Pictorial Candi | Polpo Motel — koncert

  • Koncert

Pictorial Candi | Polpo Motel — koncert

Piątek, 18 września 2020

20:00

od 30 zł

Duet Candelarii Saenz Valiente zagra materiał z czwartej płyty “Secret Salts”. To pełen intymności album o chodzeniu w tę i z powrotem po cienkiej linii rozsądku, miłości do prog rocka art house’u i mixtape’ów.

“Czuć artystyczny porządek i konsekwencję – pięknie zostały poprowadzone linie melodyczne, pięknie została dopracowana barwa instrumentów. To jednak jest małe piwo. Wszystko, co wyjątkowe w Pictorial Candi zaczyna się, kiedy pojawia się głos Candelarii – a są to po raz kolejny świetne, wyraziste, oryginalne i od razu zapadające w pamięci linie wokalne. Aranżacyjnie Secret Salts stoi również na najwyższym poziomie, nie przypominam sobie w tym roku lepszego albumu z piosenkami”.

Duet Polpo Motel to Olga Mysłowska – wokalistka i kompozytorka związana z teatrami IMKA i Komuna/Warszawa, oraz Daniel Pigoński – klawiszowiec i kompozytor, współzałożyciel zespołów Der Father i Bye Bye Butterfly. Utrzymane w zimnofalowo-synthpopowej estetyce, ich piosenki są zderzeniem surowego brzmienia miniaturowych syntezatorów, brudu vintage'owych automatów perkusyjnych i ekspresyjnego, hipnotyzującego wokalu. Nieoczywiste harmonie łączą się z ciężkimi riffami, cyrkowe motywy przełamują nastrój horroru science fiction – a wszystko przy użyciu instrumentarium mieszczącego się w bagażniku. W 2007 roku Polpo Motel był nominowany do nagród "Miazgi" magazynu Pulp w kategoriach: najlepiej wyglądający zespół oraz następna Duża Rzecz, a w 2009 zajął drugie miejsce w plebiscycie gazety "Dziennik" na najlepszy młody polski zespół.

Dyskografia:
"Polpo Motel" (Lado ABC, 2008)
"Cadavre exquis" (Lado ABC, 2015)

Po kilkuletniej przerwie wracają z nowym materiałem, bardziej dynamicznym i mroczniejszym od debiutanckiej płyty. "Muzyka Polpo Motel, choć zimna i zdystansowana, ma niesłychanie magnetyczne właściwości, łączące śmiałe brzmieniowe eksperymenty z quasi-popową melodyką." - Instytut Improwizacji