Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Pokusa X (10-Lecie Zespołu + Goście)

 • Koncert
 • Alternatywa
 • Jazz
 • Polskie
 • Pod dachem

Pokusa X (10-Lecie Zespołu + Goście)

Sobota, 20 sierpnia 2022

20:30

od 29 zł
informacja organizatora

Kiedy 15.11.2012 zagrali podczas siódmej edycji "Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje" w Pardon, To Tu swój debiutancki koncert, kto by pomyślał, że dla zespołu i naszego klubu losy tak się potoczą, że swoje 10-lecie będą także świętować koncertem u nas.

Jesteśmy szczęśliwi, że z tej okazji tego wieczoru wystąpią również szczególni goście, z którymi w przeszłości zespół przeciął swoje ścieżki. Bardzo serdecznie zapraszamy na ten, pod wieloma względami wyjątkowy wieczór z zespołem Pokusa! PS.: A po koncercie zapraszamy na afterparty i tańce ;)

▶ Sobota, 20.08.2022, g. 20:30

▶ Bilety: 29 zł (przedsprzedaż) / 39 zł (w dniu koncertu)

▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

▶ Uwaga, na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących, tylko stojące.

Natan Kryszk - saksofon barytonowy

Tymek Bryndal - bas

Teo Olter - perkusja

Gosia Wrzosek - wokal

Miron Grzegorkiewicz aka M8N - elektronika, gitara

Ray Dickaty - saksofon

Aleksander Żurawski - instrumenty klawiszowe

Jędrzej Dudek - wokal

Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w "Pardon, To Tu" przy barze (bilety kolekcjonerskie) oraz w Empikach. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) 'na bramce', o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

POKUSA

Zespół istnieje od 2012 roku i od początku z rozpędem przebija się na polską scenę jazzową. Od koncertu w Pardon, To Tu na festiwalu Niewinni Czarodzieje po występy na gdańskim Jazz Jantar i współprace z najciekawszymi muzykami warszawskiej i polskiej sceny impro / jazzowej. Inspiracje zespołu mieszają muzykę każdą: jazzową, improwizowaną jak i elektroniczną, eksperymentalną i hiphopowo-popularną.

➳ https://pokusainternational.bandcamp.com/album/d-w-a

➳ https://www.instagram.com/pokusainternational/

GOSIA WRZOSEK

bada możliwości ludzkiego głosu. Śpiewa z DOGONI, De Pedregal, Warsaw Improvisers Orchestra, Sound in Space Orchestra, POKUSA XXL. Interesuje się muzyką tradycyjną, chorałami, free jazz’em, hip-hop’em. Współprowadzi audycje Ukojenie na antenie Radia Kapitał.

MIRON GRZEGORKIEWICZ aka M8N

realizuje swoją historię artystyczną od pierwszej połowy lat 2000. Muzyk, producent, projektant interakcji, amator wielorakich sztuk wizualnych.

Słyszany w takich zespołach, jak JAAA!, Giorgio Fazer, Omhu, HOW HOW, Daktari, SHMIB czy PTKCSS, z którymi występował między innymi na festiwalach Open'er (Gdynia), Off Festival (Katowice), Tauron Nowa Muzyka (Katowice), Nowa Tradycja (Warszawa), Nowa Muzyka Żydowska (Warszawa), JazzBezz (Ukraina), JazzFest (Berlin), c/o pop Festival (Kolonia), Reeperbahn (Hamburg), Primavera Sound (Barcelona).

Uczestnik m.in. warsztatów z improwizacji SIM (The School for Improvisational Music, NY, USA), rezydent projektu Playback Play organizowanego przez Michała Liberę.  

RAY DICKATY

Probably best known for playing Saxophone in Spiritualized during their heyday of the late 1990’s to the early 2000’s. Before that he was in avant-indie band Moonshake, and also playing with his own Noise - Improv’ band Skree. He also was member of Ninja Tunes band “Loka”, and formed the free jazz power trio Solar Fire Trio to be found on Invada Records.

Other than the aforementioned and many other bands, Ray is an active member of any Improvised scene wherever he goes. Currently living in Warsaw, Ray is the founder and conductor of the Warsaw Improvisers Orchestra and the Sound in Space Orchestra, both vastly different in their construction.

He plays regularly with both local and international musicians and runs workshops in Improvised Music Making…. an unfortunate hangover from his days studying with the late John Stevens at the LMC in the early 90’s, and Eddie Prevost in the late 90’s - its just something he can't seen to leave alone!

He also composes music for Theatre - some award winning, and currently is a member of several bands including Light Star Guiding, The Quiet Temple, Infant Joy Quintet, Noise of Wings and of course the Ritualistic Beauty that is Casting Lots.

➳ www.raydickaty.com

ALEKSANDER ŻURAWSKI

Pianista samouk. Tworzy muzykę elektroniczną. Jest zaangażowany w projekty: Chryste Panie, ŻAL, Baasch i ATT, z którymi wydaje płyty i koncertuje.

Jest autorem interaktywnej muzyki do dwóch spektakli: “Jeden Gest” w Nowym Teatrze w Warszawie i “W tłumaczeniu” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Pasjonuje się syntezą dźwięku, a w swojej muzyce kładzie duży nacisk na sounddesign.

JĘDRZEJ DUDEK

Jedna dziesiąta zespołu P.Unity, połowa beluga stone i bliżej nieokreślona część społeczności Małego Piwa.

Czasem nagrywa i występuje pod pseudonimami beluga trigga i prince polot. Hipis od dziecka. Lubi śpiewać falsetem i rapować, robić bity i majsterkować.

Nie lubi dotykać stopami glonów, ale mech jest spoko. Z roku na rok coraz gorzej znosi miasto.

▶ Fotografia: ŁUKASZ ZABŁOCKI

bilety
Przedsprzedaż
od 29
W Dniu Koncertu
od 39
miejsce

Pardon, To Tu

Warszawa, Aleja Armii Ludowej 14

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Środa, 7 września 2022

  Na początku września na swoim **pierwszym koncercie w Polsce** będziemy mieli zaszczyt gościć **10-osobowy międzynarodowy ensemble perkusyjny "Nist-Nah"** pod wodzą **wybitnego australijskiego perkusisty i improwizatora Willa Guthrie**.Muzyka "**Ensemble Nist-Nah**" inspiruje się tradycyjnymi **indonezyjskimi brzmieniami zespołów gamelan**, łącząc je z rozszerzonymi technikami perkusyjnymi oraz zazębiającym się polirytmicznym i polimerycznym transowym pulsem. **Efekt jest oszałamiający i warto odbyć tę mantryczną podróż w rzadko słuchane dźwiękowe światy**. Zapraszamy bardzo serdecznie!!▶ Środa, 07.09.2022, g. 20:30▶ Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) / 59 zł (w dniu koncertu)▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa▶ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).▶ Gamelan, drums and percussions:➳ Amelie Grould➳ Arno Tukiman➳ Will Guthrie➳ Thibault Florent➳ Mark Lockett ➳ Jennifer Torrence➳ Charles Dubois ➳ Prune Becheau ➳ Sven Michel➳ Colline Grosjean▶ Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going., stacjonarnie w "Pardon, To Tu" przy barze (limitowana pula biletów kolekcjonerskich) oraz w Empikach. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) 'na bramce', o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.▶ WILL GUTHRIE & ENSEMBLE NIST-NAHEnsemble Nist-Nah to współczesny gamelan / zespół perkusyjny prowadzony przez mieszkającego we Francji australijskiego perkusistę i perkusistę Willa Guthrie. Nist-Nah bada instrumentarium Gamelan, używając indonezyjskich metalafonów, ręcznych bębnów i gongów wraz z zestawem perkusyjnym, innymi instrumentami perkusyjnymi i przedmiotami znalezionymi i śmieciami. Łącząc 10 wybitnych międzynarodowych muzyków, Ensemble Nist-Nah posiada bogate doświadczenie i wiedzę, a jego członkowie pochodzą z eklektycznych i mieszanych środowisk, od tradycyjnej muzyki po fanatyków noise i free jazzu.Muzyka "Ensemble Nist-Nah" jest ugruntowana w podróżach Guthrie'go po Indonezji i jego zamiłowaniu do różnych form muzyki gamelanu, a część zespołu posiada rozległą historią studiów nad muzyką indonezyjską, jak Mark Lockett, który studiował u Sri Hastanto, I Wayan Loceng, I Nyoman Partha Gunawan, a Arno Tuikman, który studiował u Ki Widodo Wilis a dhalang z Wonogiri i jego synem Whayu Thoyyib Pembayun.Ensemble Nist-Nah wydał swój pierwszy wspólny album, zatytułowany „Elders” na początku 2022 roku nakładem Black Truffle Records.https://ensemble-nist-nah.com/https://willguthrie.bandcamp.com/album/elders

 • 31.08 - 1.09.22

  Według **BBC** są obecnie **najsłynniejszą bałkańską orkiestrą dętą na świecie**. Pochodzący z położonej w **północno-wschodniej Rumunii, romskiej wioski Zece Prăjini, 12-osobowy zespół** przez ponad dwie dekady wydal 10 płyt, a ich muzyka, która słynnie z szalonej precyzji w karkołomnych tempach, nadała im status kultowych i sprawiła, że na stałe zagościli na scenie muzycznej od punka po klasykę.Jesteśmy zaszczyceni, że z okazji **jubileuszu 25-lecia zespołu, swoimi dwoma koncertami w Pardon, To Tu ponownie po 14 latach zawitają do Warszawy**. Bardzo serdecznie zapraszamy na dwa wieczory z legendarnym zespołem **Fanfare Ciocărlia**!▶ Środa / Czwartek, 31.08. / 01.09.2022, g. 20:30▶ Bilety 1-Dniowe: 89 zł (przedsprzedaż) / 99 zł (w dniu koncertu)▶ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warowszawa▶ Uwaga, na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących, tylko stojące▶ **Bilety** są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej **www.pardontotu.pl**, strony **Going.**, **stacjonarnie w "Pardon, To Tu" przy barze (bilety kolekcjonerskie) oraz w Empikach**. Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) 'na bramce', o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.▶ Fanfare Ciocărlia:orkiestra dęta pochodząca ze wsi Zece Prăjini w północno-wschodniej Rumunii. Członkowie zespołu zaczynali od grania na weselach i chrztach w pobliskich wioskach. W październiku 1996 roku niemiecki producent muzyczny Henry Ernst przybył do Zece Prăjini i namówił kilku tamtejszych muzyków do zrzeszenia się w zespół muzyczny. Zdecydowali się na nazwę Fanfare Ciocărlia – **Fanfare to francuskie słowo, które przeszło do języka rumuńskiego i określa orkiestrę dętą, zaś Ciocărlia to rumuńskie słowo określające skowronka**. Od czasu, gdy zostali odkryci przez Ernsta, który jest ich menedżerem, odegrali około tysiąca koncertów w pięćdziesięciu krajach świata.Ich styl muzyczny pochodzi głównie od tradycji muzyki tanecznej romskiej i rumuńskiej, ale używają też elementów z muzyki tureckiej, bułgarskiej, serbskiej i macedońskiej. Słyną z szybkich i skomplikowanych rytmów, staccato na klarnecie i solo na saksofonie i trąbce, czasami przekraczających tempo 200 uderzeń na minutę.**W 2006 roku zespół otrzymał nagrodę BBC Radio 3 Awards for World Music w kategorii Europa.**

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Elektronika
  Zagraniczne
  Pod dachem
  Industrial / Gothic

  Dzisiaj, 18:00

  Progresja, Warszawa, od 105 zł

  25 lat po legendarnej, wspólnej trasie po Ameryce Północnej dwaj pionierzy industrial/EBM wracają na scenę! Kanadyjskie Front Line Assembly oraz niemiecko-amerykańskie Die Krupps wyruszą we wspólną europejską trasę “The Machinist Re-United” w sierpniu 2022 roku! Supportem na koncertach będzie Tension Control z Osnabrück’a, które zaprezentuje oldschoolowy EBM.FRONT LINE ASSEMBLY + DIE KRUPPSSupport: Tension ControlOdwiedź naszą stronę -> www.winiarybookings.plOświadczenie COVID-19 do pobraniahttps://bit.ly/OŚWIADCZENIE_COVID-19Szanowni Państwo. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Poprzez kupno wejściówek od osób trzecich możecie zostać Państwo oszukani. Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna. Wzór zgody: http://bit.ly/ZGODA_WBRegulamin wydarzenia: https://winiarybookings.pl/regulamin/W trosce o środowisko zachęcamy Was do pokazywania biletów na telefonie zamiast ich drukowania. FRONT LINE ASSEMBLY (Metropolis Records/Kanada) - Industrial/EBM https://www.facebook.com/frontlineassembly https://www.instagram.com/front.line.assembly.official/ https://open.spotify.com/artist/5QYAExYvxixCVwX70SRf7F?si=BONstQSRRW6HyJnqByAvTQ&dl_branch=1 “Arbeit” - https://www.youtube.com/watch?v=zgl2d57VvJM “Millennium” - https://www.youtube.com/watch?v=dL381E4mhHY “Synthetic Forms” - https://www.youtube.com/watch?v=o6EDlOp-NA4 DIE KRUPPS (Niemcy/USA) - Industrial/EBM https://www.facebook.com/diekruppsofficial https://www.diekrupps.com/ https://open.spotify.com/artist/0iDagYU2nu7gTWMdtCxzxW?si=RqE63bXhRQmN9P1R7jhvUQ&dl_branch=1 “Nazis Auf Speed” - https://www.youtube.com/watch?v=0fRB27kFOG0 “Schmutzfabrik” - https://www.youtube.com/watch?v=jvyOp1_mFDs “Vision 2020 Vision” - https://www.youtube.com/watch?v=7zxUZ2c47Dw TENSION CONTROL (Niemcy) - Oldschool EBM https://www.facebook.com/tension.control.ebm http://tensioncontrol.bandcamp.com/ https://open.spotify.com/artist/5bVMaf6l8FlOSXGkYzzMsN?si=omaAyBR4RmqIWBIH1J5G9Q&dl_branch=1”Im Rhythmus der Maschinen” - https://www.youtube.com/watch?v=dIVJ86xeVgI “Big Black Boots” - https://www.youtube.com/watch?v=pfrHnRxk7m0 “European Body Music” - https://www.youtube.com/watch?v=HTqdF9_BYwAWpadaj na Instagram http://bit.ly/Nasz-instagramPolub nasz profil http://bit.ly/Nasz--Facebook

 • Koncert
  Alternatywa
  Zagraniczne
  Pod dachem
  Zmiana daty i miejsca

  Dzisiaj, 19:00

  Proxima, Warszawa, od 99 zł

  Too Many Zooz zawitają w końcu do Polski!Ekscentryczny zespół Too Many Zooz, którego koncert zmuszeni byliśmy wielokrotnie przekładać z powodu pandemii, zawita w końcu do Polski! Too Many Zooz występowali już na wyprzedanym koncercie w Warszawie, a także w Poznaniu i Krakowie. Tym razem nowojorskie trio wystąpi w warszawskiej Proximie (9 sierpnia). Too Many Zooz to zespół uliczny, który narodził się w nowojorskim metrze. Ich muzyka należy do gatunku brasshouse, który sami stworzyli. Ich unikalne brzmienie to połączenie jazzu, rytmów afro-kubańskich, funku, struktur EDM i muzyki house. Jednak jak twierdzi trębacz Matt Doe, „[brasshouse] nie da się opisać słowami. Tu chodzi o wiele różnych uczuć, dźwięków i emocji.” To właśnie dzięki temu nie przywiązaniu do jakichkolwiek konwencji Too Many Zooz zdobyli aż tylu oddanych fanów na całym świecie, w tym… Beyonce, która zaprosiła chłopaków na wspólny występ na Billboard Music Awards w 2016 roku. Podobną sympatią darzy ich też Harry Styles, z którym Matt Doe zagrał w programie Saturday Night Live. W 2020 roku Too Many Zooz wydali EPkę zatytułowaną „ZombiEP”. Wydawnictwo opowiada historię fikcyjnego zespołu The Submarines, który znajduje się w środku apokalipsy zombie na festiwalu ZombieFest. Ostatnie, tegoroczne wydawnictwo grupy to singiel “Like This”, nagrany wspólnie z duetem Merk & Kremont. Teraz Too Many Zooz wracają do koncertowania na całym świecie. Już w sierpniu będzie można ich zobaczyć na koncercie w Polsce. Bilety w cenie 99 zł będą dostępne od 11 grudnia!

 • Koncert
  Pop
  Zagraniczne
  W plenerze

  Piątek, 19 sierpnia 2022, 18:00

  Letnia Scena Progresji, Warszawa, od 119 zł

  Звезда Евровидения VERKA SERDUCHKA даст концерты в Гданьске, Кракове и Варшаве. Первый концерт за пределами Украины после начала войны VERKA SERDUCHKA в знак благодарности даст в Польше, которая стала временным домом для сотен тысяч наших соотечественников. Ждем вас на концертах. Чем меньше на вас будет одежды, тем лучше: обещаем, будет очень горячо!----Gwiazda Eurowizji VERKA SERDUCHKA da koncerty w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Pierwszy koncert za granicą Ukrainy po rozpoczęciu wojny VERKA SERDUCHKA na znak wdzięczności da koncert w Polsce, która stała tymczasowym domem dla setek tysięcy naszych rodaków. Czekamy na was na koncertach. Im mniej na was będzie ciuchów, tym lepiej: obiecujemy, że będzie bardzo gorąco!