Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Pat Metheny w Sopocie [ZMIANA DATY]

 • Koncert
 • Classics
 • Zagraniczne
 • W plenerze

Pat Metheny w Sopocie [ZMIANA DATY]

Dzisiaj

19:00

od 0 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Jeśli jazz gra Ci w sercu i jesteś spragniony prawdziwych muzycznych wrażeń, to nie możesz opuścić tego wydarzenia. Jeden z najbardziej renomowanych gitarzystów jazzowych na świecie, Pat Metheny, odwiedzi Polskę już 3 czerwca 2022 w Sopocie, w Operze Leśnej.

Niewielu jest na świecie takich gitarzystów jak Pat Metheny. Artysta przez lata swojej kariery ugruntował swój charakterystyczny styl gry uznawany przez wielu jako wyjątkowy. Udowadnia to choćby niesamowita liczba dwudziestu nagród Grammy zgromadzona na koncie Metheny’ego. Gitarzysta współpracował z takimi artystami jak Jaco Pastorius, Herbie Hancock, ​​Ornette Coleman czy Chick Corea. Równie legendarna co solowa twórczość Metheny’ego to dokonania z jego zespołem z którym nagrał ponad dziesięć płyt. Na koncercie w Polsce jazzman po raz zaprezentuje najnowsze wydawnictwo Side-Eye.

Nie może zabraknąć Cię na koncercie Pata Metheney’ego w ramach trasy koncertowej Side-Eye. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Siesta w Drodze tworzonego przez Marcina Kydryńskiego. Wydarzenie odbędzie się już 3 czerwca 2022 w Sopocie, w Operze Leśnej.

występują

informacja organizatora

PAT METHENY W SOPOCIE Opera Leśna – 03.06.2022 r.

Pat Metheny po raz pierwszy w Trójmieście! 3 czerwca 2022 roku fenomenalny gitarzysta odwiedzi sopocką Operę Leśną w ramach światowej trasy koncertowej 'Side Eye', promującej nowy projekt artysty. Polska trasa odbędzie się w ramach cyklu Siesta w Drodze, firmowanego przez dziennikarza Radiowej Trójki - Marcina Kydryńskiego. Koncert w Sopocie dodatkowo odbędzie się jako kolejny z koncertów w ramach cyklu Ikony Jazzu. Szykuje się niezapomniany spektakl!

Koncert z powodu pandemii koronawirusa został przełożony z pierwotnego terminu 04.06.2020 r. na 03.06.2022 r. Więcej informacji nt przełożenia koncertu na stronie organizatora: https://agencjaperspektywy.pl/ikony-jazzu/pat-metheny-w-sopocie-nowa-data-2022

Pat Metheny, wirtuoz gitary, kompozytor, zdobywca 20 nagród Grammy to jedna z najbardziej znanych osobowości jazzu, ceniony i uwielbiany przez setki tysięcy fanów nie tylko tego gatunku muzyki. Stworzył własny, natychmiast rozpoznawalny styl o charakterystycznym brzmieniu i barwie. Pat Metheny jest prawdopodobnie jedynym jazzmanem o popularności dorównującej idolom pop-music, jest niekwestionowaną gwiazdą najważniejszych festiwali na całym świecie.

„Chciałem stworzyć stałą scenę na której rotacyjnie występować będą muzycy u progu swych karier, Ci którzy szczególnie mnie zainteresowali.” - wyjaśnia Pat.... i kontynuuje, „Od mych pierwszych kroków w Kansas City, ale i później, czerpałem garściami z możliwości, jakie dawali mi starsi koledzy po fachu, by rozwijać się i swoją muzyczną osobowość przez pryzmat ich doświadczenia i specyficznych wyzwań ich muzyki. Czułem, że chciałem też stworzyć taką platformę, która pozwoliłaby mi skupić się na młodych muzykach, których ostatnio polubiłem, czy też z których muzyką poczułem pewne pokrewieństwo”.

„Często zgłaszają się do mnie początkujący muzycy, którzy przyznają się do wielkiej inspiracji moimi utworami i płytami i zdarza się, że zapraszam ich do siebie, żeby pograć. Bardzo często mój wpływ przejawia się wręcz w ich muzycznej naturze, bo dosłownie wyrośli na mojej muzyce. Inspiruje mnie, jak różnie sobie radzą z muzycznymi wyzwaniami niektórych moich starszych kawałków i łapię się na myśleniu, jak by to było napisać coś nowego specjalnie dla nich. Ten projekt ma nam to właśnie umożliwić.”

Gośćmi obecnej edycji „Side Eye” są pianista i klawiszowiec James Francies, oraz perkusista Joe Dyson.

Trójkowa Siesta należy do grona najcenniejszych programów muzycznych. Marcin Kydryński, związany ze stacją od dnia przełomu w 1989 roku, wymyślił Siestę blisko dwadzieścia lat temu. W 2015 r przyszła kolej na i cykl koncertów Siesta w Drodze. W Sieście przenikanie się kultur; zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów; pojednanie ponad historycznymi podziałami, to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.

Pat Metheny dla Siesty jest Artystą niejako założycielskim i postacią ważną też w życiu samego autora projektu. Wszak Pat i Marcin wraz z Anną Marią Jopek stworzyli słynną, przełomową dla polskiej muzyki ostatecznie „platynową” i wydaną na całym świecie płytę Upojenie. Pat Metheny ze swoim nowym Trio odwiedzi pod banderą Siesty u progu lata 2020 aż pięć polskich miast, co czyni tę wizytę jego najdłuższą trasą koncertową nad Wisłą. Ważny to moment dla Siesty. Bezcenne doświadczenie dla melomanów w całej Polsce.

PAT METHENY - SIDE EYE Sopot, Opera Leśna - 03.06.2022 r. godzina 20.00, otwarcie bram godzina 18.00

Bilety zakupione na pierwotny termin wydarzenia zachowują ważność. Zakupione bilety można również zwracać w miejscach ich zakupu. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/420046341893174

Organizator: Agencja Perspektywy www.agencjaperspektywy.pl Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

inne wydarzenia w tym miejscu
 • 7. Koncert Muzyki Filmowej - Sopot Film Festival

  Środa, 8 czerwca 2022

  Sopot

  7. Koncert Muzyki Filmowej w ramach Sopot Film Festiwalu to muzyka z filmów zrealizowanych na południu Europy: Ojciec Chrzestny, Wielki Błękit, Cinema Paradiso, Call me by your name, Dom Gucci a także filmy z agentem 007: Spectre, Nie czas umierać, Wonder Woman i oczywiście klasyka kina Cinema Paradiso czy La Dolce Vita. Filmowa i muzyczna podróż z udziałem Pauliny Przybysz, Justyny Święs (połowa duetu The Dumplings) oraz Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod batutą Rafała Janiaka. W programie zabrzmią m.in. kompozycje Ennnio Morricone, Nino Roty i Hansa Zimmera a także zespołów Portishead, Florence + The Machine, Eurytmics i Hooverphonic.Autorski koncert muzyki filmowej, gdzie kilkudziesięciu muzyków wystąpi na scenie Opery Leśnej aby wykonać premierowy repertuar przygotowany specjalnie na sopocki festiwal filmowy. Muzykę w nowych, przygotowanych specjalnie na sopocki festiwal aranżach wykona Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą Rafała Janiaka oraz goście specjalni: Paulina Przybysz oraz Justyna Święs, znana z duetu The Dumplings.W tym roku koncert odbędzie się pod hasłem przewodnim „La Dolce Vita?” a w programie pojawią się kompozycje z filmów zrealizowanych na południu Europy – głównie we Włoszech. Od tytułowej „La Dolce Vita” Federico Felliniego, „Ojca Chrzestnego” Francisa Forda Coppoli, „Maleny” i „Cinema Paradiso” Giuseppe Tornatore poprzez „Wielki Błękit” Luca Bessona i „Ukryte Pragnienia” Bernardo Bertolucciego, aż po współczesne produkcje: „Wielkie Piękno” i „Młodość” Paolo Sorrentino, „Call me by your name” Luci Guadagnino, „House of Gucci” Ridleya Scotta oraz ostatnie dwie części przygód agenta 007: „Spectre” i „Nie czas umierać” i realizowaną również we Włoszech "Wonder Woman".Zabrzmią m.in. kompozycje Ennnio Morricone, Nino Roty, Erica Serry oraz Hansa Zimmera a także zespołów Portishead, Florence + The Machine, Eurytmics i Hooverphonic.Koncert podobnie jak w latach ubiegłych będzie połączeniem muzyki symfonicznej z elektronicznymi aranżami i remiksami klasycznych utworów. Całości towarzyszyć będzie oryginalna oprawa wizualna na ekranach na scenie oraz w przestrzeni Opery Leśnej.