Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Pokaz niespodzianka 13. Sputnika!

 • Film

Pokaz niespodzianka 13. Sputnika!

Czwartek, 7 listopada 2019

19:15

od 15 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

W czwartek – 7 listopada o godz. 19:15 - zapraszamy Was serdecznie do kina Elektronik na niespodziankowy pokaz zapowiadający 13. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”!

Czego możecie się spodziewać?
Zobaczycie film, który prezentuje wszystko to, co najbardziej kochacie w rosyjskim kinie. Bezkompromisowy, odważny, jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Doceniony przez twórców i krytyków, nagrodzony na prestiżowych festiwalach filmowych. Jeden z najmocniejszych tytułów tegorocznej sekcji konkursowej Sputnika.

Sebastian Chosiński z portalu Esensja.pl o głównym bohaterze naszego filmu niespodzianki pisze tak: „To byłaby idealna rola dla Siergieja Bodrowa młodszego - niezapomnianego odtwórcy postaci Daniły Bagrowa, głównego bohatera dwóch części „Brata” Aleksieja Bałabanowa.”

Po pokazie zaprosimy Was na rozmowę o filmie oraz zdradzimy szczegóły programu 13. Sputnika. W dyskusji udział weźmie m.in. Dyrektor Festiwalu Małgorzata Skulska oraz krytyk filmowy Artur Zaborski.

Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Waszą ciekawość i zachęciliśmy Was do przyjścia!
Bilety na: www.kinoeletronik.pl oraz Going.

Przypominamy, że warszawska edycja 13. Sputnika odbędzie się w dniach 21 listopada – 1 grudnia w kinach Luna, Elektronik oraz Iluzjon.
www.sputnikfestiwal.pl

miejsce

Kino Elektronik

Warszawa, Generała Zajączka 7

Kino Elektronik zlokalizowane przy ulicy Generała Zajączka 7 w Warszawie nie jest zwyczajnym kinem, to istne centrum kultury medialnej i sztuki filmowej, o czym świadczy również jego pełna nazwa, brzmiąca: Kino Elektronik - Mazowieckie Centrum Kultury Medialnej. Powstało w maju 2015 roku, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W czasie pierwszego pokazu zaprezentowano kino najwyższych lotów -''Kobietę samotną'' w reżyserii Agnieszki Holland, z roku 1981, tutaj jednak pozbawioną ingerencji peerelowskiej cenzury.  Kino Elektronik dysponuje dwoma salami projekcyjnymi, większą na 410 osób oraz kameralną przeznaczoną dla 26 widzów. Nadto w MCKM mieści się Warszawska Szkoła Filmowa oraz przestrzeń zaaranżowana do multimedialnych wystaw i pokazów. Poza projekcjami filmów i licznymi pokazami, Elektronik posiada także szeroką i bogatą ofertę warsztatów filmowych i artystycznych dla szkół oraz miłośników sztuki filmowej. Uznaniem cieszą się również spotkania z artystami, zarówno zagranicznymi jak i polskimi, dalej koncerty i targi, i w sposób szczególny festiwale filmowe i teatralne. Te ostatnie są możliwe dzięki odnowionej scenie teatralnej, znajdującej się w Elektroniku. W działalność kulturalną Kina wpisuje się także funkcjonujący tutaj klub filmowy Film-Mówka. Wśród najbliższych wydarzeń oferowanych przez Kino Elektronik znajduje się między innymi 9. edycja festiwalu New York Portuguese Short Film Festival (grudzień 2019). W trakcie NYPSFF zostanie zaprezentowanych aż 15 różnorodnych filmów krótkometrażowych nakręconych przez młodych i obiecujących filmowców portugalskich. Na przełomie listopada i grudnia 2019 roku Elektronik wspólnie z Kinem Iluzjon zorganizował 13. Festiwal Filmów Rosyjskich - Sputnik. W czasie trwania imprezy został zaprezentowany między innymi film Dzieciństwo, którego nie znaliśmy, po którym nadto odbędzie się spotkanie z samym utytułowanym reżyserem filmu, Aleksiejem Romanowem. Wystawione zostały również inne interesujące dzieła rosyjskich twórców, takie jak: Pewnego razu w Trubczewsku, Komik, Nade mną słońce nie zachodzi ... oraz wiele innych. 

podobne wydarzenia
 • Film

  Czwartek, 14 kwietnia 2016, 15:00

  Kino Luna, Warszawa, od 13.00 zł

  Nadchodząca wystawa poświęcona zmarłej trzy lata wcześniej fotografce wojennej, Isabelle Reed, ściąga do rodzinnego domu najstarszego syna, zmuszając go do spędzenia czasu ze swoim dawno niewidzianym ojcem Genem i bratem, Konradem. Gdy ta trójka spotyka się pod jednym dachem, Gene desperacko próbuje odnowić kontakt z synami. Przeszkodą okaże się jednak niechęć starszego syna do rodzinnej integracji i dziwne zachowanie Konrada, które wykracza poza zwykły bunt nastolatka. Dodatkowe problemy pojawią się, gdy reporter pracujący nad artykułem o Isabelle, będzie chciał ujawnić prawdziwe okoliczności jej śmierci, skrywane do tej pory w tajemnicy. Jednak czy wszyscy pamiętają tę śmierć ? i samą Isabelle ? tak samo?Strefa Going | 12 rząd, miejsca od 8 do 13

 • Film

  Czwartek, 14 kwietnia 2016, 16:15

  Kino Luna, Warszawa, od 19.00 zł

  Paryż, 1920 rok. Marguerite Dumont to zamożna kobieta, miłośniczka muzyki, w szczególności opery. Choć nie potrafi dobrze śpiewać, uwielbia raczyć swych przyjaciół wykonaniami utworów Mozarta, Pucciniego czy Purcella. Jej mąż i znajomi utrzymują ją w przekonaniu, że wychodzi jej to świetnie. Problem pojawia się, gdy po jednym z dobroczynnych bali zorganizowanych przez Marguerite, na którym gospodyni nie omieszkała wykonać kilku arii, pewien krytyk, okrutnie z niej drwiąc, pisze pochlebną recenzję na jej temat. Nieświadoma ironii, zachęcona "dobrym" słowem Marguerite postanawia wystąpić na operowej scenie przed dużą publicznością. Rozpoczynają się gorączkowe przygotowania, które skończyć mogą się katastrofą.