Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Pimpono Ensamble // Letnia Scena Muzyczna

 • Koncert
 • Alternatywa
 • Jazz
 • Polskie
 • W plenerze

Pimpono Ensamble // Letnia Scena Muzyczna

Środa, 21 lipca 2021

19:30

od 30 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
Pimpono Ensamble // Letnia Scena Muzyczna

Pimpono Ensemble wystąpi w ramach plenerowego cyklu Letnia Scena Muzyczna! Koncert odbędzie się w Szkole przy Emilii Plater w Warszawie 21 lipca o godzinie 20:00.

Pimpono Ensemble to polsko-duńsko-norweska grupa założona przez perkusistę Szymona Gąsiorka w 2014 w Kopenhadze, w której awangarda spotyka się z popową kulturą. Muzyka formacji łączy free jazz, brzmienie orkiestry dętej, punk i noise z lirycznymi piosenkami.

Debiutowali w 2016 roku albumem "Hope Love Peace Faith", a ich ostatni dotychczas wydany materiał to "Survival Kit" z 2020 rok. Pimpono Ensemble grali w Danii, Niemczech i Polsce, między innymi na festiwalach Jamboree w Warszawie, Jazz Jantar w Gdańsku czy Mózg Festival w Bydgoszczy.

Szukasz koncertów najciekawszej polskiej alternatywy w plenerze? Jeśli tak, to wbijaj 21 lipca na Letnią Scenę Muzyczną posłuchać Pimpono Ensemble!

informacja organizatora

Pimpono Ensemble to polsko-duńsko-norweska supergrupa założona przez perkusistę Szymona Gąsiorka w 2014 w Kopenhadze.

Zespół jest doceniany za balans między swobodą ekspresji i dyscypliną kolektywu. Łącząc świeże podejście do free jazzu, brzmienie orkiestry dętej, punk i noise z lirycznymi piosenkami, muzyka niesie idealistyczne treści. Na debiutanckim albumie Hope Love Peace Faith [2016] opiewane były młodzieńcze wartości, które zostają skonfrontowane z wyzwaniem przetrwania i egzystencji w świecie na Survival Kit [2020]. W kompozycjach lidera awangarda spotyka pop kulturę.

Pimpono Ensemble koncertował w Danii, Niemczech i Polsce i zagrał entuzjastycznie odebrane koncerty na festiwalach takich jak: Jazz Jamboree w Warszawie, Jazz Jantar w Gdańsku, Mózg Festival w Bydgoszczy, Arhythmic Perfection Plan w Szczecinie, Warsaw Summer Jazz Days, czy Copenhagen Jazz Festival.

Skład:
Jonas Due - trąbka
Jędrzej Łagodziński - saksofon tenorowy
Michał Biel - saksofon barytonowy
Rasmus Svale - tuba
Jonatan Uranes - bas
Rafał Różalski - kontrabas
Szymon Pimpon Gąsiorek - perkusja

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Franciszek Pospieszalski Sextet // Letnia Scena Muzyczna

  Środa, 4 sierpnia 2021

  Warszawa

  Franciszek Pospieszalski Sextet na Letniej Scenie Muzycznej!Franciszek Pospieszalski Sextet to wyjątkowa mieszanka polskich muzyków młodego pokolenia, z których duża część w poszukiwaniu nowych inspiracji, oraz w celu poszerzania horyzontów sztuki wyjechała na studia do Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.Skład zespołu jest niekonwencjonalny, a inspiracje sięgają od muzyki klasycznej poprzez muzykę rockową, jazz i muzykę improwizowaną. Franciszek Pospieszalski pozwolił w swoich kompozycjach zawrzeć polską duszę, niecierpliwą ciekawość świata oraz bezkompromisowość, w niełatwych czasem „kontrowersyjnych” brzmieniach sześcioosobowego składu.Można powiedzieć że zespół jest złożony z dwóch trio dając tym samym szerokie brzmienie poprzez dwa zestawy perkusyjne, dwa saksofony, electric piano/fortepian i kontrabas czy gitarę basową. Lider poszerzył w nowym materiale muzycznym repertuar o utwory na sekstet jazzowy z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, a nawet umieścił partię fortepianową na cztery ręce dodając jeszcze jedną osobę - pianistkę.Skład zespołu:Marek Pospieszalski – saksofon altowyJerzy Mączyński – saksofon tenorowyGrzegorz Tarwid – fortepian, nordSzymon Pimpon Gąsiorek – perkusja, media elektroniczneWiktoria Jakubowska – perkusjaFranciszek Pospieszalski – kontrabas, kompozycjeKoncert premierowy albumu Second Step. Płyta w bardzo limitowanym nakładzie winylowym oraz na CD będzie dostępna do kupienia podczas koncertu. Dodatkowo z zespołem gościnnie wystąpi kwartet smyczkowy Bonsai i Barbara Ewa Pospieszalska na pianie. 

Tomasz Pierchała:“Młodzieńcza energia dosłownie tryska gejzerami pomysłów. Inspiracjemigoczą przed oczami słuchaczy, jak w oszalałym kalejdoskopie. Mnóstwow tej muzyce również poczucia humoru i niczym nieskrępowanej zabawy,

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Classics
  Pop
  Polskie

  Dzisiaj, 19:30

  Praga Centrum, Warszawa, od 99.00 zł

  Miejski festiwal "Lato na Pradze" powraca z drugą edycją! W tym roku warszawska Praga ponownie stanie się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla Ciebie i twoich znajomych.Tego lata ponownie będziecie mogli poczuć klimat letnich festiwali bez wyjeżdżania z miasta. Najlepsi polscy artyści rozgrzeją Was do czerwoności, podczas koncertów w ogrodzie Pragi Centrum, a pozostała część kompleksu ponownie stanie się miasteczkiem festiwalowym. Foodtrucki, bary, zielone strefy relaksu oraz muzyka na żywo - to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie u nas podczas wakacji.• Nosowska na Pradze - 31.07.2021 •Nosowska to niekwestionowana królowa polskiej sceny alternatywnej. Jej przeboje ukształtowały gust muzyczny kilku pokoleń Polaków. Przez lata frontmanka legendarnego zespołu HEY. Laureatka niezliczonej ilości FRYDERYKÓW.Data: 31.07.2021Otwarcie: 18:00Start: 19:30Miejsce: Praga CentrumOrganizatorem projektu Lato na Pradze jest Follow The Step (www.followthestep.com)

 • Koncert
  Alternatywa
  Jazz
  Polskie
  W plenerze

  Jutro, 19:30

  Praga Centrum, Warszawa, od 79 zł

  Miejski festiwal "Lato na Pradze" powraca z drugą edycją! W tym roku warszawska Praga ponownie stanie się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla Ciebie i twoich znajomych.Tego lata ponownie będziecie mogli poczuć klimat letnich festiwali bez wyjeżdżania z miasta. Najlepsi polscy artyści rozgrzeją Was do czerwoności, podczas koncertów w ogrodzie Pragi Centrum, a pozostała część kompleksu ponownie stanie się miasteczkiem festiwalowym. Foodtrucki, bary, zielone strefy relaksu oraz muzyka na żywo - to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie u nas podczas wakacji. • Mazolewski na Pradze - 01.08.2021 •Wojtek Mazolewski to fenomen rodzimego rynku muzycznego. Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Brzmienie formacji Wojtka nawiązuje do mistrzów jazzu i łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się echa muzyki Milesa Davisa, Erika Dolphy'ego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany, Aplex Twina czy Krzysztofa Komedy. Data: 01.08.2021Otwarcie: 18:00Start: 19:30Miejsce: Praga CentrumBilety dostępne na www.followthestep.com, www.pragacentrum.pl, oraz w Going.• Więcej informacji: goingapp.pl/latonapradze • Praga Centrumul. Szwedzka 2/4 Hala 10 03-429 Warszawawww.pragacentrum.plOrganizatorem projektu Lato na Pradze jest Follow The Step (www.followthestep.com)Przestrzeń funkcjonować będzie według aktualnych zasad reżimu sanitarnego z zachowaniem odpowiednich form bezpieczeństwa. Na miejscu czekać na Was będą płyny do dezynfekcji rąk, pozwalające na uczestnictwo w wydarzeniu w warunkach sterylnych.

 • Koncert
  Alternatywa
  Pop
  Polskie

  Środa, 4 sierpnia 2021, 18:00

  Praga Centrum, Warszawa, od 79 zł

  Miejski festiwal "Lato na Pradze" powraca z drugą edycją! W tym roku warszawska Praga ponownie stanie się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla Ciebie i twoich znajomych.Tego lata ponownie będziecie mogli poczuć klimat letnich festiwali bez wyjeżdżania z miasta. Najlepsi polscy artyści rozgrzeją Was do czerwoności, podczas koncertów w ogrodzie Pragi Centrum, a pozostała część kompleksu ponownie stanie się miasteczkiem festiwalowym. Foodtrucki, bary, zielone strefy relaksu oraz muzyka na żywo - to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie u nas podczas wakacji.Brodka to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny alternatywnej. Nieustannie się zmienia, zaskakując słuchaczy coraz to nowym stylem muzycznym oraz wizerunkiem. Łączy ze sobą różne, pozornie niepasujące do siebie elementy, tworząc z nich prawdziwe arcydzieło. Album “Clashes” był jej światowym debiutem i ukazał się na całym świecie w 2016 roku, zyskując w Polsce status Platynowej Płyty. Trasa koncertowa promująca tę płytę obejmowała m.in. koncerty w Anglii, Francji, Niemczech, Japonii. Właśnie na rynku pojawiła się jej najnowsza płyta "BRUT", którą promuje utwór "Game Change”.Data: 04.08.2021Otwarcie: 18:00Start: 19:30Miejsce: Praga CentrumOrganizator: Follow The StepRegulamin: www.followthestep.com/regulamin