy przemyślanych tekstów i nietuzinkowych brzmień, będą mogli wysłuchać koncertu alternatywnej grupy rockowej Organek. Wyczekiwany album "Na razie stoję, na razie patrzę", ma ukazać nieco inne, nowe oblicze formacji, nie tylko ze względu na rozwiązania stylistyczne, ale i dobór zaangażowanych społecznie tekstów. Miniony rok 2020 odcisnął piętno na artystycznym wyrazie grupy, stając się impulsem do zmian zarówno w zakresie muzycznym, jak i lirycznym. Grupa Organek zasłynęła z niebanalnego podejścia do brzmień rockowych, inspiracji retro stylem lat 70' i 80' i bogatych tekstów skupionych na złożoności relacji międzyludzkich. Teraz Organek zaprasza wszystkich swoich fanów na przeżycie doświadczenia muzycznego o zupełnie nowej jakości. "Na razie stoję, na razie patrzę" ma się okazać iście postmodernistyczną fuzją rocka, post punka i muzyki elektronicznej, a wszystko to w połączeniu z mocnymi, bezkompromisowymi tekstami Tomasza Organka.

informacja organizatora

Po dwóch platynowych wydawnictwach, płyta „Na razie stoję, na razie patrzę” to album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych. Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat. Zespół poszerzył też znacznie swój zakres stylistyczny sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej, dla której bazą są analogowe brzmienia lat 70’. Jak powiedział Tomasz Organek: „retro już nam nie wystarcza. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język”. Trasa „Na razie stoję, na razie patrzę” to dynamiczne, przebojowe i bezkompromisowe show z nową muzyką na nowe czasy. Oi!

bilety
Pula 1
od 99
miejsce

Sala Audytorium MCK

Katowice, plac Sławika i Antalla 1

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Elektronika
  Zagraniczne
  Pod dachem

  Wtorek, 26 października 2021, 18:00

  Spodek, Katowice, od 99 zł

  Jedyny w swoim rodzaju zespół Scooter ponownie w Polsce - aż na trzech koncertach!Scooter to niemiecka grupa, założona w 1993 roku w Niemczech. Muzyka, jaką wykonują określana jest połączeniem gatunków dance, rave, breakbeat hardcore, happy hardcore, trance oraz techno. Ich pierwszy singiel "Hyper Hyper" szybko odniósł ogromny sukces, a powstał w wyniku freestyle'u wokalisty H.P. Baxxtera do tanecznego utworu instrumentalnego. Na przestrzeni tylu lat na scenie zespół wydał już ponad 20 studyjnych albumów, a jednymi z ich największych hitów są "How Much Is The Fish", "Maria", "One" czy "The Logical Song".Pełny skład zespołu odwiedzi Polskę w ramach swojej trasy koncertowej.Data: 26.10.2021Drzwi: 18:00Warm up: 19:00Support: 20:00Start: 21:00Organizator: Follow The StepRegulamin: www.followthestep.com/regulaminUWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu, jedynie poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.

 • Koncert
  Pop
  Folk
  World music
  Pod dachem
  Singer/songwriter

  Środa, 27 października 2021, 18:00

  Spodek, Katowice, od 129.00 zł

  Jeden z najważniejszych duetów w historii polskiej muzyki obchodzi w tym roku 21-lecie wydania kultowego albumu – „Kayah i Bregović”.Album „Kayah i Bregović” odgrywa wyjątkową rolę w historii polskiej muzyki rozrywkowej. To na nim znajdują się takie hity, jak „Prawy do lewego”, „Śpij kochany, śpij”, „Byłam Różą” czy „Nie ma, nie ma ciebie”. Wydany w 1999 roku krążek został sprzedany w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych – m.in. 3 Fryderyki i 4 Super Jedynki. Mimo upływu lat, utwory z albumu nadal podbijają serca kolejnych pokoleń. Wyjątkowa energia, którą na scenie tworzy ten polsko-bałkańskiego duet, udziela się każdemu.Po licznych, zupełnie wyprzedanych koncertach i ogólnopolskich trasach koncertowych, Kayah i Goran Bregović powracają. Na rok 2020 przypada tzw. „oczko”, czyli 21. rocznica wydania kultowego albumu „Kayah i Bregović”. Z tej właśnie okazji, artyści wystąpią w trzech miastach - Katowicach, Gdańsku i Warszawie.Data: 27.10.2021Doors: 18:00Start: 19:30Miejsce: Spodek, KatowiceOrganizator: Follow The StepRegulamin: www.followthestep.com/regulaminUWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu, jedynie poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.

 • Koncert

  Sobota, 30 października 2021, 19:00

  P23, Katowice, od 55 zł

  Gibbs po raz pierwszy i jedyny z solowym koncertem w tym roku! Jeden z najpopularniejszych producentów muzycznych w Polsce, wystąpi premierowo 30.10.2021 r, w Klubie P23 w Katowicach. Artysta jest znany ze współtworzenia albumów takich jak Mantra, Połączenia, czy obecnie solowa płyta Czarno na Białym.Podczas koncertu nie zabraknie największych hitów z całej twórczości Gibbsa, a na scenie wspierać go będą Opał, Oliver Olson, FONOS, czy Kacper HTA.Gibbs30.10.2021P23 KatowiceStart: 20:00Bilety:Punkty sprzedaży : Empik Bilety, Going.Szanowni Państwo, prosimy o kupowanie biletów w autoryzowanych punktach sprzedaży. Kupowanie biletów od osób trzecich może wiązać się z oszustwem. Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna. Wzór zgody: http://bit.ly/ZGODA_WBRegulamin wydarzenia: https://winiarybookings.pl/regulamin/W trosce o dobro środowiska zachęcamy do korzystania z elektronicznej wersji oświadczeń jak i biletów.