Popkultura stosowana 4. | Warsztaty online

  • Warsztat

Popkultura stosowana 4. | Warsztaty online

Środa, 28 października 2020

15:30

0 zł

TikTok, Instagram, memy, streamy i youtuberzy, czyli jak zrozumieć popkulturowe praktyki i ich rolę w życiu młodzieży. Wszystko, co niezbędne, aby zrozumieć te fenomeny i odnaleźć się w wirtualnym świecie, znajdziecie na naszych warsztatach dla nauczycieli i edukatorów prowadzonych przez Karola Jachymka.

Udział w warsztatach:
Po potwierdzeniu zapisu, najpóźniej na 1 dzień przed terminem planowanych warsztatów, uczestnicy otrzymają link, który umożliwi im dostęp do zajęć.
Limit miejsc: 30-35 osób
Czas trwania warsztatów: ok. 2,5-3 godzin
Zajęcia odbywają się w godzinach: 15:30-18:30

Zapisy: https://forms.nina.gov.pl/popkultura-stosowana-warsztaty/

Plan zajęć:
W onlajnie! Młodzież i media w czasach zarazy | 23.09.2020
Parada nowości, czyli co jest czym w Internecie? | 7.10.2020
Ustawienia prywatności, czyli o wizerunku w teatrze życia cyfrowego | 28.10.2020
Zaktualizuj zdjęcie profilowe, czyli popkulturowe wymiary buntu i oporu | 18.11.2020
Bitwa pod smartfonem. O popkulturowych formach pamięci i pamiętania I 2.12.2020

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://fina.gov.pl/popkultura-stosowana-4-warsztaty-online-dla-nauczycieli-i-edukatorow/

Prowadzący
Karol Jachymek – kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS. Współtwórca i wykładowca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i biznesowych. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych, komunikacji w (nowych) nowych mediach i trendów w popkulturze. Prowadzi szkolenia dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji medialnej, (pop)kulturowej i filmowej, a także myślenia projektowego i tworzenia innowacji społecznych. Współpracuje m.in. z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Against Gravity, Fundacją Szkoła z Klasą, Uniwersytetem Dzieci, Filmoteką Szkolną, Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, KinoSzkołą i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Autor książki „Film – ciało – historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych”.

Kontakt:
Ewa Korzeniowska, ewa.korzeniowska@fina.gov.pl