Poligon Sztuki: Kastracja / Is this loss?

  • Sztuka

Poligon Sztuki: Kastracja / Is this loss?

Piątek, 30 października 2020

20:00

Free

Wernisaż: 30 października, 20:00
Czas trwania wystawy: 30 października - 14 listopada 2020
Miejsce: www.poligon.gallery

Strata jest nagłym, nieodwracalnym i dojmującym brakiem.
Bez względu na to, czy strata ma charakter emocjonalny, czy też na przykład finansowy, zawsze wiąże się ona z przeciążeniem układu, który jej doznał. W tym sensie strata jest skandalem ontologicznym: nieistnienie wchodzi w interakcje z tym, co pozostało, by wywierać na nim nacisk. Nieobecność staje się istotniejsza od obecności. Jest fantomową kończyną, która bardzo swędzi i nie da się jej podrapać.

Grupa Kastracja w projekcie “Is this loss?” podejmuje próbę wyabstrahowania struktury doświadczenia straty. Wirtualna przestrzeń wypełniona pracami wizualnymi, dźwiękowymi i poetyckimi staje się odzwierciedleniem przestrzeni wewnętrznej podmiotu dotkniętego stratą. Powstała w ten sposób narracja pozbawiona jest partykularności i konfesyjności. Jej bohaterem staje się bowiem każdy, kto wejdzie w przestrzeń tworzącą “Is this loss?”.

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.