Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Polski Zespół i Człowiek | Konkret

 • Koncert
 • Rock
 • Alternatywa
 • Jazz

Polski Zespół i Człowiek | Konkret

Czwartek, 16 września 2021

20:00

od 25 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Polski Zespół i Człowiek Konkret

Dwa zespoły podczas jednego wydarzenia to gwarancja podwójnej dawki dobrej muzyki. Na scenie wystąpi Karol Stolarek w ramach projektu Człowiek. W swojej twórczości inspiruje się on ogólnie pojętą sztuką i wszystkim tym, co można znaleźć na krawędzi różnych jej odcieni. Poeta i artysta wizualny – tak można w skrócie określić Karola, który z każdym rokiem wzbogaca swój projekt muzyczny o nowe brzmienia, które potrafią zaskoczyć nawet jego wiernych fanów.

Na scenie wraz z Karolem Stolarkiem wystąpi również Polski Zespół. Nowy projekt muzyczny założony w 2020 roku przez Kacpra Kaczmarka i Marcina Powalskiego to idealna propozycja dla miłośników rockowych brzmień. Pod koniec 2020 roku do tego muzycznego duetu dołączył również Andrzej Sieczkowski oraz Dawid Śliwiński. Połączenie post-rocka i rocka psychodelicznego z nutą jazzu i muzyki awangardowej to mocny powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej. Zespół swój debiutancki krążek ma jeszcze przed sobą, ale już teraz można usłyszeć ich propozycje muzyczne i dać się porwać rockowemu szaleństwu.

informacja organizatora

16 września o godzinie 20:00 w łódzkim klubie Konkret odbędą się dwa koncerty: Człowieka i Polskiego Zespołu.

Człowiek to kształtujący się i dojrzewający od wielu lat projekt muzyczny piosenkarza, poety oraz artysty wizualnego Karola Stolarka. Tworzy muzykę czerpiąc z doświadczeń płynących z balansowania na krawędzi różnych dziedzin sztuki.

Fanpage Człowieka: https://www.facebook.com/czlowiekmusic

Polski Zespół, założony przez Kacpra Kaczmarka i Marcina Powalskiego w 2020 roku, tworzy muzykę z pogranicza post-rocka i rocka psychodelicznego. Swoje inspiracje czerpie również z jazzu i muzyki awangardowej.

Jesienią roku 2020, skład zespołu został poszerzony o Andrzeja Sieczkowskiego oraz Dawida Śliwińskiego. Członkowie grupy związani są z łódzką sceną muzyczną od wielu lat. Wcześniej współtworzyli zespoły: Sjón, L.Stadt oraz Cornada. Okazjonalnie Polski Zespół występuje razem z sekcją dętą, (trąbka, puzon, saksofon).

Nagranie debiutanckiej płyty oraz trasa koncertowa zaplanowane są na rok 2022. Zespół tworzy i nagrywa w Łodzi.

Bilety w przedsprzedaży: 25 zł W dniu koncertu: 35zł

miejsce

Konkret

Łódź, ul. Więckowskiego 36

Miejsce w Muzeum Sztuki w Łodzi. Kuchnia wegetariańska i wegańska, kawa speciality, drinki, desery. Koncerty, występy na żywo, imprezy, projekcje filmów, wykłady, sztuka.

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Pop
  Polskie
  Pod dachem
  Singer/songwriter
  Trasa

  Sobota, 13 listopada 2021, 18:00

  Atlas Arena, Łódź, od 1 zł

  Po wielkim sukcesie debiutanckiej trasy #NoSory Tour, sanah nie zwalnia tempa i już tej jesieni wyruszy w nową trasę koncertową, promującą jej album "Irenka".Czas na nowy rozdział i przygodę w którą sanah-Irenka zabierze swoich fanów. Kolońska i szlugi Tour rusza 31 października 2021 w Warszawie. Podczas trasy sanah zaprezentuje swoje utwory z ostatniej płyty “Irenka” takie jak: “ten Stan”, “Ale jazz!”, “2:00” czy “etc. (na disco)”. Bliżej poznamy również utwór tytułowy... a może nie? sanah uwielbia zaskakiwać swoich fanów.Dla wszystkich, którzy podczas koncertu chcą być blisko sceny, przygotowaliśmy strefę Golden Circle. Dzięki niej będziecie mieć sanah na wyciągnięcie ręki!PAKIETY TO BYŁ DOBRY DZIEŃNa każde miasto przewidzianych jest 20 pakietów „To był dobry dzień” w ramach których będziecie mieli możliwość spotkania się z sanah, zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz otrzymacie unikalny zestaw gadżetów, które nie będą dostępne w regularnej sprzedaży (więcej szczegółów wkrótce). Pakiet obejmuje również bilet na koncert do strefy Golden Circle.INFORMACJE ORGANIZACYJNEData: 13.11.2021Drzwi: 18:00Support: 19:30Start: 20:30Miejsce: Atlas ArenaBilety trafią do oficjalnej sprzedaży w piątek, 16 lipca 2021, o godzinie 10:00. Przedsprzedaż biletów dla wszystkich osób zapisanych do newsletter Follow The Step (https://followthestep.com/pl/zapisz-sie/) dostępna będzie już w czwartek, 15 lipca 2021, od godziny 10:00.Pakiety "To był dobry dzień" będą dostępne od piątku.Pakiety "To był dobry dzień" są dostępne do kupienia jedynie online.

 • Koncert

  Czwartek, 7 listopada 2019, 19:00

  Klub Wytwórnia, Łódź, od 80 zł

  Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Jej głos, o rzadko spotykanej szlachetności, szerokim paśmie i głębi wyrazu jest doskonale własny. Choć z drugiej strony sporo w tym porównaniu prawdy. Lucibela, urodzona w niesławnym Tarrafal, gdzie reżim Salazara więził opozycjonistów, a wychowana na Wyspach śpiewa muzykę tradycyjną. Podczas gdy Sara Tavares, Mayra Andrade czy Dino D’Santiago flirtują z klubowymi rytmami – Lucibela, niczym Wynton Marsalis w jazzie, dba o przetrwanie źródeł.Zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista śpiewając piosenki Cesarii, Titiny czy Bany. Nieuchronnie, jak wszyscy artyści kabowerdyjscy, chciała sprawdzić się w Lizbonie. Przez kilka lat śpiewała tam z zespołem Nos Raiz (nasze korzenie) pod gołym niebem, na starej przystani przy centralnym placu miasta. Ilekroć brzmiał tam jej głos, tłum gęstniał i nie rozchodził się aż do ostatniej piosenki. Z zespołem nagrała kilka utworów na płytę "Conquistador" w 2017 roku. Było jednak oczywiste, że talent tej miary potrzebuje światowej ekspozycji. Lucibelę usłyszał nieomylny Jose da Silva, odkrywca Cesarii i właściciel firmy płytowej Lusafrica. Zaprosił ją do studia w Paryżu i znalazł najznakomitszych muzyków na pierwszą autorską płytę. Wkrótce Lucibela pojawiła się na festiwalach i galowych koncertach muzyki kabowerdyjskiej u boku największych – bez wyjątku znanych publiczności Siesta Festiwalu – artystów Luzofonii.Nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Pierwszy album solowy artystki – "Laco Umbilical" (2 marca 2019) zwiastuje lata olśnień i wzruszeń, o czym bezsprzecznie przekona się łódzka publiczność na koncercie Lucibeli w ramach Siesty w Drodze Marcina Kydryńskiego w klubie Wytwórnia.

 • Koncert
  Elektronika
  Pop
  Polskie
  Pod dachem

  Środa, 22 września 2021, 18:00

  Klub Wytwórnia, Łódź, od 0 zł

  [Bass Astral x Igo](https://goingapp.pl/artysta/bass-astral-x-igo) Ensemble: Last Dance to 11 koncertów podczas których usłyszycie ich największe hity w całkiem nowych aranżacjach oraz zupełnie nowe utwory pochodzące z najnowszego albumu "Satelite", którego premierę zapowiedziano na 27 sierpnia 2021!Last Dance to koncerty duetu wraz z siedmioosobowym zespołem. **Pamiętajcie o tym, że taka trasa już się nie powtórzy! Zatańczcie razem z nami!**Bilet priority upoważnia do wejścia na teren imprezy bez kolejki, dedykowaną bramką.